Nový seriál Tajné životy začína už na začiatku roka

Nový seriál Tajné životy začína už na začiatku roka

11.12.2014 11:34 | TV | mk

RTVS prichádza opäť s novým seriálom.

 

 

Po Kolonáde to budú Tajné životy. V 13-dielnom seriáli účinkujú známi slovenskí herci ako Zuzana Mauréry, Kristína Farkašová, Gabika Marcinková, Peter Kočiš, Anna Javorková, Szidi Tobias, Ján Greššo a mnohí ďalší.

„Seriál je vo vývoji už od minulého roku, vznikal paralelne s Kolonádou, čo je pozitívum, pretože pri ňom bolo viac času na prípravu, scenár, realizáciu," povedal pre Omédiách.com programový riaditeľ RTVS Tibor Búza.

Odporúčame aj: Pieseň k seriálu Tajné životy naspievala Sima Martausová

Režisérom dramatického seriálu o osudoch ľudí hľadajúcich nový začiatok je Ján Sebechlebský, ktorý stál napríklad za Kriminálkou Staré mesto.

„Je to príbeh z azylového domu pre ženy a deti. Napriek tomu nie je koncipovaný ako ťažký dramatický seriál, ale sú tam aj prvky, ktoré príbeh odľahčujú," povedal Búza. V seriáli sa prelínajú príbehy pracovníkov domova a niekoľkých žien, ktoré prišli z rôznych prostredí.

Hlavnou postavou je štyridsiatnička Eva (hrá ju Zuzana Mauréry), obetavá riaditeľka azylového domu, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorá sa jej v dôsledku zanedbávania rozpadáva. Jej manžela Juraja hrá Vlado Kobielsky. Azylový dom vedie s verným kolegom Martinom, ku ktorému ju púta viac než len profesionálny vzťah.

Foto: RTVS

O čom bude seriál:
Eva je obetavá riaditeľka azylového domu pre ženy a deti v núdzi, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorá sa jej v dôsledku zanedbávania rozpadáva. Azylový dom vedie s verným kolegom Martinom (30), ku ktorému ju púta viac než len profesionálny vzťah. Keď do azylového domu príde psychicky týraná Linda (27), nielenže skomplikuje vzťah medzi Evou a Martinom, ale svojou prítomnosťou aj ohrozí samotnú existenciu azylového domu. V dome sa stretáva s tromi veľmi odlišnými ženami: fyzicky týranou Máriou (55), Rómkou s nebezpečným tajomstvom Džesikou (19) a citovo vyprahnutou učiteľkou Táňou (45). Všetky štyri ženy tu budú musieť za pomoci Evy a personálu azylového domu, ale aj za pomoci jedna druhej, odhaliť temné tajomstvá, prekonať staré traumy a uchopiť svoje druhé šance na šťastnejší život.

Na začiatku 1. časti seriálu prichádza do azylového domu klientka Mária, ktorú opitý manžel Jano ohrozoval nožom. Zisťujeme, že Mária nie je v azylovom dome prvý raz, lebo podchvíľou má s mužom problémy a uteká z domova. V 1. časti spoznávame aj ostatné klientky a stávame sa svedkami ich pohnutých osudov. Dozvedáme sa o trápeniach Moniky a jej detí, Libuše, Ivety, Jarky, Táne a Džesiky, ale takisto o živote pracovníkov azylového domu: riaditeľky Evy Lustigovej a jej rodiny, obetavého Martina, vyhorenej Beáty či psychológa Jozefa.

Foto: RTVS

Účinkujú: Zuzana Mauréry, Anna Šišková, Božidara Turzonovová, Szidi Tobias, Vlado Kobielsky, Peter Kočiš, Gabriela Marcinková, Kristína Farkašová, Judita Hansman, Vanessa Šarköziová, Leopold Haverl a ďalší
Scenár: Biba Bohinská, Naďa Clontz, Soňa Čermáková

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie