RTVS  odvysiela na inaugurácii jeden zo svojich najdlhších priamych prenosov Foto: eurocam.sk

RTVS odvysiela na inaugurácii jeden zo svojich najdlhších priamych prenosov

12.06.2014 16:11 | TV | mk

Inauguráciu bude prenášať naživo niekoľko prenosových vozov, jeden si požičia RTVS aj od Markízy. Na inauguráciu sa chystá aj TA3.

 

 

Najväčší priestor na inauguráciu Andreja Kisku za prezidenta vyčlenila RTVS. JOJ a Markíza špeciálne vysielanie mimo spravodajstva nechystajú.
Živé vysielanie zo slávnostnej inaugurácie sa začne o 11:00 na Jednotke a v Rádiu Slovensko. Priamym prenosom budú divákov a poslucháčov sprevádzať moderátori Martin Strižinec a Juraj Jedinák.

V štúdiu budú diskutovať s komentátorom Mariánom Leškom a pri bratislavskej Redute budú prinášať vyjadrenia osobností, ktoré sa zúčastnia inauguračného aktu. Rozhlasové aj televízne vysielanie bude pokračovať prenosom zo slávnostnej schôdze NR SR, kde zvolený prezident Andrej Kiska zloží sľub. Kamery RTVS budú ďalej sledovať vojenskú prehliadku, ale aj celú cestu nového prezidenta centrom Bratislavy.

Doplnkom budú rozhovory s občanmi v uliciach, ale aj špeciálne hudobné vystúpenie v podaní mužskej speváckej skupiny folklórneho súboru Šumiačan zo Šumiaca, ktoré špeciálne pre túto príležitosť RTVS nakrútila na Kráľovej holi, informuje RTVS v tlačovej správe.

RTVS prinesie aj prvý rozhovor s Kiskom po zložení prezidentského sľubu, počas jeho presunu do Dómu sv. Martina.

Na Jednotke a vo vysielaní Rádia Slovensko bude nasledovať priamy prenos zo slávnostnej ekumenickej bohoslužby Te Deum.

„Inaugurácia prezidenta je najvýznamnejšou celospoločenskou udalosťou v tomto roku, preto z nej RTVS odvysiela jeden zo svojich najväčších priamych prenosov, a to nielen v televíznom ale aj v rozhlasovom vysielaní, " povedal Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS.

„Odovzdávanie prezidentského paláca, obed s hosťami nového prezidenta, položenie kvetov k pomníkom na Devíne, ako aj informácie zo slávnostnej recepcie na Bratislavskom hrade bude RTVS pokrývať spravodajsky počas celého dňa a čerstvé informácie priblíži v spravodajstve Rádia Slovensko a v Správach RTVS na Jednotke," oznámila televízia v tlačovej správe.

Program inaugurácie na RTVS:
15. júna 2014 – nedeľa
11.00: Inaugurácia prezidenta SR- štúdio: priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka
11.45: (budova Slovenskej filharmónie): Slávnostná schôdza Národnej rady SR, zloženie sľubu predpísaného Ústavou SR zvoleným prezidentom Andrejom Kiskom,
inauguračný prejav prezidenta SR: priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka
12.35: Prehliadka jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky: priamy prenos Jednotka
12.45: Presun prezidenta SR: priamy prenos Jednotka
13.30: (Katedrála Sv. Martina): Ekumenická pobožnosť Te Deum: priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka.

Inaugurácia na TA3

Od 11 do 15 hodiny bude naživo aj zo štúdia informovať o inaugurácii aj televízia TA3. "Inaugurácia nového slovenského prezidenta bude pre spravodajskú televíziu TA3 top témou, preto sa jej bude venovať vo zvýšenej miere a divákom plánuje priniesť maximálne množstvo informácií, ktoré s ňou súvisia," oznámila televízia pre Omédiách.com. V štúdiu bude s moderátormi napríklad Ján Baránek.


Celý program inaugurácie prezidenta SR Andreja Kisku
15. júna 2014 - nedeľa
11.45 - 12.30 (budova Slovenskej filharmónie): Slávnostná schôdza Národnej rady SR, zloženie sľubu predpísaného Ústavou SR zvoleným prezidentom Andrejom Kiskom do rúk predsedníčky Ústavného súdu SR, inauguračný prejav prezidenta SR
12.35 - 12.45 (Mostová ulica): Prehliadka jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky, prezident SR Andrej Kiska pozdraví nastúpené jednotky
12.45 - 13.10 (Hviezdoslavovo námestie – Straková – Panská – Rudnayovo námestie): Peší presun prezidenta SR, stretnutie a krátke rozhovory s občanmi
13.30 - 14.20 (Katedrála Sv. Martina): Ekumenická pobožnosť Te Deum
14.30 (Prezidentský palác): Príchod na nádvorie Prezidentského paláca, privítanie prezidentom Ivanom Gašparovičom a Silviou Gašparovičovou, symbolické odovzdanie úradu
14.45 - 15.45 (záhrada Prezidentského paláca): Slávnostný obed podávaný prezidentom SR pre ľudí bez domova, seniorov využívajúcich opatrovateľské služby a mladých ľudí, ktorí vyrastali v detských domovoch
17.00 - 17.20 (Devín): Kladenie venca prezidentom SR k pamätníku Brána slobody, položenie kytice k pamätníku obetiam Železnej opony
19.00 - 21.00 (Bratislavský hrad): Slávnostná recepcia pri príležitosti inaugurácie prezidenta SR

pošli na vybrali.sme.sk


Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

1. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

2. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

3. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

4. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

5. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

6. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

7. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

8. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

9. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

10. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Najčítanejšie