Formulu 1 bude na Markíze spolumoderovať Štefan Rosina najml.

Formulu 1 bude na Markíze spolumoderovať Štefan Rosina najml. Foto: Markíza

Formulu 1 už nebude vysielať STV, od marca bude na Markíze a Dajto.

 

 

Motoristická súťaž Formula 1 tento rok nebude na obrazovke Slovenskej televízie, ako to bolo po minulé roky. Po dlhošom období sa  vracia na obrazovku televízie Markíza a jej sesterskú televíziu Dajto. Markíza od marca do novembra 2013 postupne odvysiela kompletný seriál majstrovstiev sveta Formuly 1.

V minulosti ju na Markíze istý čas moderoval pretekár a neskôr politik Jirko Malchárek, dnes známy z kauzy Gorila. Tento krát bude medzi spolumoderátormi aj mladý pretekár Štefan Rosina najml, z rodiny známeho podnikateľa Štefana Rosinu (Matador Púchov). Komentátorom úvodnej Veľkej ceny Austrálie bude Peter Čambor a moderátorom sprievodného Štúdia F1 Štefan Eisele. V úlohe hostí a spolukomentátorov sa divákom postupne predstavia okrem Rosinu ďalšie tváre motoristického športu ako Matej Homola či známy fotograf Martin Trenkler.

Aktuálna sezóna F1 odštartuje v nedeľu 17. marca 2013 (na Markíze priamy prenos od 6:30 do 9:30) Veľkou cenou Austrálie na okruhu Albert Park v Melbourne a vyvrcholí v nedeľu 24. novembra 2013 Veľkou cenou Brazílie na okruhu Autódromo José Carlos Pace v São Paulo. Jedenásť najlepších tímov a dvadsaťdva pilotov bude počas najbližších deviatich mesiacov na devätnástich okruhoch bojovať o titul majstra sveta F1 a ocenenie Pohár konštruktérov.

Dajto bude prinášať priame prenosy z piatkových tréningov a sobotných kvalifikácií. Nedeľné preteky bude vysielať TV Markíza. Súčasťou každých pretekov bude Štúdio F1 so zaujímavosťami aj zo zákulisia pretekov. Formula 1 bude aj v ponuke pre predplatiteľov video on-demand platformy VOYO.sk, ktorá v priamych prenosoch taktiež prinesie všetky preteky a vybrané kvalifikácie a tréningy.

 Markíza:
17.3. (nedeľa)
6:30 FORMULA 1: Veľká cena Austrálie Priamy prenos pretekov F1 z Melbourne

Dajto:
15.3. (piatok)
12:10 FORMULA 1: Tréning VC Austrálie - záznam tréningov F1 z Melbourne

16.3: (sobota)
7:00 FORMULA 1: Kvalifikácia VC Austrálie - priamy prenos kvalifikácie pretekov F1 z Melbourne
14:40 FORMULA 1: Kvalifikácia VC Austrálie - záznam kvalifikácie pretekov F1 z Melbourne
03:50 FORMULA 1: Kvalifikácia VC Austrálie - záznam kvalifikácie pretekov F1 z Melbourne

17.3. (nedeľa)
14:05 FORMULA 1: Veľká cena Austrálie - záznam pretekov F1 z Melbourne