TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch Foto: Kancelária prezidenta

TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch

26.11.2014 11:03 | TV | mk

Prezident Andrej Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie v parlamente, kde obhajoval demonštrácie a kritizoval korupciu v zdravotníctve, ktorá je prepojená s politikou.

 

 

Prezidentská kancelária jeho zámer vystúpiť v parlamente oficiálne oznámila v utorok okolo poludnia, novinári o tom vedeli.

Prezident v parlamente vystúpil dnes (v stredu) krátko po 9 hodine. Televízia TA3, ktorá bežne vysiela naživo dôležité prejavy, či tlačové besedy, 15 minútový prejav nevysielala. Hoci v programovej štruktúre má v tom čase zaradené spravodajské bloky, dnes po 9 hodine mimoriadne vysielala reprízy relácie Peňaženka o obnove bytových domov a Labyrint na tému Nie je ryba ako ryba.

O prejave informovala TA3 v spravodajskom bloku po 10 hodine živým vstupom redaktorky so stručným zostrihom Kiskovho prejavu.

TA3 je súkromná televízia a je na nej, čo sa rozhodne vysielať. Ale ako spravodajská televízia bežne vysiela naživo aj menej dôležité prejavy politikov. Napríklad včera dopoludnia to boli príhovory premiéra a ministra práce na konferencii Národná stratégia zamestnanosti.

V parlamente mala televízia dopoludnia svoju redaktorku aj televízny štáb a prenos je k dispozícii aj od samotnej Národnej rady.

Odporúčame aj: TA3 dala rybám prednosť pred Kiskom

„Požiadal som o vystúpenie v parlamente po voľbe nového predsedu Národnej rady z viacerých dôvodov. Za posledné tri týždne došlo vo významných ústavných funkciách nášho štátu k viacerým zmenám," napísal Kiska na Facebooku. Kiska v prejave kritizoval aktuálnu situáciu v zdravotníctve a jeho politizáciu, preto chce aby tam úrady poslali kobru. „Požiadal som (o vystúpenie) najmä preto, aby som sa prihovoril za dôslednosť. Pretože nedôvera ľudí je veľká, a ľudia čakajú viac. Predovšetkým razantné odpolitizovanie zdravotníctva. Dôsledné vyšetrenie každého jedného prípadu... Takto rozumiem aj verejný protestom a demonštráciám v týchto dňoch. Sú pochopiteľné, sú legitímne a sú právom ľudí, ktoré treba chrániť, nie znevažovať – a treba takto prejavenú nespokojnosť počúvať."
Kancelária prezidenta chce celý prejav zverejniť na svojej stránke aj na Facebooku.

RTVS prejav do vysielania nezaradila, nie je spravodajská televízia a bežne takto nevysiela ani prejavy Fica. "RTVS zatiaľ nemá spravodajský kanál, preto nevysiela priame prenosy z NR SR, okrem správy prezidenta SR o stave republiky. Záznamy z rokovania NR SR vysielame zo záznamu po skončení programu v noci na Dvojke," povedal hovorca RTVS Juraj Kadáš.

Aktualizácia o stanovisko TA3 (12:55): "Súkromná spravodajská televízia TA3 pokrýva všetky dôležité udalosti. V celodennom spravodajstve prinášame informácie aj o uvedenej udalosti, rovnako ako aj iní vysielatelia na trhu."

Kiska prejav zverejnil na Facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk


Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

1. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

2. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

3. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

4. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

5. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

6. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

NAKA robila domové prehliadky, ide o prípad sledovania novinárov (FOTO)

7. NAKA robila domové prehliadky, ide o prípad sledovania novinárov (FOTO)

Policajti NAKA dnes zasahovali v troch mestách. Zo zásahu zverejnili fotografie.

Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

8. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

9. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

10. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Najčítanejšie