TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch Foto: Kancelária prezidenta

TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch

26.11.2014 11:03 | TV | mk

Prezident Andrej Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie v parlamente, kde obhajoval demonštrácie a kritizoval korupciu v zdravotníctve, ktorá je prepojená s politikou.

 

 

Prezidentská kancelária jeho zámer vystúpiť v parlamente oficiálne oznámila v utorok okolo poludnia, novinári o tom vedeli.

Prezident v parlamente vystúpil dnes (v stredu) krátko po 9 hodine. Televízia TA3, ktorá bežne vysiela naživo dôležité prejavy, či tlačové besedy, 15 minútový prejav nevysielala. Hoci v programovej štruktúre má v tom čase zaradené spravodajské bloky, dnes po 9 hodine mimoriadne vysielala reprízy relácie Peňaženka o obnove bytových domov a Labyrint na tému Nie je ryba ako ryba.

O prejave informovala TA3 v spravodajskom bloku po 10 hodine živým vstupom redaktorky so stručným zostrihom Kiskovho prejavu.

TA3 je súkromná televízia a je na nej, čo sa rozhodne vysielať. Ale ako spravodajská televízia bežne vysiela naživo aj menej dôležité prejavy politikov. Napríklad včera dopoludnia to boli príhovory premiéra a ministra práce na konferencii Národná stratégia zamestnanosti.

V parlamente mala televízia dopoludnia svoju redaktorku aj televízny štáb a prenos je k dispozícii aj od samotnej Národnej rady.

Odporúčame aj: TA3 dala rybám prednosť pred Kiskom

„Požiadal som o vystúpenie v parlamente po voľbe nového predsedu Národnej rady z viacerých dôvodov. Za posledné tri týždne došlo vo významných ústavných funkciách nášho štátu k viacerým zmenám," napísal Kiska na Facebooku. Kiska v prejave kritizoval aktuálnu situáciu v zdravotníctve a jeho politizáciu, preto chce aby tam úrady poslali kobru. „Požiadal som (o vystúpenie) najmä preto, aby som sa prihovoril za dôslednosť. Pretože nedôvera ľudí je veľká, a ľudia čakajú viac. Predovšetkým razantné odpolitizovanie zdravotníctva. Dôsledné vyšetrenie každého jedného prípadu... Takto rozumiem aj verejný protestom a demonštráciám v týchto dňoch. Sú pochopiteľné, sú legitímne a sú právom ľudí, ktoré treba chrániť, nie znevažovať – a treba takto prejavenú nespokojnosť počúvať."
Kancelária prezidenta chce celý prejav zverejniť na svojej stránke aj na Facebooku.

RTVS prejav do vysielania nezaradila, nie je spravodajská televízia a bežne takto nevysiela ani prejavy Fica. "RTVS zatiaľ nemá spravodajský kanál, preto nevysiela priame prenosy z NR SR, okrem správy prezidenta SR o stave republiky. Záznamy z rokovania NR SR vysielame zo záznamu po skončení programu v noci na Dvojke," povedal hovorca RTVS Juraj Kadáš.

Aktualizácia o stanovisko TA3 (12:55): "Súkromná spravodajská televízia TA3 pokrýva všetky dôležité udalosti. V celodennom spravodajstve prinášame informácie aj o uvedenej udalosti, rovnako ako aj iní vysielatelia na trhu."

Kiska prejav zverejnil na Facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk


Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

1. Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

Vedení společnosti Seznam.cz odmítlo obvinění MF Dnes, že majitel Seznamu Ivo Lukačovič zneužívá svá média pro vlastní byznysové zájmy.

Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

2. Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

Oceňujem redaktorku, že síce neskoro, ale že sa ozvala a ešte takto verejne a popísala, ako k rozhovoru došlo.

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

3. Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti poskytovania servisu monitorovacích služieb – spoločnosť Monitora, ktorá poskytuje komplexný real-time monitoring médií a pokročilé riešenie pre analýzu a meranie médií so skúsenosťami z ČR.

Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

4. Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

Svetová federácia zadávateľov reklamy (WFA) zverejnila nominácie na cenu pre Globálneho marketéra roka 2018.

Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

5. Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že nikdy neodstoupí. V emotivním projevu před odletem do Bruselu takto reagoval na dotazy novinářů ke kauze, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s jeho synem, jenž údajně trpí schizofrenií.

Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

6. Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

Mediálna skupina Mafra, ktorá spadá pod koncern Agrofert zvereneckého fondu Andreja Babiša, výrazne rozšíri svoje mediálne portfólio.

Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

7. Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

Odborná porota zverejnila mená nominovaných marketingových profesionálov na cenu Marketér roka.

4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

8. 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne, sprístupnil pokrytie po celej krajine a päťkrát získal certifikát Best in Test.

Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

9. Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

Americký prezident Donald Trump považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov v najvyššej štátnej funkcii zníženie obľuby médií medzi Američanmi.

Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

10. Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok v Drážďanoch nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe.

Najčítanejšie