TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch Foto: Kancelária prezidenta

TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch

26.11.2014 11:03 | TV | mk

Prezident Andrej Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie v parlamente, kde obhajoval demonštrácie a kritizoval korupciu v zdravotníctve, ktorá je prepojená s politikou.

 

 

Prezidentská kancelária jeho zámer vystúpiť v parlamente oficiálne oznámila v utorok okolo poludnia, novinári o tom vedeli.

Prezident v parlamente vystúpil dnes (v stredu) krátko po 9 hodine. Televízia TA3, ktorá bežne vysiela naživo dôležité prejavy, či tlačové besedy, 15 minútový prejav nevysielala. Hoci v programovej štruktúre má v tom čase zaradené spravodajské bloky, dnes po 9 hodine mimoriadne vysielala reprízy relácie Peňaženka o obnove bytových domov a Labyrint na tému Nie je ryba ako ryba.

O prejave informovala TA3 v spravodajskom bloku po 10 hodine živým vstupom redaktorky so stručným zostrihom Kiskovho prejavu.

TA3 je súkromná televízia a je na nej, čo sa rozhodne vysielať. Ale ako spravodajská televízia bežne vysiela naživo aj menej dôležité prejavy politikov. Napríklad včera dopoludnia to boli príhovory premiéra a ministra práce na konferencii Národná stratégia zamestnanosti.

V parlamente mala televízia dopoludnia svoju redaktorku aj televízny štáb a prenos je k dispozícii aj od samotnej Národnej rady.

Odporúčame aj: TA3 dala rybám prednosť pred Kiskom

„Požiadal som o vystúpenie v parlamente po voľbe nového predsedu Národnej rady z viacerých dôvodov. Za posledné tri týždne došlo vo významných ústavných funkciách nášho štátu k viacerým zmenám," napísal Kiska na Facebooku. Kiska v prejave kritizoval aktuálnu situáciu v zdravotníctve a jeho politizáciu, preto chce aby tam úrady poslali kobru. „Požiadal som (o vystúpenie) najmä preto, aby som sa prihovoril za dôslednosť. Pretože nedôvera ľudí je veľká, a ľudia čakajú viac. Predovšetkým razantné odpolitizovanie zdravotníctva. Dôsledné vyšetrenie každého jedného prípadu... Takto rozumiem aj verejný protestom a demonštráciám v týchto dňoch. Sú pochopiteľné, sú legitímne a sú právom ľudí, ktoré treba chrániť, nie znevažovať – a treba takto prejavenú nespokojnosť počúvať."
Kancelária prezidenta chce celý prejav zverejniť na svojej stránke aj na Facebooku.

RTVS prejav do vysielania nezaradila, nie je spravodajská televízia a bežne takto nevysiela ani prejavy Fica. "RTVS zatiaľ nemá spravodajský kanál, preto nevysiela priame prenosy z NR SR, okrem správy prezidenta SR o stave republiky. Záznamy z rokovania NR SR vysielame zo záznamu po skončení programu v noci na Dvojke," povedal hovorca RTVS Juraj Kadáš.

Aktualizácia o stanovisko TA3 (12:55): "Súkromná spravodajská televízia TA3 pokrýva všetky dôležité udalosti. V celodennom spravodajstve prinášame informácie aj o uvedenej udalosti, rovnako ako aj iní vysielatelia na trhu."

Kiska prejav zverejnil na Facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk
Súd zakázal Skylinku vysielať na Slovensku programy Primy

Súd zakázal Skylinku vysielať na Slovensku programy Primy

Spoločnosť M7 Group, ktorá prevádzkuje satelitný službu Skylink, musí pri dekódovacích kartách pre slovenský trh zablokovať prístup k televíznym programom Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max a Prima Krimi.

Prokurátor: Ak by súd Kočnera s Ruskom odsúdil, hrozí im 12 až 20 rokov

Prokurátor: Ak by súd Kočnera s Ruskom odsúdil, hrozí im 12 až 20 rokov

"Ak by súd Kočnera s Ruskom naozaj odsúdil, pre trestný čin falšovania cenných papierov by im hrozila sadzba 12 až 20 rokov väzení," povedal dnes na tlačovej besede prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, ktorý navrhol väzbu pre Kočnera.

V TA3 bude neobvyklá zostava: Viktor Orban, Harabin, Chmelár, Pellegrini a ďalší

V TA3 bude neobvyklá zostava: Viktor Orban, Harabin, Chmelár, Pellegrini a ďalší

Televízia TA3 bude mať v nedeľu V politike neobvyklú zostavu hostí.

Skutočné príbehy inšpirované Tajomstvom

Skutočné príbehy inšpirované Tajomstvom

Ako mi Tajomstvo zmenilo život prináša výber najsilnejších, najdojímavejších a najpovzbudzujúcejších životných osudov v jednej knižke. Každý príbeh je autentickou ilustráciou cesty k úspechu, bez ohľadu na to, či ide o peniaze, zdravie, vzťahy, lásku, rodinu, kariéru, alebo iné oblasti života.

V O 5 minút 12 sa stretnú Kiska, Pellegrini a Danko

V O 5 minút 12 sa stretnú Kiska, Pellegrini a Danko

Relácia O 5 minút 12 bude mať túto nedeľu špeciálnu zostavu.

Niektoré zastávky sa zmenili na čitárne s nápisom Sóda

Niektoré zastávky sa zmenili na čitárne s nápisom Sóda

V 6 mestách po Slovensku sa v týchto dňoch zmenilo niekoľko obyčajných zastávok na malé čitárne. V nich si ľudia môžu čítať magazín Sóda, ktorý vydáva spoločnosť O2.

ČRo chce navýšiť koncesionársky poplatok o desať korún

ČRo chce navýšiť koncesionársky poplatok o desať korún

Vedení Českého rozhlasu (ČRo) bude usilovat o navýšení koncesionářského poplatku zhruba o deset korun ze stávajících 45 Kč měsíčně. ČTK to dnes řekl mluvčí ČRo Jiří Hošna. Rozhlasový poplatek se naposledy zvýšil na podzim roku 2005, kdy stoupl o osm korun.

Matica klame. Má blízko k Slovenským brancom, dôkazom je aj článok, ktorý radšej schovala

Matica klame. Má blízko k Slovenským brancom, dôkazom je aj článok, ktorý radšej schovala

Matici slovenskej tečie do topánok. Jej predstavitelia by sa radi ukazovali po boku kadejakých proruských spolkov, strašili islamizáciou a bratríčkovali sa s extrémistami, no zároveň by chceli, aby im tiekli peniaze zo štátneho rozpočtu a všetci sa na to len ticho pozerali. No nedá sa. Pokračovanie.

Tesco zmenilo názor v kauze predaja časopisu Zem a Vek

Tesco zmenilo názor v kauze predaja časopisu Zem a Vek

Pred niekoľkými dňami Peter Hajdin a Jakub Goda rozprúdili diskusiu o tom, či majú obchodné reťazce ponúkať na svojich pultoch časopis, ktorí šíri rasizmus a konšpiračné bludy.

Kofola získala minerálnu vodu Kláštorná

Kofola získala minerálnu vodu Kláštorná

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko posilňuje svoje postavenie na trhu. Do svojho portfólia získava slovenskú minerálnu vodu Kláštorná.

Najčítanejšie