Plus jeden deň zverejnil 10 rokov starý článok ako aktualitu, aj s korunami Reprofoto pluska.sk

Plus jeden deň zverejnil 10 rokov starý článok ako aktualitu, aj s korunami

21.04.2016 12:07 | Blog | Miroslava Kernová

Denník Plus jeden deň aj jeho web zaspal dobu.

 


Búdka v roku 2013/odkazprestarostu.skMinulý týždeň vo štvrtok priniesli článok s názvom „Zajtra začne 36 fontánam letná sezóna: Roland ožije ako prvý."
V článku redakcia píše o slávnostnom odhalení viacerých noviniek v Bratislave. Tie sú však už roky odhalené.

 

Denník napríklad píše: „Novým prvkom na opravenom Hlavnom námestí bude aj strážna búdka s pitnou fontánkou, ktorá je darom Bratislavskej vodárenskej spoločnosti mestu a jej obyvateľom. Jej slávnostné odhalenie je naplánované na 22. apríla o 17.00 h pri príležitosti Dňa otvorených dverí „Bratislava pre všetkých"." Pravda je taká, že búdka si už svoje prežila - hlavne od graffiti tvorcov. Kto sa teda chystá na jej slávnostné odhalenie, má smolu. Búdka bola odhalená 22. apríla 2006.

Podobne je to aj s ďalšími novinkami, ktoré avizuje Plus jeden deň. Napríklad spustenie fontán na Karadžičovej ulici a v Karlovej Vsi, ktoré podľa denníka neboli v prevádzke. No boli.

Informácie z článku sú staré 10 rokov. Je to len minimálne upravená a skrátená tlačová správa Hlavného mesta Bratislava. Redakcia si s ňou naozaj veľa námahy nedala, do novín dala toto: „Prevádzka fontán stojí Bratislavu ročne približne 3 milióny 300-tisíc korún."

Citát z textu tlačovej správy Hlavného mesta Bratislava z 4. 4. 2006:

 

Citát z článku Pluska.sk 14. apríla 2016:


Článok vyšiel v denníku aj na webe. Až po upozornení čitateľov ho redakcia z webu stiahla.

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

1. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

2. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

3. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

4. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

5. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

6. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

7. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

8. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

9. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

10. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Najčítanejšie