Šéf BUBO natočil video, v ktorom šíri strach zo smrti, len aby zarobil (VIDEO) Reprofoto youtube BUBO

Šéf BUBO natočil video, v ktorom šíri strach zo smrti, len aby zarobil (VIDEO)

09.03.2020 21:45 | Blog | Miroslava Kernová

Strach z ochorenia koronavírusom využívajú viacerí na svoj biznis. Niektorí poskupovali respirátory, aby ich teraz mohli za výrazne viac predávať, iní šíria paniku, aby si nahnali klientov. V tomto duchu sa v pondelok predviedol aj šéf Bubo Ľuboš Fellner.

 V niekoľkominútovom videu Fellner popiera bezpečnostné opatrenia rešpektovaných zdravotníckych organizácií a sám sa štylizuje za experta, prognostika a špecialistu na koronavírus, ktorý jediný pozná spôsob, ako sa pred touto "pliagou koronavírusu" zachrániť.

Tvrdí, že „na Slovensku bude v marci veľmi zle," že "napriek všetkým opatreniam, exponenciálne bude pribúdať počet nakazených a počet mŕtvych“ a hneď jedným dychom s úsmevom na tvári dodáva, že on, ako "vyštudovaný lekár", ktorého "cestovateľská medicína je dlhoročné hobby", pozná riešenie. „Poradím vám jednu vec, ktorú máte teraz urobiť. Nasaďte do lietadiel a  vyrazte do tepla, koronavírus neznáša teplo... . Kliknite si na www.bubo.sk vyberte si svoj zájazd a odleťte!" S tým, že je to podľa neho "rada, ktorú politici nemôžu chudobným poradiť, ale ja to elite, ktorá s Bubo cestuje, ponúknuť teda môžem."

Zároveň šíri hlúposti o tom, že na juhu sa ľudia nenakazia, čo nie je pravda, nakazení sú aj v južných krajinách. Naviac, práve letiská a cestovanie sa ukazuje ako jeden z hlavných zdrojov šírenia nákazy.

Vo videu pustil do sveta aj ďalšiu medicínsku hlúposť, keď tvrdí, že „keď ste silní, vyspatí a najedení, keď koronavírus okolo vás ide, tak vás nenakazí.“ Pretože  "dobre najedení, vyspatí a oddýchnutí" sú jeho sprievodcovia z cestovnej kancelárie a klienti, ktorí s nimi cestujú. „V malej skupine s tými najlepšími sprievodcami budete mať najlepšiu dovolenku a hlava vyfučí... A nebudete v tom najhoršom čase na Slovensku.“ 

Fellner už v minulosti viackrát prekvapil, keď ospevoval totalitný režim v Severnej Kórei. Tentokrát klesol ešte hlbšie. Šíri klamstvá a vyvoláva strach zo smrti, len aby zarobil.

Aktualizácia 10:35: Fellner zverejnil ďalšie video s názvom Ako som to myslel? Kým v prvom videu hovoril, že na koronavírus bude "exponenciálne pribúdať počet nakazených a mŕtvych", teraz hovorí, že koronavírus je "absolútna hlúposť a absolútne vymyslená vec." "Nikto z vás neochorie, pite lipový čaj s medom, nič sa vám nestane... Keď príde teplo, koronavírus zmizne a cestujte...," hovorí šéf BUBO.  

Aktualizácia 15:50: Obe videa boli z facebooku BUBO a aj youtube BUBO stiahnuté. Viacerých čitateľov pobúrili až natoľko, že ich aj nahlasovali obom sociálnym sieťam ako nevhodné.  "Ak došlo k nedorozumeniam a niekoho som sa nechtiac dotkol, ospravedlňujem sa vám," napísal Ľuboš Fellner na facebooku.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na FacebookuSlovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile Czech Republic, nadviazali strategické partnerstvo so spoločnosťou Discovery, vďaka ktorému operátori ponúknu divákom okrem prémiového obsahu dostupného na kanáloch Eurosport 1, Eurosport 2, Discovery Channel, TLC, Travel Channel, Animal Planet, Fine Living, Investigation Discovery, Discovery Science a Discovery Turbo Extra taktiež špeciálny vzdelávací obsah dostupný cez VOD služby a Eurosport 4K.

Slovenské domácnosti si preladili

Slovenské domácnosti si preladili

Po viac ako 7 mesiacoch prác a viac ako roku informovania verejnosti, si slovenské domácnosti preladili svoje televízne prijímače. Proces uvoľňovania 700 MHz frekvencií, využívaných pre šírenie televízneho signálu cez anténu, je ukončený.

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Strategické oddelenie Orange Slovensko má nového šéfa. Od 1. júna pozíciu Senior manažéra zodpovedného za strategické oddelenie zastáva Martin Mosný.

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Jedna z najčastejších „zaručených správ“, ktorá sa v pravidelných intervaloch šíri nielen na sociálnych sieťach, je, že okolo škôl sa pohybuje podozrivá dodávka, ktorá striehne a unáša deti alebo sa ich pokúša uniesť.

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Pandémia koronavírusu donútila mnohých Slovákov siahnuť po finančných rezervách. Na horšie časy však podľa štatistík* nemyslia štyria z desiatich ľudí, a tak naštartovať ich fungovanie môže byť o čosi náročnejšie. Kedy si začať vytvárať úspory do rezervy, ako správne postupovať a hlavne ako vytrvať? Pozreli sme sa aj na to, ako sa psychicky vyrovnať so zhoršenou finančnou situáciou.

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Alexandra Mihók-Kvietková odchádza z pozície generálnej riaditeľky mediálneho domu KOŠICE:DNES. Vo vedení firmy zostávajú šéfredaktor Dušan Karolyi a obchodný riaditeľ Marko Duditš.

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

V tendri na digitálnu agentúru, ktorá sa bude starať o obraz značky ŠKODA na sociálnych sieťach, vyhrala agentúra Socialists.

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Americká technologická spoločnosť Microsoft chce nahradiť niekoľko desiatok novinárskych pozícií robotickým systémom umelej inteligencie.

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

Najčítanejšie