Premier League sa vracia na Digi Sport. Slovak Sport mení športové porfólio Foto: Premier League

Premier League sa vracia na Digi Sport. Slovak Sport mení športové porfólio

15.08.2014 09:40 | TV | mk

Vysielacie práva anglickej futbalovej súťaže Premier League, ktorá začína v sobotu, menia majiteľa.

 


Vracajú sa na Digi Sport. Slovak Sport, ktorý anglickú ligu vysielal minulý rok sa práv vzdal. „Televízia hodnotila vysielanie prvej sezóny najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. Výstupom je rozhodnutie nevyužiť opciu na vysielacie práva Premier League na ďalšiu sezónu, nakoľko prínos tejto súťaže na našich obrazovkách nesplnil naše očakávania," oznámil šéf Slovak Sport Lukáš Greguš.

Aktualizácia 10:30: Digi Sport v pozvánke na tlačovú besedu informáciu potvrdila. Témou tlačovej besedy je okrem iného to, že "Premier League je späť na obrazovkách DIGI Sport."

DIGI Sport bude prinášať 6 LIVE zápasov Premier League z každého kola, ďalšie 4 zápasy plánuje prinášať v prvej premiére.

 

O tom, že anglickú ligu by mala vysielať Digi Sport, informoval český web Idnes.cz, podľa ktorého v slovenskej centrále Digi Sportu finišujú prípravy. Pre Idnes.cz to potvrdil aj zástupca Pragosportu, ktorý práva pre územie SR a ČR obchoduje.

Pragosport práva minulý rok predal spoločnosti Slovak Telekom, ktorá signál šírila cez Slovak Sport 1 a Slovak Sport 2.

Premier League odštartuje v sobotu od 13.45 zápasom Manchesteru United proti Swansea. Ďalších päť stretnutí sa hrá od 16.00, o 18.30 to bude súboj medzi Arsenalom a Crystal Palace.

Slovak Sport mení štruktúru

Vedenie Slovak Sport zároveň oznámilo, že mení portfólio športových prenosov. „Vysielanie bude viac zamerané na športy, v ktorých súťaží viac českých a slovenských tímov, prípadne jednotlivcov." Úvodným krokom bol štart vysielania prvého programu aj v celoplošnom multiplexe DVB-TRS8 v Českej republike od 1. augusta tohto roku. Nasledovalo zakúpenie exkluzívnych vysielacích práv na nový projekt Champions Hockey League,v ktorom účinkuje šesť českých a jeden slovenský hokejový tím. Od júla ponúka zápasy najvyššej českej futbalovej Synot ligy.

Kde je možné sledovať prestížne futbalové ligy Európy
Premier League - Digi Sport
Bundesliga - Eurosport 2, Eurosport 2 HD
La Liga (Španělsko) - Sport 1 a Sport 2 HD
Séri A (Itálie) - Digi Sport
Ligue 1 (Francie) - Digi Sport

Zdroj: iDnes.czO2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie