Slovenka robí predvolebné promo Pellegrinimu, ten ju štedro odmenil (FOTO) Foto: Facebook Peter Pellegrini

Slovenka robí predvolebné promo Pellegrinimu, ten ju štedro odmenil (FOTO)

12.02.2020 13:01 | Blog | mk

Je pár dní pred voľbami a na titulke časopisu Slovenka je fotka Pellegriniho s nápisom Nehrám sa na nič a vo vnútri promo rozhovor s názvom „Som rodený optimista.“ V rozhovore nie je jediná otázka, ktorá by súčasného premiéra - ktorý je jednotkou na kandidátke Smeru do volieb v parlamentu - neospevovala.

 Článok aj s titulkou vyzerá ako na objednávku no nie je tak označený. Na skryté PR upozornila Transparency International Slovensko, ktorá si všimla, že v rovnakom čase, ako vyšiel ospevný rozhovor v časopise, ktorý patrí do protfólia Márie Rehákovej, premiér zo svojej štátnej rezervy poslal 50-tisíc eur občianskemu združeniu SLOVENKA na akciu Deň kroja 2020. Občianske združenie vedie šéfka vydavateľstva Reháková a šéfredaktorka časopisu Slovenka Mária Miková, ktorá spolu s Miroslavou Staszovou predvolebný ospevný rozhovor v Slovenke aj pripravila.

Z dotácie na akciu Deň kroja má ísť na propagáciu v médiách 24 900 eur - výlučne do médií Rehákovej.

 

V rozhovore šéfredaktorka dávala aj takéto otázky:

* Vaša aktivita prináša výsledky. Asi v tom duchu, čo dáš to aj dostaneš, sa ukazuje najnovší prieskum, podľa ktorého si vás ľudia vedia opäť predstaviť v úlohe premiéra
* Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?
* Hovoríte to s ľahkosťou, ale byť spontánny a snažiť sa o úprimnosť je dar. To sa nedá naučiť…
* Máte dve vysoké školy, to je dobrý základ.
* Vieme o vás, že rád tancujete, od detstva máte rád folklór.
* Vy pôsobíte v každej situácii pokojne, ale viete aj buchnúť do stola? Aký ste šéf?
* Veľa cestujete po zahraničí, na Slovensku sa stretávate so svojimi sympatizantmi, voličmi, fanúšikmi. Máte možnosť ísť aj do konkrétnej rodiny, aby ste spoznali, ako ľudia naozaj žijú, lebo vieme, že v odľahlejších kútoch Slovenska nie je úplne ľahká situácia.

Pellegrini aj Slovenka boli s rozhovorom spokojný: Takto sa Slovenka pochválila nadšeným statusom Pellegriniho na facebooku:

Nie je to prvá predvolebná nadpráca zo strany Slovenky.

Podobné neoznačené PR rozhovory vyšli aj v minulosti. Časopis je už bežne učebnicovým príkladom skrytého PR.
Minulý rok dokonca, aby všetky rozhovory a články o úžasných kandidátoch vošli do časopisu, posledné vydanie pred komunálnymi voľbami vyšlo ako dvojčíslo. V predvolebnom čísle vyšli rozhovory, ktoré vyzerali ako PR ale neboli označené ako PR – napríklad s Ivom Nesrovnalom (Bratislava), s Andreou Turčanovou (Prešov), Romanom Ruhigom (Bratislava), Jozefom Dvončom (Nitra), predtým s Ľudmilou Farkašovskou (Bratislava) či Jánom Noskom (Banská Bystrica).

Podrobnosti: Pod trápnymi predvolebnými rozhovormi sú podpísané redaktorky Slovenky

"Šlo o štandardný rozhovor, nebol platený a nijako nesúvisí s udelením dotácie." Premiér vraj o dotácii rozhodol už v decembri a urobil tak aj v minulosti,“ reagovala pre TIS hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková .
Vydavateľstvo na otázky TIS neodpovedalo. Požiadali sme o stanovisko aj my.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Pesnička populárneho poľského speváka o privilégiách šéfa vládnej strany Jaroslawa Kaczyńského sa dostala až na vrchol hitparády populárnej stanice verejnoprávneho poľského rozhlasu Trojka, ale potom náhle zmizla. Rozhlas obviňujú z cenzúry, hrozia odchody novinárov aj bojkot časti umelcov. Pesnička sa stala hitom, na internete má seďem miliónov zhliadnutí.

Najčítanejšie