Komentátorský tím Formuly 1 je už známy Ilustr.foto Markíza

Komentátorský tím Formuly 1 je už známy

25.02.2015 10:23 | TV | mk

Formula 1 začína v marci, vysielať sa bude na športových kanáloch Sport1 HD a Sport2 HD, ktoré vlastni práva na najbližšie tri ročníky.

 

 

Vysielateľ avizuje viacero noviniek: prenosy v HD kvalite, dvojjazyčný komentár, analýzy zo štúdia a on-site reportéra, ktorý sprostredkuje inside informácie priamo z dejiska pretekov.

Priamo v štúdiu bude preteky komentovať dvojica automobilových pretekárov, Štefan Rosina spolu s Janom Charouzom. Slovenským komentátorom bude Štefan Eisele (v ČR bude komentovať T. Richtr). Súčasťou tímu je aj Ondřej Voršilka, ktorý bude prinášať reportáže a vstupy priamo z dejiska Veľkých cien.

„Všetci komentátori budú pravidelne reagovať na divácke dotazy na facebooku SportTV a blogu Sport1 HD a Sport2 HD na webe televízie," píše spoločnosť v tlačovej správe.

Štefan Rosina - štúdiový analytik, spolukomentátor
Bol jedným z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov, v seriáli MS Porsche Cup odjazdil kompletných sedem sezón na okruhoch, kde sa jazdili preteky Formule 1. Jeho najlepším výsledkom v kariére bola bronzová pozícia v celkovom hodnotení šampionátu v roku 2009 za tím Walter Lechner Racing.

Štefan Eisele - komentátor
Redaktor zo športového spravodajstva Markízy, kde posledné dva ročníky spolukomentoval F1 a viedol niektoré priame prenosy a štúdio pred začiatkom veľkých cien.

Tomáš Richtr - hlavný (štúdiový) moderátor a komentátor
 Formuli 1 sa začal profesne venovať v roku 1998, keď prispieval na novo vznikajúce spravodajské weby.
Jeho hlas bolo možné prvý raz počuť pri národných pretekoch ČR alebo pretekoch DTM, GT alebo WTCC na Automotodrome. V televízii moderoval šampionáty IndyCar, Le Mans, F3000 i A1 GP.

Jan Charouz - štúdiový analytik, spolumoderátor
Začal pretekársku kariéru v siedmich rokoch na motokárach triedy Comer 80, v ktorých súťažil päť rokov. V roku 2000 prestúpil do triedy ICA-J a vo svojej druhej sezóne získal tretie miesto v medzinárodnom šampionáte Českej republiky. V roku 2002 pretekal v triede Ford Fiesta v Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v pretekoch automobilov na okruhoch. Spoločne s Erikom Janišom skončili prví a stali sa najmladšími majstrami v histórii šampionátu.

Ondřej Voršilka - on-site redaktor
Pôsobí na Sport1 HD a Sport2 HD už niekoľko rokov, prinesie fanúšikom novinky priamo z miesta diania Veľkej ceny.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie