Mika ťahá do Mlynskej doliny stále viac ľudí z Markízy

Mika ťahá do Mlynskej doliny stále viac ľudí z Markízy

17.09.2012 20:43 | TV | Miroslava Kernová

S Václavom Mikom do RTVS neprichádzajú len tváre Markízy, ale aj vzťahy, program, či tvorcovia.

Tak, ako bolo pred niekoľkými rokmi nepredstaviteľné, že sa Václav Mika stane šéfom STV, tak bola až donedávna ťažko uveriteľná predstava, že ľudia z Markízy pôjdu vo veľkom do RTVS. Vo veľkom znamená, že sa do retro prostredia Mlynskej doliny presunú viacerí podstatní ľudia zo súčasného či bývalého vedenia.

Jedným z prebehlíkov je Tibor Búza, doterajší Riaditeľ spravodajstva a publicistiky v Markíze, ktorý podľa informácií Omédiách.com prijal ponuku od Miku a bude členom vrcholového manažmentu RTVS. Z pohľadu dôležitosti by mohol patriť aj do trojice kľúčových ľudí televízie.

Tibor BúzaKamaráti

Kariéry Búzu a Miku sú prepletené roky. Pred pätnástimi rokmi boli spolu v Slovenskom rozhlase - Búza ako šéf Košického štúdia a Mika ako šéf PSMA, firmy, ktorá predávala pre rozhlas reklamu. V roku 2000 spolu zakladali Rádio Expres. Keď sa v roku 2006 stal Mika riaditeľom Markízy, Búza sa stal šéfom spravodajstva. Dnes sa história opakuje. Búza opäť ide za Mikom.

Významnou akvizíciou z Markízy je Andrej Doležal, súčasný šéf techniky Markízy, ktorý je považovaný za jedného z najväčších odborníkov na televízne technológie na Slovensku. Podľa informácií Omédiách.com má byť novým šéfom techniky a zároveň aj konateľom dcérskej spoločnosti RTVS Production & Technology.

Lukáš DikoS Búzom prichádza do RTVS aj doterajší šéf spravodajstva Markízy Lukáš Diko, ktorý má riadiť spravodajstvo RTVS. Všetci spomínaní pracovali, alebo prišli do Markízy, práve za Mikovho šéfovania.

Ďalšou novou tvárou Markízy v RTVS je Andrea Paulínyová. Ako jediná prišla krátko pred tým, ako bol zvolený Mika za šéfa RTVS. Bývalá reportérka investigatívnej relácie Paľba, ktorá sa vysielala za Miku, je novou šéfkou obdobnej relácie na STV – Reportéri. Zároveň je moderátorkou diskusnej relácie Doslova.

S Paulínyouvou prišiel do Markízy aj Ľubomír Lintner, bývalý šéfredaktor spravodajstva Markízy a moderátor relácie Na Slovensku je to tak. V rokoch 2001-2005 bol podpredsedom ANO a do roku 2006 aj poslancom Národnej rady. Lintner je jedným z dvoch externých dramaturgov novej politickej diskusnej relácie Doslova.

Za Mikom prichádzajú aj jeho najbližší spolupracovníci, ktorí z Markízy odišli po jeho odchode. Medzi nimi je napríklad Martin Hauptvogel, bývalý šéf Centra reklamy v Markíze, ktorý má dnes na starosti reklamu v RTVS. Do RTVS prišla aj Darina Kyselová, bývalá šéfka výskumu v Markíze. Podľa informácií Omédiách sa presuny pri týchto menách nekončia.

Mika a veľkolepé šou

S Mikom možno čakať aj nástup podobných formátov, aké mala Markíza. Napríklad na koniec roka je naplánovaná relácia Slovensko 2012, Mika plánuje širšiu spoluprácu s bývalým dvorným režisérom Markízy Petrom Nuňézom. S Mikom majú väčšiu frekvenciu aj galavečery – napríklad nová súťaž krásy Face of the Year.  STV tiež nakúpila viacero akvizícií známych zahraničných filmových titulov od Markízy.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie