RTVS vysielala Kapitána Dabača pre deti, hrozí jej pokuta

RTVS vysielala Kapitána Dabača pre deti, hrozí jej pokuta

23.10.2013 09:02 | TV | mk

RTVS pripravila na deň SNP pre deti vojnovú drámu o ťažkom psychickom rozpoložení Kapitána Dabača aj s pohľadom na zabíjanie a popravu.

 


Vojnová dráma Pavla Bielika z roku 1959 Kapitán Dabač je uznávaným filmovým dielom, ale nie pre deti. RTVS ho zaradila 29. augusta do vysielania o 15:15 a označila, že je vhodný pre deti staršie ako 7 rokov. „S rodinou sme v tomto čase pozerali tento film, a boli sme zhrození. Vo filme sú natočené popravy, masaker ako popravovali Nemci ľudí. Takýto film, by som sa bál odvysielať po 22:00 hodine, nie to o 16 hodine cez štátny sviatok. Máme z toho traumu, a nechápem ako takýto masaker môžete ukazovať o 16:00 hodine," napísal v sťažnosti rozčúlený divák.

 

Podľa zákona vysielateľ je povinný zabezpečiť, že program, ktorý môže ohroziť fyzický, psychický alebo morálny vývin maloletých alebo narušiť ich duševné zdravie a emocionálny stav, sa nesmie vysielať v čase od 6 do 22 hodiny.

Film Kapitán Dabač je drámou dôstojníka slovenskej armády, ktorý si pod vplyvom osobnej životnej prehry počas bojov na Ukrajine uvedomuje hrôzy fašizmu. Po návrate na Slovensko sa zapojí do protifašistického odboja. Násilia je vo filme neúrekom - hromadné bojové scény, streľba medzi vojakmi, v niektorých scénach iba počuť streľbu, v niektorých sú aj zábery na zastrelených vojakov. Dominantnou emotívnou scénou filmu je, keď Nemci popravujú ľudí streľbou do hlavy, vrátane manželky kapitána.

Rada začala voči RTVS správne konanie, kde rozhodne, či RTVS dostane sankciu.

Zároveň rada dala v utorok pokutu 6 638 eur spoločnosti MAC TV za to, že nedodala viacero vyžiadaných záznamov vysielania JOJ a JOJ PLUS, spolu 15 záznamov, medzi nimi napríklad Krimi, Bučkovci, Súdna sieň a ďalšie. Päť tisíc eur dostala JOJ za to, že v aprílu prekročila povolený limit vysielania reklamy.

A zároveň televízia dostala upozornenie na porušenie zákona za príspevok o recesistickej stránke na facebooku Bohoslovecká univerzita Šerca Ježišovho v Hostoviciach, z ktorej redaktorka urobila sektu, ktorá naštvala dedinu.
A ďalšie upozornenie na porušenie zákona dostala JOJ za to, že v marci odvysielala komunikát informujúci o projekte Krajina záchrancov, ktorý bol doplnkovým vysielaním a ktorý bol sponzorovaný.
Upozornenie na porušenie zákona za nedodanie súvislého záznamu vysielania z apríla tohto roku dostalo aj Rádio Viva.

pošli na vybrali.sme.sk


S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

1. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

2. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

3. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

4. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

5. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

6. Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

Už v septembri príde na Comics salón do Bratislavy Natalia Tena, jedna z herečiek filmovej série o Harrym Potterovi, kde stvárnila postavu Nymphadory Tonks allias Tonksovej.

Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

7. Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

V ďalšej časti komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, ktorá bola údajne zachytené z aplikácie Threema v jeho telefóne, sa spomína aj televízna redaktorka.

Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

8. Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

Už túto sobotu a nedeľu 24. a 25. augusta 2019 vám televízia Arena Sport prinesie priame prenosy zo svetového turnaja v stolnom tenise 2019 ITTF World Tour, Czech Open.

 

Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

9. Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho možného střetu zájmů.

Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

10. Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

Televízia Arena Sport Vám už onedlho prinesie na obrazovky skutočnú lahôdku v podobe priamych prenosov z hokejového turnaja Sirius Junior Club World Cup 2019.

Najčítanejšie