TA3 bude mať vo Vatikáne sedem ľudí

TA3 bude mať vo Vatikáne sedem ľudí Vatican insider

Televízie chystajú mimoriadne relácie, vysielajú spravodajcov do Vatikánu, RTVS má zatiaľ v programe pokračovanie seriálu Borgiovci.

 

 

Aktualizácia o vyjadrenie TA3 (19. 2. 2013)
"TA3 bude v najbližších dňoch divákom naživo sprostredkúvať všetky aktuálne informácie týkajúce sa odchodu pápeža Benedikta XVI., ako aj voľby jeho nástupcu. Štáb TA3, ktorý bude pracovať vo Vatikáne, tvoria traja redaktori a štyria kameramani," povedala pre Omédiách.com šéfredaktorka spravodajstva TA3 Martina Kyselová.
Prvý štáb - reportér Róbert Zoľák a kameraman - odchádza do Vatikánu už tento štvrtok. Prinášať bude reportáže z príprav na oficiálne odstúpenie pápeža a o prípravách na konkláve. V utorok sa k nim pripojí prenosový voz s reportérom Martinom Linhartom. Tretí štáb s reportérkou Evou Jánošíkovou odletí do Vatikánu vládnym špeciálom s prezidentom I. Gašparovičom v stredu, kedy sa bude konať posledná audiencia pápeža Benedikta XVI.

"Naše štáby zostanú vo Vatikáne aj počas celého konkláve, teda až do zvolenia nového pápeža," povedala Kyselová.

Súčasťou vysielania TA3 budú viaceré priame prenosy, špeciálne spravodajské bloky, publicistické relácie a hostia v štúdiu, s ktorými sa budeme venovať abdikácii Benedikta XVI. a voľbe nového pápeža.

Benedikt XVI. oficiálne odstúpi z postu pápeža vo štvrtok 28. februára 2013 o 20:00. Konkláve by sa malo zísť podľa cirkevných predpisov do 15 až 20 dní.

Z Markízy ide do Vatikánu Igaz

Už niekoľko dní pred štvrtkom do Vatikánu pocestuje redaktor spravodajstva Markízy Rado Igaz. „Divákom Televíznych novín sa bude pravidelne prihovárať prostredníctvom autentických reportáží a živých vstupov priamo z metropole katolíckej cirkvi," oznámila v tlačovej správe Markíza. V stredu bude aj na stretnutí pápeža so slovenským prezidentom Ivanom Gašparovičom a so slovenskou delegáciou pri príležitosti Národnej púte do Ríma.

Na deň pápežovho odstúpenia pripravuje Markíza mimoriadne spravodajstvo, ktoré začne po večerných Televíznych novinách.

"V mimoriadnom spravodajstve sa budeme venovať najmä aktuálnym otázkam v súvislosti s odchodom Benedikta XVI., pozrieme sa na výzvy, ktoré čakajú na nového pápeža a skúsime nájsť odpoveď aj na otázku, čo bude ďalej s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom," povedal Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva a športu TV Markíza.

JOJ bude mať pri pápežovi Samuela Migaľa


Aj Joj vysiela do Vatikánu vlastného redaktora Samuela Migaľa. „Ide tam skôr a ostane tam podľa potreby," povedal šéfredaktor spravodajstva JOJ Roland Kubina.

Mimoriadny formát v súvislosti s odstúpením pápeža nevylučuje ani JOJ.

RTVS a zatiaľ plány neoznámila. Slovenská televízia má zatiaľ v programe v čase odchodu Benedikta XVI. z úradu pokračovanie historického filmu Borgiovci o rodine zvráteného pápeža Alexandra VI.