Štátna televízia promovala parfum inšpirovaný Putinom Reprofoto Repry TV

Štátna televízia promovala parfum inšpirovaný Putinom

07.01.2016 16:54 | TV | ČTK

V Moskve predávajú parfum "inšpirovaný Putinom."

V luxusnom moskovskom obchodnom domu GUM, priamo oproti Kremľu, je v predaji nový parfum, o ktorom jeho bieloruský tvorca Vladislav Rekunov tvrdí, že ho inšpiroval ruský prezident Vladimir Putin. Nová pánska vôňa nesie názov, ktorý síce neznie moc po rusky, ale aj tak má vraj byť hneď jasné, o koho ide: Leader's Number One.

Foto: RTČierna fľaštička ozdobená Putinovým profilom sa podľa moskovskej tlače predáva za 6500 rubľov (asi 75 eur), teda výrazne drahšie, než napríklad výrobky slávnych značiek Dior či Dolce Gabbana.

V "príťažlivej a prirodzenej vôni", ako charakterizuje svoje dielo Rekunov, možno podľa recenzentov rozoznať tóny citrusov, bergamoutu, čiernych ríbezlí či jedľových šišiek. Spolu ale vonia "celkom lacno", ako sa sťažujú niektorí predavači. Avšak podľa televízie Rossija 24 ide o "exkluzívnu ponuku", ktorá je obmedzená: fľaštičky s Putinovou vôňou sa budú vraj predávať len do 20. januára.

Parfum doplnil sortiment výrobkov opierajúcich sa o popularitu ruského vodcu, ktorá dosahuje bezmála hviezdnych výšin po pripojení Krymu k Rusku a po zapojení ruských lietadiel do bojov v Sýrii. Ešte pred Novým rokom zákazníci rozobrali celý náklad kalendára s Putinovými citátmi a fotografiami. Predtým zase išli na dračku kolekcie tričiek s portrétom ruského prezidenta.

Pred pár rokmi vyvolala v obchodoch pozornosť "Putinova tráva": nešlo ale o nič iné, než o semienka trávy predávané v balíčkoch s vyobrazením populárneho politika, ktorý Rusku "obstaral" majstrovstvá sveta vo futbale.

Podobne Putin v minulosti "pomáhal" predávať aj vodku.

pošli na vybrali.sme.sk


Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

1. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

2. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

3. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

4. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

5. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

6. O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

Aktuálny ročník O2 Dobrej veci v boji o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha už pozná svojich víťazov. Akadémie, ktorých cieľom je budovať kladný vzťah detí k športu a motivovať ich k nemu cez všeobecnú pohybovú prípravu, získalo pre nadchádzajúci školský rok až 40 základných škôl po celom Slovensku.

Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

7. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

8. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

9. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

10. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Najčítanejšie