Markíza chystá ďalší kanál - Markíza Cinema

Markíza chystá ďalší kanál - Markíza Cinema

Licenciu na vysielanie filmového kanála získa Markíza pravdepodobne už v utorok.

 


Spoločnosť Markíza-Slovakia požiadala o pridelenie digitálnej licencie na ďalší, v poradí štvrtý, televízny kanál. Po Markíze, Doma a Dajto to má byť Markíza Cinema. Program bude takmer výlučne prinášať seriály a filmy – väčšinu vysielania budú tvoriť dramatické programy a zbytok približne 20 percent zábavné.
O žiadosť požiadala televízia v novembri, na program rady sa dostane jej žiadosť budúci týždeň 15. januára. Je málo pravdepodobné, že ju rada neschváli. Schvaľovací proces pri digitálnych licenciách je formálnou záležitosťou.
„Pokiaľ sú splnené základne zákonné záležitosti, tak nevzniká dôvod, aby licencia nebola pridelená," povedala pre Omédiách.com hovorkyňa rady Lucia Jelčová.
Dátum spustenia novej stanice televízia zatiaľ neoznámila, pri digitálnej licencii nie je viazaná žiadnym termínom.
Rovnomennú televíznu stanicu má majiteľ Markízy spoločnosť CME aj v Českej republike, kde je Nova Cinema, v Rumunsku Pro Cinema a v Bulharsku bTV Cinema.
Markíza už raz požiadala o pridelenie licencie na Markíza Cinema, licenciu aj získala, potom názov a zameranie zmenila na stanicu pre mužov Dajto.
Prvá informácia o žiadosti na novú licenciu sa objavila v najnovšom programe Rady pre vysielanie a retransmisiu, kde si to všimlo aj mediálne.sk a živé.sk.
Televízia Markíza na otázky súvisiace s Markíza Cinema neodpovedala.

 

Televízia Markíza chystá ďalší kanál Markíza Cinema

Spoločnosť Markíza-Slovakia požiadala o pridelenie digitálnej licencie na ďalší v poradí štvrtý kanál. Po Markíze, Doma a Dajto to má byť Markíza Cinema. Program bude takmer výlučne prinášať seriály a filmy – takmer väčšinu vysielanie majú tvoriť dramatické programy a zbytok približne 20 percent zábavné.

O žiadosť požiadala televízia v novembri, na program rady sa dostane jej žiadosť 15. januára. A je máli pravdepodobné, že ju rada neschváli. Schvaľovací proces pri digitálnych licenciách je skôr formálnou záležitosťou.

„Pokiaľ sú splnené základne zákonné záležitosti, tak nevzniká dôvod, aby licencia nebola pridelená,“ povedala pre Omédiách.com hovorkyňa rady Lucia Jelčová.

Dátum spustenia novej stanice televízia zatiaľ neoznámila, pri digitálnej licencii nie je viazaná žiadnym termínom.

Rovnomennú televíznu stanicu má majiteľ Markízy spoločnosť CME napríklad aj v Českej republike – Nova Cinema.

Markíza už raz požiadala o pridelenie licencie na Markíza Cinema, licenciu aj získala, potom názov a zameranie zmenila na stanicu pre mužov Dajto.

Prvá informácia o žiadosti na novú licenciu sa objavila v programe Rady pre vysielanie a retransmisiu, kde si to všimlo aj mediálne.sk a žive.sk

Televízia Markíza na otázky súvisiace s Markíza Cinema neodpovedala.