Slovenka robí predvolebné promo Pellegrinimu, ten ju štedro odmenil (FOTO) Foto: Facebook Peter Pellegrini

Slovenka robí predvolebné promo Pellegrinimu, ten ju štedro odmenil (FOTO)

12.02.2020 13:01 | Blog | mk

Je pár dní pred voľbami a na titulke časopisu Slovenka je fotka Pellegriniho s nápisom Nehrám sa na nič a vo vnútri promo rozhovor s názvom „Som rodený optimista.“ V rozhovore nie je jediná otázka, ktorá by súčasného premiéra - ktorý je jednotkou na kandidátke Smeru do volieb v parlamentu - neospevovala.

 Článok aj s titulkou vyzerá ako na objednávku no nie je tak označený. Na skryté PR upozornila Transparency International Slovensko, ktorá si všimla, že v rovnakom čase, ako vyšiel ospevný rozhovor v časopise, ktorý patrí do protfólia Márie Rehákovej, premiér zo svojej štátnej rezervy poslal 50-tisíc eur občianskemu združeniu SLOVENKA na akciu Deň kroja 2020. Občianske združenie vedie šéfka vydavateľstva Reháková a šéfredaktorka časopisu Slovenka Mária Miková, ktorá spolu s Miroslavou Staszovou predvolebný ospevný rozhovor v Slovenke aj pripravila.

Z dotácie na akciu Deň kroja má ísť na propagáciu v médiách 24 900 eur - výlučne do médií Rehákovej.

 

V rozhovore šéfredaktorka dávala aj takéto otázky:

* Vaša aktivita prináša výsledky. Asi v tom duchu, čo dáš to aj dostaneš, sa ukazuje najnovší prieskum, podľa ktorého si vás ľudia vedia opäť predstaviť v úlohe premiéra
* Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?
* Hovoríte to s ľahkosťou, ale byť spontánny a snažiť sa o úprimnosť je dar. To sa nedá naučiť…
* Máte dve vysoké školy, to je dobrý základ.
* Vieme o vás, že rád tancujete, od detstva máte rád folklór.
* Vy pôsobíte v každej situácii pokojne, ale viete aj buchnúť do stola? Aký ste šéf?
* Veľa cestujete po zahraničí, na Slovensku sa stretávate so svojimi sympatizantmi, voličmi, fanúšikmi. Máte možnosť ísť aj do konkrétnej rodiny, aby ste spoznali, ako ľudia naozaj žijú, lebo vieme, že v odľahlejších kútoch Slovenska nie je úplne ľahká situácia.

Pellegrini aj Slovenka boli s rozhovorom spokojný: Takto sa Slovenka pochválila nadšeným statusom Pellegriniho na facebooku:

Nie je to prvá predvolebná nadpráca zo strany Slovenky.

Podobné neoznačené PR rozhovory vyšli aj v minulosti. Časopis je už bežne učebnicovým príkladom skrytého PR.
Minulý rok dokonca, aby všetky rozhovory a články o úžasných kandidátoch vošli do časopisu, posledné vydanie pred komunálnymi voľbami vyšlo ako dvojčíslo. V predvolebnom čísle vyšli rozhovory, ktoré vyzerali ako PR ale neboli označené ako PR – napríklad s Ivom Nesrovnalom (Bratislava), s Andreou Turčanovou (Prešov), Romanom Ruhigom (Bratislava), Jozefom Dvončom (Nitra), predtým s Ľudmilou Farkašovskou (Bratislava) či Jánom Noskom (Banská Bystrica).

Podrobnosti: Pod trápnymi predvolebnými rozhovormi sú podpísané redaktorky Slovenky

"Šlo o štandardný rozhovor, nebol platený a nijako nesúvisí s udelením dotácie." Premiér vraj o dotácii rozhodol už v decembri a urobil tak aj v minulosti,“ reagovala pre TIS hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková .
Vydavateľstvo na otázky TIS neodpovedalo. Požiadali sme o stanovisko aj my.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

Jarná kampaň 365 banky, v ktorej využila nový marketingový prístup, tzv. „crowdvertising“, a vyzvala ľudí, aby jej natočili spoty z pohodlia svojej obývačky, zabodovala.

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Rádio Slovensko sa od pondelka 21. septembra v publicistickej relácii Kontakty bude v dvojtýždňovej periodicite venovať otázkam života rómskej národnostnej menšiny.

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa od nedele v Spojených štátoch zablokuje možnosť sťahovať aplikácie TikTok a WeChat, ktoré sú v čínskom vlastníctve.

Navaľnyj na Instagrame popisuje svoj stav a ako sa našla fľaša, v ktorej mohla byť jeho otrava (FOTO)

Navaľnyj na Instagrame popisuje svoj stav a ako sa našla fľaša, v ktorej mohla byť jeho otrava (FOTO)

Zdravotný stav ruského opozičného politika Alexeja Navaľného sa ďalej zlepšuje, aj keď pomaly. Kritik ruského prezidenta Vladimira Putina o tom dnes sám informoval na sociálnej sieti Instagram, kde tiež zverejnil svoju fotografiu z prechádzky po schodisku.

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

V obchodoch je toľko špičkových smartfónov, ktoré dnes dokážu viac, než akýkoľvek starší notebook! Nie každý však musí vo vrecku nosiť mobil za vyše 1 000 eur. Niekto používa mobil len zriedka, iní sa od neho neodlepí po celý deň. 

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Niektoré americké a britské celebrity sa na celý deň odmlčali na platformách prevádzkovaných spoločnosťou Facebook, aby tak upozornili na problémy sociálnych sietí s nenávistnými prejavmi a dezinformáciami.

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Aj poslankyňa Romana Tabak sa rozhodla pripomenúť deň obetí holokaustu, no dosť nešťastným spôsobom.

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud dnes zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst.

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového riaditeľa sekcie komunikácie a medzinárodných vzťahov.

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma Zhenhua Data Technology, ktorá sa na svojom už vypnutom webe označovala za pioniera vo využívaní dát pre hybridné vojnu, vplyvných ľudoch zo západu, ktorý z čínskej firmy unikol.

Najčítanejšie