Seriál Horná Dolná láme rekordy. V čom spočíva jeho úspech? Foto: Markíza

Seriál Horná Dolná láme rekordy. V čom spočíva jeho úspech?

27.01.2015 16:09 | TV | mk

Seriál Markízy sa stáva fenoménom.

 

 

Štvrtá epizóda komediálneho seriálu dosiahla v pondelok 26. januára v cieľovej skupine 12+ podľa údajov PMT/TNS doposiaľ najvyššiu sledovanosť, videlo ju 920-tisíc divákov.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 sa štvrtá epizóda seriálu stala s ratingom 19,8 % doposiaľ najsledovanejším programom od začiatku roku 2015, píše Markíza v tlačovej správe.

Seriál sa stáva televíznym fenoménom na slovenských obrazovkách, podobným, akým boli niekedy Susedia.

Foto: Markíza

V čom spočívaj úspech seriálu?
Už pred niekoľkými rokmi sa ukázalo, že slovenské publikum má rado oddychový jednoduchý humorný žáner, bez veľkej intelektuálnej záťaže – to stálo za úspechom Susedov, s ktorými má Horná Dolná spoločného režiséra.

Markíza pri Horná Dolná neexperimentuje s novými hercami, ale vsadila na osvedčených humoristov ako Petra Polnišová, Peter Sklár a ďalších známych hercov, popri ktorých divák prehliada amatérske výkony prítomných nehercov a na ktrých divákov pripravila aj v šou Kredenc. Markíza neexperimentuje ani pri režisérovi. Tomáš Jenčo má skúsenosti so zábavným formátom - bol režisérom Susedov, Kutiyla, Paneláku.

Seriál Horná Dolná použil viacero osvedčených prvkov, ktoré na divákov fungujú. Je tam viditeľná podobnosť s filmami Zdeňka Trošky - rovnaké prvky, motívy, postavy. Napríklad postava farára, ktorý neustále padá, dve súperiace miestne hviezdy – z ktorých je jedna úradníčka a druhá krčmárka a objavujú sa v takmer rovnakých zápletkách - napríklad ako si trhajú šaty.

Odporúčame aj: Úvodnú pesničku zložil Kuko Hrivňák zo skupiny Horkýže slíže

Troškove filmy ako Slunce, seno a ..., séria Kameňák či najnovšie Babovřesky, prinášajú napriek neustálym reprízam televíziám rekordy sledovanosti. Pritom v hodnotení patria medzi najhoršie filmy českej kinematografie.

Asi nie je náhoda, že Markíza vysiela seriál často aj v kombinácii s filmami Trošku, ktoré idú po Hornej Dolnej.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie