Tento rok bude športových podujatí na STV menej

Tento rok bude športových podujatí na STV menej SZĽH

Minulý rok práve športové podujatia ako Olympiáda, či MS v hokeji prinášali STV rekordy v sledovanosti. Tento rok bude ponuka skromnejšia. STV prišla o kvalifikáciu vo futbale, na ktorú získala vysielacie práva Markíza. Druhý rok nevysiela zápasy NHL.

 

 

Z chystaných zápasov odvysiela vo februári kvalifikačný turnaj hokejistiek v Poprade o postup na zimné olympijské hry v roku 2014. „Priorita tohto roka sú MS v hokeji od 3. do 19. mája, z ktorých odvysielame takmer 60 zápasov na Jednotke a Dvojke. Predtým vysielame aj prípravné zápasy našej reprezentácie," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS Richard Šümeghy.

Vo februári to budú aj MS v biatlone a MS v zjazdovom lyžovaní a tenisový Fed cup Srbsko - Slovensko. V lete opäť STV odvysiela seriál priamych prenosov z jubilejného 100. ročníka Tour de France.

Česká TV Nova sport ohlásila tento rok vysielanie zápasov prestížnej NHL. Tú niekedy vysielala aj Slovenská televízia, naposledy v čase vysielania Trojky. Posledné dva roky ju nevysiela.
Podľa projektovéo manažéra RTVS Andreja Miklánka vysielanie NHL má viacero nevýhod - nepravidelné vysielanie, vysiela sa často v noci. Poslednou dobou sú atraktívne zápasy KHL, na tie vlastní práva Sport1.