Vo februári odštartuje nová televízna stanica - Horor film

Vo februári odštartuje nová televízna stanica - Horor film Parabola.cz

Na slovenský a český televízny trh onedlho nastúpi nový filmový kanál. Licenčná rada zatiaľ o ňom nevie.

 

 

Podľa českého portálu Parabola.cz 14 .februára odštartuje v Čechách a na Slovensku nová televízna stanica HOROR FILM. Je to projekt pražskej spoločnosti Československá filmová společnost, ktorá je prevádzkovateľom filmových kanálov CS Film a CS Mini.

HOROR FILM by mala podľa neoficiálnych informácií českých médií využívať kapacitu na satelitnej platforme Skylink na družici Astra 3B (23,5°E).

Spoločnosť už požiadala v Čechcách o licenciu na vysielanie. Na Slovensku o licenciu nepožiadala. „O licenciu na programovú službu s takýmto názvom nikto nežiadal," povedala pre Omédiách.com Lucia Jelčová z kancelárie licenčnej rady. Spoločnosť na otázky Omédiách.com neodpovedala, no na úrade priemyselného vlastníctva už požiadala o ochrannú známku na názov stanice.
Podľa portálu žive.sk prvý hororový program sa zameria na európsku tvorbu, čo bola podmienka českej licenčnej rady. Bude vysielať vo formáte 4:3. Kvôli legislatívnym obmedzeniam bude vysielať len počas nočných hodín – od polnoci do 5. hodiny ráno.