Televízia Markíza bude mať Zelený týždeň

Televízia Markíza bude mať Zelený týždeň

Markíza pripravila od pondelka 5. júna do soboty 10. júna celotýždňovú iniciatívu s názvom Zelený týždeň, počas ktorého sa každý deň zameria na jednu oblasť každodenného života - od stravovania, cez módu, energetiku, až po odpadové hospodárstvo.

Zelený týždeň bude v Teleráne, Reflexe, reportážach v Televíznych novinách, tematických filmov na staniciach Markíza, Doma a Dajto, či na Voyo budú po celý týždeň dva špeciálne karusely s filmami s touto tematikou.

„Cieľom Zeleného týždňa je priniesť tému udržateľnosti a ekológie bližšie našim divákom a ukázať im, že každodenné rozhodnutia môžu prispieť k prospešnej budúcnosti pre nás všetkých. Ako mienkotvorná mediálna spoločnosť si uvedomujeme našu zodpovednosť, aby sme divákom prinášali nielen zábavu, ale aj dôležité témy, ktoré ovplyvňujú našu spoločnosť a životné prostredie,” povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Zelený týždeň sa začne v pondelok, ktorý bude venovaný udržateľnejšiemu stravovaniu. V Teleráne s Green Markíza tímom otvoria komunitnú záhradu, variť sa bude vege jedlo a v Teleráne aj Reflexe rozoberú tému bezodpadovej/bezobalovej kuchyne. Televízia Dajto o 20:30. ponúkne akčný film Tajný agent so Stevenom Seagalom v hlavnej úlohe.


V utorok bude témou udržateľná móda, ktorá podporuje recyklovanie oblečenia, upcyklovanie a minimalizmus. Zelený týždeň sa bude sústrediť aj na vplyv módneho priemyslu na životné prostredie. Diváci stanice Dajto si o 20:30 budú môcť pozrieť katastrofický film V oku tornáda.
Streda bude venovaná energiám, vode a deťom. Diváci sa dozvedia o šetrení energiami, udržateľnej architektúre, či ekologických čistiacich produktoch. Na Dajto dostane o 20:30 hod. priestor dobrodružný film Interstellar.

Štvrtok prinesie zameranie na udržateľnú dopravu. Zamestnanci budú vyzvaní na využitie alternatívnych spôsobov prepravy do práce, teda na bicykli alebo prostredníctvom MHD. Dlhodobým cieľom je motivovať zamestnancov, aby počas celého roka ponúkali odvoz do práce kolegom zo svojho okolia. Zo Senca bude do Záhorskej Bystrice bicyklovať aj moderátor Tomáš Juríček. Večer o 20:30 si diváci na Dajto budú môcť pozrieť dobrodružný film Geostorm: Globálne nebezpečenstvo.

Piatok bude venovaný téme znečisteného životného prostredia. Televízia prinesie reportáže o znečistených vodách na Slovensku. Markizáci sa budú celý deň venovať podujatiu firemného dobrovoľníctva „Naše Mesto“ s cieľom podporiť lokálnu komunitu. Green ambasádor Viktor Vincze bude viesť vzdelávaciu eko-besiedku pre deti zo spomínaného občianskeho združenia. Televízia Dajto prinesie o 20:30 hod. výnimočný dokumentárny film Nepríjemná pravda o problémoch globálneho otepľovania, v ktorým sprevádza bývalý americký viceprezident Al Gore.
Následne o 22:30 hod. naň nadviaže jeho pokračovanie s názvom Nepríjemná pravda 2, ktoré bolo nakrútené po viac než desiatich rokoch.

V sobotu budú k dispozícii ďalšie programy a filmy o životnom prostredí, určené pre deti. Markíza ponúkne ráno o 07:30 rodinný film Happy Feet a o 14:10 rodinnú komédiu Medveď Yogi. Na stanici Doma je o 20:30 pripravený skutočný príbeh Erin Brockovichová, za ktorej stvárnenie si Julia Roberts vyslúžila Oscara. A diváci Dajto si môžu o 20:30 pozrieť triler Smrtiaca epidémia. V nedeľu o 20:30 odvysiela Doma skutočný príbeh Flint: Otrávené mesto s hviezdnou Queen Latifah v hlavnej úlohe.