Zábery samovražedného útoku vyvolali rozhorčenie a polemiku Reprofoto Zone interdite

Zábery samovražedného útoku vyvolali rozhorčenie a polemiku

26.04.2016 23:01 | TV | ČTK

Francúzska televízia zverejnila unikátne svedectvá aj doposiaľ nezverejnené zábery z bezpečnostných kamier.

 

 

Rozhorčenie a polemiku o tom, kam až môžu médiá zájsť, vyvolalo vo Francúzsku zverejnenie videa z bezpečnostnej kamery, ktorá zaznamenala samovražednú akciu jedného z atentátnikov, ktorí zaútočili 13. novembra 2015 v Paríži.
Šokujúce zábery zverejnila vo svojom nedeľňajšom vysielaní celoplošná súkromná televízna stanica M6, uviedli dnes francúzske spravodajské weby.

Televízia sa v pravidelnej relácii Zone interdite (Zakázaná zóna) vrátila pomocou unikátnych a pôsobivých svedectiev k tragédii z vlaňajšieho novembra, keď skupina radikálov povraždila na rôznych miestach v Paríži 130 ľudí a stovky ďalších zranila. Televízia použila aj niektoré veľmi kruté zábery vrátane toho, na ktorom jeden terorista odpaľuje svoj pás s výbušninami.

Na videu je vidieť, ako krátko po 21:30 SEČ vstupuje do kaviarne Voltaire na východe metropoly Brahim Abdeslam, ktorého komando niekoľko minút predtým ostreľovalo z kalašnikovov inú reštauráciu. Bezpečnostná kamera potom ukazuje samovraha pri explózii, ktorá ho zabila a vážne zranila dvoch hostí kaviarne. Práve tento záber najviac šokoval.

"Práve som videl reláciu Zone interdite k atentátom. Na to som si ale nezobral dosť silné prášky na spanie," reagoval jeden z divákov na twitteri. Podľa iného by podobné zábery televízia vôbec vysielať nemala. "Idem preč od Zone interdite, je fakt ťažké sa na to pozerať," ľutovala drsný zážitok Dina.

Video zverejnili aj viaceré slovenské weby napríklad Topky.sk, cas.sk, sme.sk, pravda.sk, hnonline.sk. Niektoré s upozornením, že video je nevhodné pre slabšie povahy, niektoré bez.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie