Jeseň v STV: Fargo, Marcin aj Bratislavské pondelky Reprofoto RTVS

Jeseň v STV: Fargo, Marcin aj Bratislavské pondelky

23.08.2016 08:30 | TV | mk

RTVS prináša na jeseň viacero noviniek aj dokumentárnu roadmovie.

 


Nedeľa večer na Jednotke bude patriť druhej sérii slovensko-českého seriálu Doktor Martin s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe.

Novinkou je relácia Strom želaní, v ktrej bude televízia plniť želania detí. Moderátorom je Matej Sajfa Cifra. Do RTVS prichádza aj Eňa Vacvalová, ktorá bude s Danom Heribanom moderovať zábavnú šou Zlaté časy.

RTVS na jeseň odvysiela viacero koprdukčných formátov ako Učiteľka, Eva Nová, Vojtech, Agava. Zároveň sa na obrazovku dostanú viaceré diela filmovej klasiky, ktoré prešli digiálnou retušou - napríklad filmy Rysavá jalovica, Živý bič, Tri gaštanové kone, Červené víno.

 

Na obrazovku Jednotky sa vracia relácia Hudba Made in Slovakia, relácia o modernej hudbe s moderátorom Tomášom Hafnerom. Vysielať sa bude v premiére v sobotu pred obedom. Prvý diel bude o slovenskom raperovi Jánovi Strapcovi s umeleckým menom Strapo a Antonovi Suchotovi alias Tono S.

Pokračuje viacero formátov: talk šou Milana "Juniora" Zimnýkovala a Marcela Forgáča Nikto nie je dokonalý, zábavná relácia Milujem Slovensko s moderátorom Martinom Nikodýmom a kapitánmi tímov Adelou Banášovou a Danom Danglom, talkshow Petra Marcina Neskoro večer aj relácia Slovensko chutí.
Na obrazovke pribudnú ďalšie diely z dokumentárne cyklu Fetiše socializmu - V prvej časti s názvom Šoféri a ich riaditelia sa v troch autách, Tatre 603, Tatre 613 a Volge 24 stretnú bývalí šoféri a bývalí riaditelia televízie. „Rozprávajú sa o šoférovaní televízie a riadení limuzín. Alebo o šoférovaní limuzín a riadení televízie?" píše televízia.

Pondelok na Dvojke bude patriť inscenáciám. RTVS sa rozhodla oprášiť staré Bratislavské pondelky. Medzi prvými bude inscenácia režiséra Stanislava Barabáša z roku 1968 s názvom Krotká. Psychologická dráma nerovného manželstva starého majiteľa záložne a mladej dievčiny je natočená podľa novely F.M. Dostojevského. Na Dvojke bude pokračovať séria dokumentov o významných ženách s názvom Prvá a RTVS odvysiela aj cestovateľský film Trabantom z Austrálie do Ázie.

1. septembra večer bude mať premiéru dokumentárna roadmovie S tebou ma baví Slovensko. Televízny film rozpráva o tom, ako to dopadne, keď sa Tom - írsky študent a Gabika - slovenská herečka a vášnivá športovkyňa, rozhodnú spoločne precestovať Slovensko. Režisérmi sú Róbert Šveda  a dokumentarista Pavol Barabáš.

Na Dvojke pokračuje druhou sériou americký kriminálny seriál Fargo II.

Na jeseň pokračuje Večera s Havranom a pribudne viacero dokumentov k 60-tému výročiu televízie. Medzi ne patrí Televízia za dverami - séria publicisticko-dokumentárnych relácií k 60. výročiu prvého vysielania Slovenskej televízie. „Relácia prináša formou neformálnych rozhovorov (počas „prechádzky" priestormi STV, ale aj súvisiacimi exteriérovými lokalitami) s tvorcami konkrétnu televíznu profesiu, zaspomíname na významné televízne osobnosti a ich televízne diela. V druhej polovici vkročíme do 13. archívnej komnaty STV, kde nám televízny škriatok pripraví prekvapenie k jubileu, ktorým upozorní na dôležité udalosti a prelomové obdobia v jej histórii," píše RTVS. Moderátorom relácie je archivár televízie Milan Antonič.Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak pozastavil agentúre Reuters na tri mesiace činnosť. Bagdad sa tak rozhodol kvôli štvrtkovej správe, v ktorej agentúra uviedla, že iracké vládne údaje o koronavírusoch sú podhodnotené.

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave. Rozbiehajú aj donášku.

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Európska komisia víta odpovede online platforiem Allegro, Amazon, AliExpress, Bing, CDiscount, Ebay, Facebook, Google, Rakuten, Wish a Yahoo, ktoré súhlasili s prijatím opatrení na zastavenie podvodov a reklám propagujúcich falošné výrobky proti koronavírusu.

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Slovensko sa tento víkend (3. – 5. apríla) zapojí do globálneho boja proti pandémii COVID-19.

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa spolu so svojimi partnermi reklamnou agentúrou Zaraguza a mediálnou agentúrou Wavemaker spustila kampaň, ktorou reaguje na aktuálnu situáciu ohľadom nákazy koronavírusom. Tvárou kampane je šéf Slovenskej sporiteľne Peter Krutil, ktorý sa už dlhšie prihovára zamestanancom ale aj klientom na vlastnom vlogu. Teraz netradične, v rúšku.

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Telekomunikačný operátor Slovanet v spolupráci s vysielateľmi zabezpečil aj na apríl 14 televíznych kanálov rôzneho žánrového zamerania, ktoré bezplatne sprístupnil všetkým zákazníkom digitálnej televízie IPTV cez optické siete bez ohľadu na zakúpený balík.

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Pakistanský súd zrušil trest smrti britskému teroristovi, ktorý v roku 2002 s ďalšími ozbrojencami uniesol a brutálne zavraždil novinára denníka Wall Street Journal Daniela Pearla.

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Společnost Agrofert podala žalobu na Českou televizi za to, že ji pořad Reportéři ČT spojil s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Informace, která dala odvolání do souvislosti s tím, že úřad předtím doměřil daň společnosti z koncernu Agrofert, je podle žaloby zavádějící. Firma proto žádá omluvu za zásah do dobré pověsti. Žalobu, kterou má ČTK k dispozici, chce pražský městský soud začít projednávat v polovině dubna.

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Riešením zasadnutí samospráv počas epidémie je online. Hlasovanie per rollam nie je budúcnosť.

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Poradcom ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala pre strategickú a krízovú komunikáciu sa stal bývalý novinár Ivan Rudolf.

Najčítanejšie