Krejča je od pondelka šéfom spravodajstva Markízy

Archív H.K. Archív H.K.

Podľa informácií Omédiách.com začína Henrich Krejča v pondelok riadiť spravodajstvo Markízy. Na dvoch riadiacích pozíciách. 

 

Bývalý moderátor a redaktor Markízy Henrich Krejča sa vracia do Markízy. Od pondelka je novým šéfredaktorom spravodajstva a športu. Nastupuje na pozíciu, ktorú donedávna vykonával Lukáš Diko. Krejča bude zároveň od pondelka poverený riadením Centra spravodajstva a publicistiky, kde bol riaditeľom dlhé roky Tibor Búza. Pod Krejču tak budú okrem spravodajských a športových formátov spadať aj relácie Na telo, Teleráno, Reflex aj Lampáreň.

Búza a Diko nastupujú do tímu Václava Miku. Podľa informácii Omédiách.com bude Diko riadiť spravodajstvo, Búza bude členom vrcholového manažmentu zodpovedný za program.

Krejča zmeny odmietol komentovať. Televízia zatiaľ jeho nástup oficiálne neoznámila.

V Markíze sa podľa našich informácií chystá aj zmena organizačnej štruktúry.

Henrich Krejča bol v Markíze takmer od začiatku jej vysielania. V rokoch 1996 až 2001 bol redaktorom domáceho spravodajstva, v rokoch 2001 - 2005 informoval slovenských divákov z Prahy, v roku 2005 sa stal šéfredaktorom spravodajstva a od 2007 do 2010 bol šéfredaktorom publicistiky a pripravoval a moderoval investigatívnu reláciu Paľba. Po zrušení relácie dal v Markíze výpoveď, založil si cestovnú kanceláriu, prednášal a istý čas mal cestovateľskú reláciu v TA3.