Modré z neba: Nová zmluva za menej bola pripravená. Rozboril ju odďaľoval Foto: Markíza

Modré z neba: Nová zmluva za menej bola pripravená. Rozboril ju odďaľoval

06.12.2013 09:53 | TV | mk

Doterajšia zmluva na výrobu relácie končí. Nová zmluva na Modré z neba bola od októbra nachystaná, ale za nižšiu sumu. Vilo Rozboril jej podpis a rokovania o nej odďaľoval. Nov šéf Markízy Matthias Settele najprv čakal, no došla mu trpezlivosť. Program na nový rok už mal mať dávno uzatvorený.

 


Fotka smutnej tváre Vila Rozborila so zdvihnutou rukou, takúto profilovú fotku má stránka Modrého z neba na facebooku, ktorá patrí medzi najväčšie fanúšikovské skupiny na Slovensku. Potom, ako televízia oficiálne oznámila koniec relácie, moderátor sa takto rozlúčil s fanúšikmi: „Nie som veľmi v stave zoradiť si to logicky. Aspoň nie teraz. Jedno ale viem: za päť a pol roka som stretol ľudí, ktorí zomierali, žili pod hranicou chudoby, ľudí v pubertálnom veku, ktorí mi vraveli, že chcú skoncovať so všetkým, mamy, ktoré nevedeli pomôcť svojim deťom, ženy, ktoré utekali pred tyranmi, chlapov dokaličených surovcami..........a všetkým týmto bolo určite horšie ako teraz mne." Rozboril ďalej píše, že nič lepšie ho doteraz v profesionálnom živote nemohlo stretnúť ako Modré z neba. „A ešte viem jedno: Dá sa od stola zrušiť všeličo. Ale nie energia. Tej je dosť stále. Tak ju skúsime využiť."

M. Settele Foto:Markíza

 

Modré z neba ale nebolo zrušené z minúty na minútu

Reláciu dodávala televízii spoločnosť Vila Rozborila a doterajšia zmluva na výrobu relácie končila. Rokovania o novej zmluve začali v októbri, keď dostal Rozboril od vedenia ponuku na novú zmluvu. Záujem zo strany nového riaditeľa televízie bol, no nie za každú cenu. Suma za ktorú sa relácia vyrábala, totiž nebola nízka – Rozborilovej firme a aj jemu osobne platila televízia podľa informácií Omédiách.com niekedy aj 115 tisíc mesačne.

Settele si vedel predstaviť aj lacnejšiu možnosť, ak by sa vyrábala relácia vo vnútri televízie. „Modré z neba je dobrá šou, ale nezávisíme od nej," povedal Settele v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ pred dvomi týždňami. „Všetky šou, ktoré majú okrem exteriérovej aj štúdiovú časť, sú drahé. Áno, ak by sme šou vyrábali sami, mohlo by to byť lacnejšie," dodal.

Už koncom októbra dostal moderátor ponuku s novou zmluvou a vedenie čakalo či príjme návrh, kde bola cena nižšia. Rozboril rokovania o podpise odďaľoval. Vedeniu televízie došla trpezlivosť. Je december a v televízii už musí byť jasné, čo sa bude vyrábať v novej sezóne, ktorá začína v januári. Nie je ale vylúčené, že relácia sa na jeseň, alebo na rok vráti.

 

Rozboril je pre televízie silná značka

 O Modré z neba zatiaľ oficiálne neprejavila záujem žiadna televízia.

V lete sa riaditeľ vlastnej výroby JOJ Ivan Huljak na diskusii na Pohode vyjadril, že ak by Modré z neba bolo v ponuke, JOJ by prejavila záujem. Šéf JOJ František Borovský v novembri povedal, že Modré z neba nie je relácia pre JOJ. „Modré z neba je dobre šité pre Markízu. Hoci už vykazuje isté známky únavy – ako veľa iných programov, ktoré sú na obrazovke dlhší čas – no ešte stále je lídrom stredajšieho večera. Nemyslím si však, že by od nás diváci očakávali, že budeme vysielať Modré z neba," povedal Borovský pre Eurotelevíziu. No nie je vylúčené, že zmení názor. RTVS by si určite sumu, za ktorú vyrábal Rozboril reláciu, dovoliť nemohla.

Z Rozborila a Modrého z neba a za roky stala silná televízna „značka," čo vidí podľa čísel a reakcií fanúšikov aj nový riaditeľ. „Navrhli sme pánovi Rozborilovi, aby pre Markízu pripravil novú veľkú šou," povedal Settele.

"K ponuke pána Setteleho je zatiaľ ťažké a predčasné sa vyjadriť. Ďakujem za ňu, určite o nej budem uvažovať," povedal pre Nový Čas Rozboril.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie