Televízie striehnu na výsledky konkláve Magnificat.sk

Televízie striehnu na výsledky konkláve

12.03.2013 15:28 | TV | mk

Vo Vatikáne sa v pondelok začalo konkláve - voľba nového pápeža, ktorá do Ríma prilákala nielen tisícky pútnikov, ale aj desiatky televíznych štábov. Na konkláve sa chystajú aj naše médiá, mnohé budú prinášať informácie online na svojich weboch.

 

 

Naživo z Vatikánu bude počas konkláve vysielať TA3 aj TV Lux. „Vysielanie TA3 k prvej voľbe nového pápeža sa začína dnes popoludní o 16.40," povedala pre Omédiách.com šéfredaktorka televízie TA3 Martina Kyselová.

TA3 pripravila špeciálne tematické štúdio. Naživo budú konkláve v TA3 komentovať katolícky kňaz Marián Gavenda a odborník na cirkevné právo Igor Augustinič. „Výsledok prvého kola konkláve, čiže biely dym v prípade zvolenia nového pápeža, alebo čierny dym v prípade nezvolenia, budú môcť diváci sledovať dnes naživo na TA3 po 18.30," povedala Kyselová.

Kardináli môžu zvoliť pápeža už dnes večer po 19. hodine. Ak sa nad Sixtínskou kaplnkou neobjaví biely dym, hlasovanie sa bude opakovať štyrikrát denne. Od stredy dvakrát dopoludnia a dvakrát popoludní, kým nezvolia pápeža. Prestávka je naplánovaná na piatok.

Televízia TA3 bude v priamom prenose vysielať aj prípadné ďalšie voľby pápeža. Tie zajtrajšie sú plánované. Majú byť predpoludním po 11.30 a popoludní v rovnakom čase ako dnes, čiže po 18.30. „Takto budeme pokračovať až do zvolenia pápeža," povedala Kyselová.

Televízia TA3 vytvorila na svojom webe aj špeciálnu podstránku k voľbe nového pápeža.

"O konkláve budeme informovať v spravodajských reláciách RTVS, vrátane živých vstupov z Vatikanu. Pripravujeme aj mimoriadne spravodajské vstupy v závislosti od aktuálneho vývoja  situácie," povedal hovorca RTVS. Na Rádiu Slovensko budú mimoriadne vstupy priamo z Vatikánu vždy, keď z komína na Sixtínskej kaplnke vyjde dym – aj pri neúspešnej voľbe.

"V prípade úspešnej voľby chceme do vysielania zaradiť aj priamy prenos zo slávnostného oznámenia výsledku voľby „Habemus papam"," povedal Richard Šümeghy.

"Máme vo Vatikáne štáb, ktorý pripravuje spravodajské šoty a aj live vstupy do našich spravodajských formátov. Okrem toho je pripravený sa operatívne zapojiť do prípravy špeciálneho vysielania," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor spravodajstva JOJ Roland Kubina.

Markíza chystá minimálne dva živé vstupy počas dňa a živé vstupy aj v Televíznych novinách. Na webe vysiela naživo dianie z Námestia sv. Petra.

TV Lux o 16.30 prinesie priamy prenos zo slávnostného vstupu kardinálov do Sixtínskej kaplnky. Okolo 18.00 bude TV Lux očakávať výsledok prvého kola hlasovania kardinálov v Štúdiu špeciál. "V ďalších dňoch sa vám prihlásime so Štúdiom špeciálvždy o 11.30 a podvečer o 18.00 hod. Spoločne s našou televíziou a miliónmi veriacich na celom svete tak môžete sledovať výsledok konkláve - až kým nevyjde z komína nad Sixtínskou kaplnkou biely dym," oznámila televízia.

pošli na vybrali.sme.sk


Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

1. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

2. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

3. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

4. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

5. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

6. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

7. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

8. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

9. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

10. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Najčítanejšie