Digi Slovakia sa stala súčasťou skupiny Slovak Telekom

Digi Slovakia sa stala súčasťou skupiny Slovak Telekom

05.09.2013 15:41 | TV | mk, Slovak Telekom

DIGI Slovakia sa 1. septembra stala oficiálne členom Skupiny Slovak Telekom. Slovak Telekom získal 100% podiel v spoločnosti, ktorá bude naďalej fungovať ako samostatná právna entita a nová dcérska firma, informuje ST v tlačovej správe.

 

 

Spoločnosť DIGI Slovakia bude fungovať ako samostatný subjekt a dcérska firma. Ceny služieb DIGI Slovakia ostávajú nezmenené, sľubuje nový majiteľ. S tým, že Slovak Telekom prinesie ďalšie televízne novinky, aj pre zákazníkov DIGI. Slovak Telekom sa v poslednom období sústreďuje hlavne na športové televízne akvizície.

„Akvizíciu DIGI Slovakia... sme získali väčší podiel v tomto segmente a zároveň chceme naplniť náš primárny cieľ: rozšíriť TV portfólio a ponúknuť najlepšiu ponuku pre všetkých zákazníkov. Každá platforma ponúka určité benefity – či už pomer cena/výkon alebo interaktivitu a množstvo funkcií pre náročnejších zákazníkov. Variabilitu celkovej ponuky chceme ponechať aj v budúcnosti – ale zároveň priniesť aj špičkový obsah pre všetkých zákazníkov. Nedávnym ohlásením nových športových kanálov sme dali trhu prvý signál, že chceme ponúknuť aj pridanú hodnotu a profilovať sa ako najatraktívnejší hráči na poli TV služieb," povedal Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Dve značky ostávajú
Slovak Telekom a DIGI Slovakia budú naďalej pôsobiť na slovenskom TV trhu ako dvaja operátori a ponúkať svoje služby pod samostatnými značkami.

Ceny ostávajú
Aj po akvizícii spoločnosti DIGI Slovakia budú naďalej platiť ceny služieb v portfóliu ako doteraz – za 9,60 € mesačne získajú zákazníci DIGI Slovakia možnosť sledovať viac ako 50 TV staníc.

Ďalšie novinky už do konca roka
Slovak Telekom odštartoval pre zákazníkov Magio TV, Magio Sat i zákazníkov DIGI Slovakia prvé novinky už v auguste zaradením stanice Slovak Sport.TV2, ktorá je exkluzívne dostupná iba pre týchto divákov.

Zároveň spolupráca priniesla možnosť uvedenia ďalších troch TV staníc: DIGI Sport 2, DIGI Liga majstrov 1 a DIGI Liga majstrov 2, ktoré budú najbližšie dva roky na Slovensku exkluzívne vysielať vybrané zápasy súťaže UEFA Liga majstrov, ktoré nebudú dostupné vo vysielaní iných slovenských TV staníc. Všetci zákazníci Magio TV, Magio Sat a DIGI Slovakia môžu sledovať tieto športové kanály do konca roka 2013 zadarmo.
Podľa informácií Omédiách.com spoločnosť ST sa podieľala na nákupe televíznych práv.

U zákazníkov DIGI Slovakia by mali do konca roka pribudnúť nové televízne stanice.

DIGI Slovakia pôsobí na Slovensku od roka 2006 a poskytuje káblovú televíziu a internet v 10 slovenských mestách. Väčšina zákazníkov využíva príjem TV cez satelit. Služby TV a internetu využíva viac ako 270 tisíc zákazníkov.

Rokovania Slovak Telekomu a rumunského konzorcia RCS & RDS o odkúpení DIGI Slovakia boli zavŕšené 14. mája 2013 podpisom akvizičnej zmluvy. Akvizíciu odsúhlasil Protimonopolný úrad SR 31. júla 2013.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie