Nicholsonová: RTVS riadi Erik Tomáš Reprofoto TV SME

Nicholsonová: RTVS riadi Erik Tomáš

08.02.2014 06:33 | TV | mk

Traja opoziční poslanci kritizujú RTVS. Obviňujú ju, že slúži Smeru a propagácii Roberta Fica.

 

 

RTVS sa podľa poslankyne Lucie Nicholsonová (SaS) stáva slúžkou vládneho Smeru-SD. "Z STV sa stáva slúžka Smeru, ktorú podľa našich kuloárnych informácií riadi Erik Tomáš, šéf tlačového odboru na úrade vlády. Takéhoto vulgárneho ovládania STV sme neboli svedkami od čias mečiarizmu a jeho kapustovín, ktoré vtedy STV pravidelne vysielala," povedala podľa agentúry SITA Nicholsonová.

Ako bývalá novinárka má vraj informácie "od zvyšku slušných redaktorov, ktorí sú v STV a ktorí sú zastrašovaní len preto," lebo požadujú, aby bola dodržiavaná objektívnosť pri reláciách, alebo aby sa dodržiavala zásada tzv. prázdneho kresla.

Odporúčame aj: Éra premiéra samodiskutéra

"Takíto ľudia sú v STV perzekvovaní, sú vytláčaní, sú prepúšťaní alebo účelovo presúvaní do iných relácií. V SaS si myslíme, že v STV ide o plíživú normalizáciu," povedala Nicholsonová, podľa ktorej STV robí permanentné predvolebnú kampaň Smeru a tým politikom, ktorých si Fico vyberie.
RTVS kritizovali aj ďalší opoziční poslanci Jana Žitňanská a Jozef Viskupič za OĽaNO.

Poslanci vychádzali aj z prieskumu spoločnosti Newton Media, podľa ktorého v období od nástupu druhej vlády Roberta Fica v apríli roku 2012 až do konca roka 2013 bol premiér najčastejším hosťom štyroch politických diskusií (O 5 minút 12, V politike, Sobotné dialógy a Na telo). Premiér ich navštívil spolu 43-krát. Bez oponenta diskutoval 19-krát. Najviac bez oponenta diskutoval premiér v Sobotných dialógoch spolu 15-krát. V RTVS diskutoval sám aj v čase, keď bolo známe, že kandiduje za prezidenta.

Odporúčame aj: Takmer v polovici relácií nechali médiá Fica samého

Podľa Viskupiča si premiér do diskusných relácií pozýva politikov, ktorí iba slabučko hryzkajú. Podľa Žitňanskej politici zo Smeru si dnes určujú, s kým budú diskutovať. Ako príklad spomenula, že hoci diskusia medzi terajším a bývalým ministrom patrí k bežným zvykom, v aktuálnom volebnom období minister vnútra Robert Kaliňák ani raz nebol v televíznej diskusii s exministrom Danielom Lipšicom.

„RTVS sa nikdy nebude zapájať do politického súboja, o to viac, že sa Slovensko nachádza v citlivom predvolebnom období. Ako verejnoprávna inštitúcia dbáme na vyváženosť všetkých spravodajských a diskusných relácií podľa Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS," povedala pre Omédiách.com hovorkyňa RTVS Dominika Šulková.

"Rade RTVS predkladáme všetky zásadné dokumenty a informácie. Prvýkrát v histórii sme pripravili Pravidlá volebného vysielania RTVS pre voľbu prezidenta SR, ktoré jasne upravujú rovnaký prístup ku všetkým kandidátom vo vysielaní RTVS tak, aby sa voliči mohli rozhodnúť na základe komplexných informácií. Diváci a poslucháči RTVS totiž oceňujú práve komplexnosť a vyváženosť informácií, čo sa prejavuje na rastúcej sledovanosti aj vnímaní objektivity nášho spravodajstva," dodala.

Pokúšame sa získať  strany Smer.

Aktualizácia o stanovisko Erika Tomáša: "O farizejstve a bezcharakternej účelovosti vyhlásenia trojice poslancov svedčí fakt, že počas vlády, ktorej boli oni súčasťou, premiérka Iveta Radičová diskutovala bez oponenta za rovnaké obdobie viackrát ako v súčasnosti Robert Fico. Uvádza to ten istý prieskum, o ktorý sa opreli. Zástupcovia vládnej strany majú prirodzene väčšie zastúpenie v diskusiách, lebo na rozdiel od pravice rozdrobenej na niekoľko strán, je na opačnej strane politickej scény len Smer - SD, ktorého zástupcovia tak logicky musia diskutovať v každej relácii. Podobná situácia bola aj v období opozičného pôsobenia Smer -SD, keď sa R. Fico objavil v diskusiách podla spomínaného prieskumu dokonca 57 krát a asi ťažko mohol v tom čase "riadiť" RTVS. Aj ja by som podľa kuloárnych informácií mohol o týchto poslancoch povedať všeličo, ale neznížim sa k takejto forme konfrontácie," reagoval pre Omédiách.com Erik Tomáš.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie