Komentátorský tím Formuly 1 je už známy Ilustr.foto Markíza

Komentátorský tím Formuly 1 je už známy

25.02.2015 10:23 | TV | mk

Formula 1 začína v marci, vysielať sa bude na športových kanáloch Sport1 HD a Sport2 HD, ktoré vlastni práva na najbližšie tri ročníky.

 

 

Vysielateľ avizuje viacero noviniek: prenosy v HD kvalite, dvojjazyčný komentár, analýzy zo štúdia a on-site reportéra, ktorý sprostredkuje inside informácie priamo z dejiska pretekov.

Priamo v štúdiu bude preteky komentovať dvojica automobilových pretekárov, Štefan Rosina spolu s Janom Charouzom. Slovenským komentátorom bude Štefan Eisele (v ČR bude komentovať T. Richtr). Súčasťou tímu je aj Ondřej Voršilka, ktorý bude prinášať reportáže a vstupy priamo z dejiska Veľkých cien.

„Všetci komentátori budú pravidelne reagovať na divácke dotazy na facebooku SportTV a blogu Sport1 HD a Sport2 HD na webe televízie," píše spoločnosť v tlačovej správe.

Štefan Rosina - štúdiový analytik, spolukomentátor
Bol jedným z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov, v seriáli MS Porsche Cup odjazdil kompletných sedem sezón na okruhoch, kde sa jazdili preteky Formule 1. Jeho najlepším výsledkom v kariére bola bronzová pozícia v celkovom hodnotení šampionátu v roku 2009 za tím Walter Lechner Racing.

Štefan Eisele - komentátor
Redaktor zo športového spravodajstva Markízy, kde posledné dva ročníky spolukomentoval F1 a viedol niektoré priame prenosy a štúdio pred začiatkom veľkých cien.

Tomáš Richtr - hlavný (štúdiový) moderátor a komentátor
 Formuli 1 sa začal profesne venovať v roku 1998, keď prispieval na novo vznikajúce spravodajské weby.
Jeho hlas bolo možné prvý raz počuť pri národných pretekoch ČR alebo pretekoch DTM, GT alebo WTCC na Automotodrome. V televízii moderoval šampionáty IndyCar, Le Mans, F3000 i A1 GP.

Jan Charouz - štúdiový analytik, spolumoderátor
Začal pretekársku kariéru v siedmich rokoch na motokárach triedy Comer 80, v ktorých súťažil päť rokov. V roku 2000 prestúpil do triedy ICA-J a vo svojej druhej sezóne získal tretie miesto v medzinárodnom šampionáte Českej republiky. V roku 2002 pretekal v triede Ford Fiesta v Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v pretekoch automobilov na okruhoch. Spoločne s Erikom Janišom skončili prví a stali sa najmladšími majstrami v histórii šampionátu.

Ondřej Voršilka - on-site redaktor
Pôsobí na Sport1 HD a Sport2 HD už niekoľko rokov, prinesie fanúšikom novinky priamo z miesta diania Veľkej ceny.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie