Do kultovej role zabijáckeho robota Terminátora mal byť obsadený iný herec (VIDEO)

Do kultovej role zabijáckeho robota Terminátora mal byť obsadený iný herec (VIDEO) Foto z Terminátora

Terminátora mal hrať známy športovec, Arnold Schwarzenegger mal mať úplne inú rolu. Nakoniec bolo všetko inak, odhaľuje nový dokument Netflixu.

Mal to byť bývalý hráč amerického futbalu O.J. Simpson. Producenti ale mali dojem, že by mu nikto neuveril, že môže niekoho zabiť, prezradil v novom dokumentárnom seriáli Netflix americký herec rakúskeho pôvodu Arnold Schwarzenegger.

Reprofoto youtube June12Nine4

Ako napísal server Insider, trojdielny dokument nazvaný Arnold sleduje Schwarzeneggerovu kariéru od kulturistiky cez herectvo až po jeho politickú kariéru. V druhom diele venovanom jeho úspešnej hereckej kariére Schwarzenegger spoločne s režisérom Terminátora Jamesom Cameronom spomína, ako mal pôvodne Terminátora hrať O.J. Simpson a Schwarzenegger mal hrať rolu Kylea Reesa, člena ľudského odporu proti postapokalyptickým strojom.

"Bolo mi povedané, že obsadenie je hotové - O.J. Simpson a Arnold Schwarzenegger," spomína v dokumente James Cameron. "A ja som povedal: 'A ktorý je ktorý?' Tie dve mená mi jednoducho nesedeli,“ dodal Cameron.

Navyše keď sa s Arnoldom Schwarzeneggerom zišiel, ohromil ho jeho vzhľad. "Sedel som tam a pozeral som sa naňho. Akoby niekto vypol zvuk. Videl som, ako mu na tvár dopadalo svetlo odrážajúce sa od okien, kedykoľvek niekto otvoril dvere. A hovoril som si, že má sakramentsky neskutočnú tvár," povedal Cameron.

"Počas nášho rozhovoru začalo byť jasné, že nikto v štúdiu nie je presvedčený, že O.J. Simpson zvládne zahrať zabijackeho robota," povedal Schwarzenegger. Iróniou osudu sa Simpson len desať rokov po premiére Terminátora ocitol v ohnisku "súdneho procesu storočia", keď bol v roku 1994 obvinený zo zabitia svojej bývalej manželky a jej priateľa.

V dokumentárnej sérii Schwarzenegger spomína, ako ho Cameron presvedčil, aby rolu Terminátora prevzal on, hoci najskôr nechcel "hrať ďalšieho zloducha" - a okrem toho má "len 26 replík". "Tri dni som o tom premýšľal, a potom som mu zavolal a povedal: 'Kedykoľvek si to znova čítam, predstavujem si viac a viac, ako hrám Terminátora'," dodal Schwarzenegger.