Borovský potvrdil spustenie tretej a štvrtej novej televíznej stanice

Borovský potvrdil spustenie tretej a štvrtej novej televíznej stanice

František Borovský potvrdil informáciu Omédiách.com, že JOJ Group chystá dve nové televízne stanice.

Generálny riaditeľ televízie JOJ sa na sociálnej sieti pochválil, že o "14 dní sa dozviete viac o našej tretej stanici JOJ GROUP...a možno aj o štvrtej." Borovský tak nepriamo potvrdil informácie webu Omédiách.com že JOJ Group spúšťa onedhlo tretí a potom aj štvrtý televízny kanál.

 

 

Pôvodný článok z 27. 2. 2013: JOJ chystá dve nové stanice, jednu spustí už v apríli

Kým Markíza v týchto dňoch rozbieha novú TV Fooor, konkurenčná JOJ nezaháľa. Podľa informácií Omédiách.com v JOJ sa pripravujú na spustenie hneď dvoch nových programových služieb.

 Prvá bude zameraná na spravodajstvo, publicistiku a life styl. Konkurovať tak bude hlavne spravodajskej TA3. JOJ zatiaľ dátum spustenia tají. Podľa informácií Omédiách.com ju spustí v apríli.

JOJ plány s novou televíziou ohlásila už minulý rok. Programovú ponuku novej stanice budú okrem spravodajstva tvoriť aj zahraničné a domáce dokumentárne programy, tiež lifestylové programy a pravidelné diskusie venované politike, spoločenským aj minoritným témam. Nová televízia sa má orientovať na mužov a ženy v produktívnom veku.

"Ako vždy, aj tentoraz prinesieme na trh neopozerané formáty v spravodajsko-publicistickom žánri, ktoré doteraz neboli na slovenskom trhu bežné," avizoval v tlačovej správe koncom minulého roka generálny riaditeľ TV JOJ František Borovský.

Okrem toho sa v JOJ pripravujú aj na spustenie ďalšej - v poradí štvrtej televízie, tá odštartuje neskôr.

Dve nové televízie tento rok rozšíria televíznu ponuku JOJ Media House, ktorú v súčasnosti tvoria JOJ, ktorá vysiela od roku 2002, a Pluska, ktorá spustila vysielanie v roku 2008.

Konkurenčná Markíza má už 4 programové služby – Markízu, Doma, Dajto a od utorka 25. februára TV Fooor.

Všetko o novej TV Fooor si môžete prečítať tu.

Ďalšie podrobnosti o chystaných nových televíziách zo skupiny JOJ prinesiem onedlho.