RTVS poskytla priestor na diskusiu Paškovi a EK na Slovensku

RTVS poskytla priestor na diskusiu Paškovi a EK na Slovensku

09.10.2013 13:02 | TV | mk

RTVS odvysielala v utorok na Dvojke a cez víkend na všetkých regionálnych štúdiách Reginy diskusiu Dialóg Európa z Kunsthalle v Košiciach.

 


„Špeciálne EK sa snaží do rozhodovania o Európskej únii vtiahnuť všetkých občanov," povedal na úvod Ľubomír Bajaník z RTVS, ktorý diskusiu moderoval. Pri takmer dvojhodinovom vysielaní v rozhlase a mierne skrátenom na Dvojke rozprávali hlavne predseda parlamentu Pavol Paška (Smer) a podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič (Smer). Podľa avizovanej pozvánky mal byť prítomný aj predseda vlády SR Robert Fico. Úvodný prejav mal aj primátor Košíc Richard Raši zo Smeru a Dušan Chrenek vedúci zastúpenia EK na Slovensku. Diskusia bola rozdelená do troch okruhov: práva občanov, vyplývajúce z občianstva v EÚ, riešenia ekonomickej krízy a budúcnosť EÚ. Na reláciu upozornil na facebooku web Medan monitorovacej agentúry Newton media.

 

Na otázky Omédiách.com odpovedá Juraj Kadáš, hovorca RTVS:
Prečo RTVS vysielala túto diskusiu?
Dialóg Európa je celoeurópsky projekt vo všetkých členských štátoch EÚ v rámci Európskeho roka občanov 2013. RTVS vysielala diskusiu v rámci spolupráce s Európskou komisiou (EK), ktorá bola hlavným organizátorom podujatia. Aj v ďalších krajinách sa na projekte podieľali verejnoprávne média.
Jednou z úloh RTVS je podieľať sa na verejnej diskusii k aktuálnym a dôležitým témam spoločenského života. Dialóg Európa je určený na poskytnutie priestoru širokej verejnosti na diskusiu o európskych témach.

Prečo tam nebol nikto z opozície?
Výber spíkrov malo na starosti Zastúpenie EK na Slovensku. Formát verejnej diskusie o budúcnosti EÚ je podľa Zastúpenia EK v každej krajine približne rovnaký. Hlavným diskutujúcim je vždy vysoký predstaviteľ Európskej komisie (v tomto prípade podpredseda EK Maroš Šefčovič) a zástupca členského štátu. Podstatné bolo, že išlo o verejnú diskusiu a debata neprebiehala len medzi hlavnými účastníkmi, ale zapojiť sa do nej mohol ktokoľvek v sále, tiež tu bola možnosť poslať otázky prostredníctvom internetu.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie