Štátna televízia promovala parfum inšpirovaný Putinom Reprofoto Repry TV

Štátna televízia promovala parfum inšpirovaný Putinom

07.01.2016 16:54 | TV | ČTK

V Moskve predávajú parfum "inšpirovaný Putinom."

V luxusnom moskovskom obchodnom domu GUM, priamo oproti Kremľu, je v predaji nový parfum, o ktorom jeho bieloruský tvorca Vladislav Rekunov tvrdí, že ho inšpiroval ruský prezident Vladimir Putin. Nová pánska vôňa nesie názov, ktorý síce neznie moc po rusky, ale aj tak má vraj byť hneď jasné, o koho ide: Leader's Number One.

Foto: RTČierna fľaštička ozdobená Putinovým profilom sa podľa moskovskej tlače predáva za 6500 rubľov (asi 75 eur), teda výrazne drahšie, než napríklad výrobky slávnych značiek Dior či Dolce Gabbana.

V "príťažlivej a prirodzenej vôni", ako charakterizuje svoje dielo Rekunov, možno podľa recenzentov rozoznať tóny citrusov, bergamoutu, čiernych ríbezlí či jedľových šišiek. Spolu ale vonia "celkom lacno", ako sa sťažujú niektorí predavači. Avšak podľa televízie Rossija 24 ide o "exkluzívnu ponuku", ktorá je obmedzená: fľaštičky s Putinovou vôňou sa budú vraj predávať len do 20. januára.

Parfum doplnil sortiment výrobkov opierajúcich sa o popularitu ruského vodcu, ktorá dosahuje bezmála hviezdnych výšin po pripojení Krymu k Rusku a po zapojení ruských lietadiel do bojov v Sýrii. Ešte pred Novým rokom zákazníci rozobrali celý náklad kalendára s Putinovými citátmi a fotografiami. Predtým zase išli na dračku kolekcie tričiek s portrétom ruského prezidenta.

Pred pár rokmi vyvolala v obchodoch pozornosť "Putinova tráva": nešlo ale o nič iné, než o semienka trávy predávané v balíčkoch s vyobrazením populárneho politika, ktorý Rusku "obstaral" majstrovstvá sveta vo futbale.

Podobne Putin v minulosti "pomáhal" predávať aj vodku.

pošli na vybrali.sme.sk


Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

1. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

2. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

3. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

4. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

5. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

6. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

7. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

8. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

9. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

10. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Najčítanejšie