Jeseň v STV: Fargo, Marcin aj Bratislavské pondelky Reprofoto RTVS

Jeseň v STV: Fargo, Marcin aj Bratislavské pondelky

23.08.2016 08:30 | TV | mk

RTVS prináša na jeseň viacero noviniek aj dokumentárnu roadmovie.

 


Nedeľa večer na Jednotke bude patriť druhej sérii slovensko-českého seriálu Doktor Martin s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe.

Novinkou je relácia Strom želaní, v ktrej bude televízia plniť želania detí. Moderátorom je Matej Sajfa Cifra. Do RTVS prichádza aj Eňa Vacvalová, ktorá bude s Danom Heribanom moderovať zábavnú šou Zlaté časy.

RTVS na jeseň odvysiela viacero koprdukčných formátov ako Učiteľka, Eva Nová, Vojtech, Agava. Zároveň sa na obrazovku dostanú viaceré diela filmovej klasiky, ktoré prešli digiálnou retušou - napríklad filmy Rysavá jalovica, Živý bič, Tri gaštanové kone, Červené víno.

 

Na obrazovku Jednotky sa vracia relácia Hudba Made in Slovakia, relácia o modernej hudbe s moderátorom Tomášom Hafnerom. Vysielať sa bude v premiére v sobotu pred obedom. Prvý diel bude o slovenskom raperovi Jánovi Strapcovi s umeleckým menom Strapo a Antonovi Suchotovi alias Tono S.

Pokračuje viacero formátov: talk šou Milana "Juniora" Zimnýkovala a Marcela Forgáča Nikto nie je dokonalý, zábavná relácia Milujem Slovensko s moderátorom Martinom Nikodýmom a kapitánmi tímov Adelou Banášovou a Danom Danglom, talkshow Petra Marcina Neskoro večer aj relácia Slovensko chutí.
Na obrazovke pribudnú ďalšie diely z dokumentárne cyklu Fetiše socializmu - V prvej časti s názvom Šoféri a ich riaditelia sa v troch autách, Tatre 603, Tatre 613 a Volge 24 stretnú bývalí šoféri a bývalí riaditelia televízie. „Rozprávajú sa o šoférovaní televízie a riadení limuzín. Alebo o šoférovaní limuzín a riadení televízie?" píše televízia.

Pondelok na Dvojke bude patriť inscenáciám. RTVS sa rozhodla oprášiť staré Bratislavské pondelky. Medzi prvými bude inscenácia režiséra Stanislava Barabáša z roku 1968 s názvom Krotká. Psychologická dráma nerovného manželstva starého majiteľa záložne a mladej dievčiny je natočená podľa novely F.M. Dostojevského. Na Dvojke bude pokračovať séria dokumentov o významných ženách s názvom Prvá a RTVS odvysiela aj cestovateľský film Trabantom z Austrálie do Ázie.

1. septembra večer bude mať premiéru dokumentárna roadmovie S tebou ma baví Slovensko. Televízny film rozpráva o tom, ako to dopadne, keď sa Tom - írsky študent a Gabika - slovenská herečka a vášnivá športovkyňa, rozhodnú spoločne precestovať Slovensko. Režisérmi sú Róbert Šveda  a dokumentarista Pavol Barabáš.

Na Dvojke pokračuje druhou sériou americký kriminálny seriál Fargo II.

Na jeseň pokračuje Večera s Havranom a pribudne viacero dokumentov k 60-tému výročiu televízie. Medzi ne patrí Televízia za dverami - séria publicisticko-dokumentárnych relácií k 60. výročiu prvého vysielania Slovenskej televízie. „Relácia prináša formou neformálnych rozhovorov (počas „prechádzky" priestormi STV, ale aj súvisiacimi exteriérovými lokalitami) s tvorcami konkrétnu televíznu profesiu, zaspomíname na významné televízne osobnosti a ich televízne diela. V druhej polovici vkročíme do 13. archívnej komnaty STV, kde nám televízny škriatok pripraví prekvapenie k jubileu, ktorým upozorní na dôležité udalosti a prelomové obdobia v jej histórii," píše RTVS. Moderátorom relácie je archivár televízie Milan Antonič.Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Najčítanejšie