Tajné životy sa natáčali v Rači aj na Najvyššom súde. Prinášame podrobnosti Foto: RTVS

Tajné životy sa natáčali v Rači aj na Najvyššom súde. Prinášame podrobnosti

11.01.2015 19:22 | TV | mk

„Tento seriál má charakteristiku pôvodný a náš dramatický seriál a je to seriál z reálneho života," povedal šéf RTVS Václav Mika k novému seriálu RTVS Tajné životy, ktorý sa odohráva v azylovom dome, kde hľadajú ochranu týrané ženy.

 

 

Tajné životy vznikali 82 dní. Nakrúcalo sa hlavne v exteriéroch, ale aj na Najvyššom súde, na súde v Rači či v kolónii, kde žijú najnižšie sociálne vrstvy, píše RTVS na svojej stránke. Autorkami námetu a scenára sú Biba Bohinská a Naďa Clontz. Režisérom seriálu je Ján Sebechlebský.

Tajné životy sú o tajomstvách skrývaných za múrmi domovov, vine a nevine, nádejach a ženách i mužoch, ktorí v azylovom dome Druhá šanca hľadajú nové životné začiatky. Tajné životy štartujú už 1. januára o 20:20 na Jednotke, ďalších 12 častí diváci uvidia pravidelne každú nedeľu v rovnakom čase na Jednotke.

O čom je seriál:

Eva (40) je obetavá riaditeľka azylového domu Druhá šanca pre ženy a deti v núdzi, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorú zanedbáva a začína sa jej pomaly rozpadávať. Azylový dom vedie s verným kolegom Martinom (30), ku ktorému ju púta viac než len profesionálny vzťah. Keď do azylového domu príde psychicky týraná Linda (27), nielenže skomplikuje vzťah medzi Evou a Martinom, ale svojou prítomnosťou aj ohrozí samotnú existenciu azylového domu. V dome sa stretáva s tromi veľmi odlišnými ženami: fyzicky týranou Máriou (55), Rómkou Džesikou (19) s nebezpečným tajomstvom a citovo vyprahnutou učiteľkou Táňou (45). Všetky štyri ženy tu budú musieť za pomoci Evy, personálu azylového domu, ale aj za vzájomnej pomoci, odhaliť temné tajomstvá, prekonať staré traumy a uchopiť svoje druhé šance na šťastnejší život.

Herci a ich úlohy
Eva Lustigová (ZUZANA MAURÉRY) Šarmantná, energická, zanietená a obetavá riaditeľka azylového domu, bojovníčka za práva žien a detí v núdzi.
Beáta Bláhová (SZIDI TOBIAS) Profesionálka, ktorá sa sociálnej oblasti venuje dlhodobo. Spolu s Evou vedie azylový dom.
Táňa Sýkorová (JUDITA HANSMAN) Učiteľka a obyvateľka Druhej šance, ktorá sa obetovala kvôli svojmu chorému otcovi.
Mária Horváthová (ANNA ŠIŠKOVÁ) Navonok krehká žena s minulosťou alkoholičky, ktorá sa usiluje napraviť svoj život a získať späť dôveru svojej dcéry. Do Druhej šance utiekla pred svojím násilníckym mužom.
Linda Fischerová (GABIKA MARCINKOVÁ) Odkedy sa vydala, stratila pri silnom mužovi svoju identitu. Je neistá, ustráchaná a neschopná vlastného života. V azylovom dome sa ocitla spoločne so svojím synom.
Džesika Rigová (VANESSA ŠARKÖZIOVÁ) Mladá polorómka do Druhej šance utiekla od svojej pôvodnej rodiny, ktorá ju nútila k sobášu so starým vdovcom.
Juraj Lustig (VLADO KOBIELSKY) Dobrý otec rodiny, no voči svojej žene priveľmi submisívny.
Filip Lustig (KRYŠTOF ZACHAR) 16-ročný gymnazista, ktorý sa venuje historickému šermu. Počas manželskej krízy svojich rodičov sa nečakane stáva oporou rodiny.
Dominika Lustigová (TEREZA KOČIŠOVÁ) Tínedžerka, ktorá ťažko prežíva nezhody medzi rodičmi. Stáva sa obeťou šikanovania zo strany agresívnej spolužiačky a hrozí jej vážna diagnóza anorexie.
Milka Janáčková (BOŽIDARA TURZONOVOVÁ) Trochu extravagantná Evina matka a Jurajova svokra. Je kritická voči svojej dcére a vyčíta jej nedostatok záujmu o problémy vlastnej rodiny.
Ivona Mrázová (KRISTÍNA FARKAŠOVÁ) Jurajova kolegyňa v banke a jeho milenka. Usiluje sa rozbiť Jurajovu rodinu za každú cenu a získať ho pre seba.
Martin Križan (ONDREJ DANIŠ) Vychovávateľ v azylovom dome a dobrovoľný streetworker. Je platonicky zaľúbený do svojej šéfky Evy, no ona mu nedáva šancu.
Alex Fischer (PETER KOČIŠ) Lindin manžel a úspešný podnikateľ so silnými konexiami. Majetnícky a autokratický otec rodiny tvrdými metódami chce zo svojho syna vychovať „správneho chlapa".
Vanda Bláhová (KRISTÍNA GREPPELOVÁ) Slobodná mamička, ktorá sa ešte nestihla nabažiť života mladých a egoisticky hádže svoje povinnosti na matku. S matkou si porozumejú až vo chvíli kritického ohrozenia ich existencie.
Jozef Valenta (VLADO JEDĽOVSKÝ) Psychológ v azylovom dome, ktorý sa zo všetkých síl usiluje vrátiť nešťastným ženám sebavedomie.
Ervín Nagy (FRANTIŠEK KOVÁR) Nočný strážnik v azylovom dome. Invalid s ťažkým osudom, ktorý túži ochraňovať bezmocné ženy.
Jarka Krajčovičová (LENKA KOŠICKÁ) Klientka azylového domu, matka problematickej tínedžerky Emy. Svedomitá a pracovitá žena, ktorá dúfa, že nadobudnutím sociálneho bytu získa dôveru a lásku svojej dcéry späť.
Monika Slezáková (ELENA KOLEK-SPASKOV) Klientka azylového domu, ktorá sa doň uchýlila po mužovom pracovnom úraze.
Iveta Jankovičová (JARMILA HITTNEROVÁ) Klientka azylového domu, ľahkovážna, trochu sebecká žena, ktorá v živote nezažila nič dobré.
Libuša Balážová (ANIKÓ VARGA) Klientka azylového domu, sympatická klebetnica s malými deťmi. Je dobrosrdečná a stále verí, že aj jej život sa obráti k lepšiemu.
Zdenko Moravec (DÁRIUS KOČÍ) Mladý muž z dobrej rodiny, ktorý odmieta študovať a živí sa brigádami. Ľúbi Džesiku, ktorú jeho rodičia odmietajú.

Ústrednú pieseň k seriálu s názvom "Dobrý deň, to som ja" nahrala speváčka Sima Martausová.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie