TA3 bude mať vo Vatikáne sedem ľudí Vatican insider

TA3 bude mať vo Vatikáne sedem ľudí

18.02.2013 23:31 | TV | mk

Televízie chystajú mimoriadne relácie, vysielajú spravodajcov do Vatikánu, RTVS má zatiaľ v programe pokračovanie seriálu Borgiovci.

 

 

Aktualizácia o vyjadrenie TA3 (19. 2. 2013)
"TA3 bude v najbližších dňoch divákom naživo sprostredkúvať všetky aktuálne informácie týkajúce sa odchodu pápeža Benedikta XVI., ako aj voľby jeho nástupcu. Štáb TA3, ktorý bude pracovať vo Vatikáne, tvoria traja redaktori a štyria kameramani," povedala pre Omédiách.com šéfredaktorka spravodajstva TA3 Martina Kyselová.
Prvý štáb - reportér Róbert Zoľák a kameraman - odchádza do Vatikánu už tento štvrtok. Prinášať bude reportáže z príprav na oficiálne odstúpenie pápeža a o prípravách na konkláve. V utorok sa k nim pripojí prenosový voz s reportérom Martinom Linhartom. Tretí štáb s reportérkou Evou Jánošíkovou odletí do Vatikánu vládnym špeciálom s prezidentom I. Gašparovičom v stredu, kedy sa bude konať posledná audiencia pápeža Benedikta XVI.

"Naše štáby zostanú vo Vatikáne aj počas celého konkláve, teda až do zvolenia nového pápeža," povedala Kyselová.

Súčasťou vysielania TA3 budú viaceré priame prenosy, špeciálne spravodajské bloky, publicistické relácie a hostia v štúdiu, s ktorými sa budeme venovať abdikácii Benedikta XVI. a voľbe nového pápeža.

Benedikt XVI. oficiálne odstúpi z postu pápeža vo štvrtok 28. februára 2013 o 20:00. Konkláve by sa malo zísť podľa cirkevných predpisov do 15 až 20 dní.

Z Markízy ide do Vatikánu Igaz

Už niekoľko dní pred štvrtkom do Vatikánu pocestuje redaktor spravodajstva Markízy Rado Igaz. „Divákom Televíznych novín sa bude pravidelne prihovárať prostredníctvom autentických reportáží a živých vstupov priamo z metropole katolíckej cirkvi," oznámila v tlačovej správe Markíza. V stredu bude aj na stretnutí pápeža so slovenským prezidentom Ivanom Gašparovičom a so slovenskou delegáciou pri príležitosti Národnej púte do Ríma.

Na deň pápežovho odstúpenia pripravuje Markíza mimoriadne spravodajstvo, ktoré začne po večerných Televíznych novinách.

"V mimoriadnom spravodajstve sa budeme venovať najmä aktuálnym otázkam v súvislosti s odchodom Benedikta XVI., pozrieme sa na výzvy, ktoré čakajú na nového pápeža a skúsime nájsť odpoveď aj na otázku, čo bude ďalej s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom," povedal Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva a športu TV Markíza.

JOJ bude mať pri pápežovi Samuela Migaľa


Aj Joj vysiela do Vatikánu vlastného redaktora Samuela Migaľa. „Ide tam skôr a ostane tam podľa potreby," povedal šéfredaktor spravodajstva JOJ Roland Kubina.

Mimoriadny formát v súvislosti s odstúpením pápeža nevylučuje ani JOJ.

RTVS a zatiaľ plány neoznámila. Slovenská televízia má zatiaľ v programe v čase odchodu Benedikta XVI. z úradu pokračovanie historického filmu Borgiovci o rodine zvráteného pápeža Alexandra VI.

pošli na vybrali.sme.sk


Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

1. Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

Koalícia dnes opäť odložila rokovania o spornej novele tlačového zákona v parlamente, podľa ktorej by politici mali znovu získať právo na bezplatné uverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby.

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

2. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

3. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

4. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

5. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

6. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

7. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

9. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

10. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Najčítanejšie