TA3 bude mať vo Vatikáne sedem ľudí Vatican insider

TA3 bude mať vo Vatikáne sedem ľudí

18.02.2013 23:31 | TV | mk

Televízie chystajú mimoriadne relácie, vysielajú spravodajcov do Vatikánu, RTVS má zatiaľ v programe pokračovanie seriálu Borgiovci.

 

 

Aktualizácia o vyjadrenie TA3 (19. 2. 2013)
"TA3 bude v najbližších dňoch divákom naživo sprostredkúvať všetky aktuálne informácie týkajúce sa odchodu pápeža Benedikta XVI., ako aj voľby jeho nástupcu. Štáb TA3, ktorý bude pracovať vo Vatikáne, tvoria traja redaktori a štyria kameramani," povedala pre Omédiách.com šéfredaktorka spravodajstva TA3 Martina Kyselová.
Prvý štáb - reportér Róbert Zoľák a kameraman - odchádza do Vatikánu už tento štvrtok. Prinášať bude reportáže z príprav na oficiálne odstúpenie pápeža a o prípravách na konkláve. V utorok sa k nim pripojí prenosový voz s reportérom Martinom Linhartom. Tretí štáb s reportérkou Evou Jánošíkovou odletí do Vatikánu vládnym špeciálom s prezidentom I. Gašparovičom v stredu, kedy sa bude konať posledná audiencia pápeža Benedikta XVI.

"Naše štáby zostanú vo Vatikáne aj počas celého konkláve, teda až do zvolenia nového pápeža," povedala Kyselová.

Súčasťou vysielania TA3 budú viaceré priame prenosy, špeciálne spravodajské bloky, publicistické relácie a hostia v štúdiu, s ktorými sa budeme venovať abdikácii Benedikta XVI. a voľbe nového pápeža.

Benedikt XVI. oficiálne odstúpi z postu pápeža vo štvrtok 28. februára 2013 o 20:00. Konkláve by sa malo zísť podľa cirkevných predpisov do 15 až 20 dní.

Z Markízy ide do Vatikánu Igaz

Už niekoľko dní pred štvrtkom do Vatikánu pocestuje redaktor spravodajstva Markízy Rado Igaz. „Divákom Televíznych novín sa bude pravidelne prihovárať prostredníctvom autentických reportáží a živých vstupov priamo z metropole katolíckej cirkvi," oznámila v tlačovej správe Markíza. V stredu bude aj na stretnutí pápeža so slovenským prezidentom Ivanom Gašparovičom a so slovenskou delegáciou pri príležitosti Národnej púte do Ríma.

Na deň pápežovho odstúpenia pripravuje Markíza mimoriadne spravodajstvo, ktoré začne po večerných Televíznych novinách.

"V mimoriadnom spravodajstve sa budeme venovať najmä aktuálnym otázkam v súvislosti s odchodom Benedikta XVI., pozrieme sa na výzvy, ktoré čakajú na nového pápeža a skúsime nájsť odpoveď aj na otázku, čo bude ďalej s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom," povedal Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva a športu TV Markíza.

JOJ bude mať pri pápežovi Samuela Migaľa


Aj Joj vysiela do Vatikánu vlastného redaktora Samuela Migaľa. „Ide tam skôr a ostane tam podľa potreby," povedal šéfredaktor spravodajstva JOJ Roland Kubina.

Mimoriadny formát v súvislosti s odstúpením pápeža nevylučuje ani JOJ.

RTVS a zatiaľ plány neoznámila. Slovenská televízia má zatiaľ v programe v čase odchodu Benedikta XVI. z úradu pokračovanie historického filmu Borgiovci o rodine zvráteného pápeža Alexandra VI.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie