Arcibiskup Bezák sa rozhodol rozprávať, čaká ho mediálny víkend

Arcibiskup Bezák sa rozhodol rozprávať, čaká ho mediálny víkend ČT

Rozhovor s odvolaným trnavským arcibiskupom odvysiela televízia Markíza v nedeľu, v piatok večer bude Bezák aj na ČT24, v sobotu na TA3.

 


Kým doposiaľ sa acibiskup Róbert Bezák ku kauze spojenej s jeho odvolávaním nevyjadroval, v posledných dňoch poskytol niekoľko rozhovorov pre viacero televízii. Rozhovor s arcibiskupom odvysiela Markíza v nedeľnej diskusnej relácii Na telo*, časť z neho aj v štvrtkových Televíznych novinách.

Ešte pred tým v piatok v neskorom večernom čase o 23:30 odvysiela "Rozhovor s R. Bezákom" ČT24 v relácii Před půlnocí. To ale nie je všetko. Po dlhšej odmlke bude pokračovať televízny víkend s Bezákom aj na ČT2. V nedeľu po skončení Na telo o 15:45 odvysiela Česká televízia o arcibiskupovi v premiére na ČT2 nový dokument Arcibiskup s lidskou tváří. A v sobotu večer o 20:00 na TA3.

Po tom, ako Bezákovi odobrali správu Trnavskej arcidiecézy, sa mediálnym vyjadreniam vyhýbal. Rozhovor poskytol po odvolaní časopisu .týždeň.

Kauza odovlávania Bezáka ale aj najnovšie udalosti súvisiace s arcibiskupom Jánom Sokolom zaujala aj rakúsku ORF, ktorá odvysielala reportáž o Bezákovi v piatok 9. decembra.

Začiatkom decembra mal prvé verejné vystúpenie, keď duchovným príhovorom otvoril konferenciu Poslanie a práca dobrovoľníkov v Trnavskom samosprávnom kraji.

*Článok bol doplnený o ďalšie vystúpenia Bezáka v iných televíziách.