Slovenka robí predvolebné promo Pellegrinimu, ten ju štedro odmenil (FOTO) Foto: Facebook Peter Pellegrini

Slovenka robí predvolebné promo Pellegrinimu, ten ju štedro odmenil (FOTO)

12.02.2020 13:01 | Blog | mk

Je pár dní pred voľbami a na titulke časopisu Slovenka je fotka Pellegriniho s nápisom Nehrám sa na nič a vo vnútri promo rozhovor s názvom „Som rodený optimista.“ V rozhovore nie je jediná otázka, ktorá by súčasného premiéra - ktorý je jednotkou na kandidátke Smeru do volieb v parlamentu - neospevovala.

 Článok aj s titulkou vyzerá ako na objednávku no nie je tak označený. Na skryté PR upozornila Transparency International Slovensko, ktorá si všimla, že v rovnakom čase, ako vyšiel ospevný rozhovor v časopise, ktorý patrí do protfólia Márie Rehákovej, premiér zo svojej štátnej rezervy poslal 50-tisíc eur občianskemu združeniu SLOVENKA na akciu Deň kroja 2020. Občianske združenie vedie šéfka vydavateľstva Reháková a šéfredaktorka časopisu Slovenka Mária Miková, ktorá spolu s Miroslavou Staszovou predvolebný ospevný rozhovor v Slovenke aj pripravila.

Z dotácie na akciu Deň kroja má ísť na propagáciu v médiách 24 900 eur - výlučne do médií Rehákovej.

 

V rozhovore šéfredaktorka dávala aj takéto otázky:

* Vaša aktivita prináša výsledky. Asi v tom duchu, čo dáš to aj dostaneš, sa ukazuje najnovší prieskum, podľa ktorého si vás ľudia vedia opäť predstaviť v úlohe premiéra
* Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?
* Hovoríte to s ľahkosťou, ale byť spontánny a snažiť sa o úprimnosť je dar. To sa nedá naučiť…
* Máte dve vysoké školy, to je dobrý základ.
* Vieme o vás, že rád tancujete, od detstva máte rád folklór.
* Vy pôsobíte v každej situácii pokojne, ale viete aj buchnúť do stola? Aký ste šéf?
* Veľa cestujete po zahraničí, na Slovensku sa stretávate so svojimi sympatizantmi, voličmi, fanúšikmi. Máte možnosť ísť aj do konkrétnej rodiny, aby ste spoznali, ako ľudia naozaj žijú, lebo vieme, že v odľahlejších kútoch Slovenska nie je úplne ľahká situácia.

Pellegrini aj Slovenka boli s rozhovorom spokojný: Takto sa Slovenka pochválila nadšeným statusom Pellegriniho na facebooku:

Nie je to prvá predvolebná nadpráca zo strany Slovenky.

Podobné neoznačené PR rozhovory vyšli aj v minulosti. Časopis je už bežne učebnicovým príkladom skrytého PR.
Minulý rok dokonca, aby všetky rozhovory a články o úžasných kandidátoch vošli do časopisu, posledné vydanie pred komunálnymi voľbami vyšlo ako dvojčíslo. V predvolebnom čísle vyšli rozhovory, ktoré vyzerali ako PR ale neboli označené ako PR – napríklad s Ivom Nesrovnalom (Bratislava), s Andreou Turčanovou (Prešov), Romanom Ruhigom (Bratislava), Jozefom Dvončom (Nitra), predtým s Ľudmilou Farkašovskou (Bratislava) či Jánom Noskom (Banská Bystrica).

Podrobnosti: Pod trápnymi predvolebnými rozhovormi sú podpísané redaktorky Slovenky

"Šlo o štandardný rozhovor, nebol platený a nijako nesúvisí s udelením dotácie." Premiér vraj o dotácii rozhodol už v decembri a urobil tak aj v minulosti,“ reagovala pre TIS hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková .
Vydavateľstvo na otázky TIS neodpovedalo. Požiadali sme o stanovisko aj my.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Chystá sa náhrada za zrušenú Eurovíziu (VIDEO)

Chystá sa náhrada za zrušenú Eurovíziu (VIDEO)

Európska vysielacia únia (EBU) chystá náhradu za medzinárodnú spevácku súťaž Eurovízia, ktorej tento ročník sa zrušil kvôli pandémii koronavírusu.

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský podnikateľ Miklós Vaszily, ktorý už riadi provládnu stanicu TV2, dnes oznámil, že kúpil päťdesiatpercentný podiel v holdingovej spoločnosti Indamedia. Tá kontroluje reklamné príjmy pre nezávislý spravodajský portál Index.hu.

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. „Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Prezident Miloš Zeman v neděli okomentuje opatření, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru, v rozhovoru pro server Blesk.cz.

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

Vo veku 85 rokov dnes v nemocnici v Malackách zomrela legendárna divadelná, filmová, televízna a rozhlasová herečka Eva Krížiková.

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom sa bolestne začína dotýkať aj niektorých médií. V niektorých vydavateľských domoch sa už začalo prepúšťať, znižujú sa platy, rušia sa aj niektoré tituly.

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela známa herečka a popredná členka Činohry SND Eva Krížiková. O úmrtí informovalo Slovenské národné divadlo.

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Telekomunikačný operátor SWAN v reakcii na mimoriadnu situáciu kvôli šíriacemu sa koronavírusu upravuje svoj obľúbený LTE internet pre domácnosti. Vyššie rýchlosti budú odteraz k dispozícii v nových lokalitách po celom Slovensku, potešia sa všetci, ktorí aktuálne potrebujú viac dát, ako inokedy.

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá dnes tvrdo kritizujú maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý vďaka novému kontroverznému zákonu môže v čase núdzového stavu krajinu riadiť pomocou dekrétov.

Najčítanejšie