Česká televize prinesie na jeseň päť nových seriálov a minisérií Foto: ČT

Česká televize prinesie na jeseň päť nových seriálov a minisérií

31.07.2018 12:04 | Česko | ČTK

Česká televize (ČT) nabídne na podzim pět nových seriálů a minisérií. Na její obrazovky zamíří minisérie Rédl, pohled na české maloměsto v seriálu Lynč, nové díly kriminálního Labyrintu, třetí řada seriálu První republika a šestidílná série Zahradnictví dvojice Jan Hřebejk a Petr Jarchovský.

 

Devátou sezonou se do vysílání vrátí taneční soutěž StarDance. ČT uvede také kolekci zahraničních seriálů a české filmy. Novináře o tom dnes informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.

"Spolupracovali jsme nejen s předními českými tvůrci, ale prostor jsme dali v této sezoně také mladým, talentovaným autorům. Za seriálem Lynč například stojí skupina čerstvých absolventů filmových škol, kteří svůj původní námět rozvíjeli pod vedením hollywoodského scenáristy Harolda Aptera," uvedl Dvořák.

Oosmidílný Lynč se zrodil na workshopu českých studentů filmových škol, který vedl americký scenárista Apter. Zpracovává téma rasových předsudků na maloměstě a představí se v něm například Zuzana Stivínová nebo Jiří Dvořák, který bude tančit i v nové řadě StarDance.

Ve čtyřdílné minisérii Rédl s Ondřejem Sokolem v hlavní roli režisér Hřebejk odkrývá pozadí podivného kriminálního případu z 90. let.

Hřebejk se divákům na podzim představí nejen jako režisér Rédla. ČT uvede i šestidílnou sérii dvojice Hřebejk-Jarchovský Zahradnictví, která sleduje životní příběh tři rodin odehrávající se na pozadí dramatických událostí minulého století. Seriál se podle Jarchovského nebude příliš lišit od už uvedené filmové trilogie. "Už od začátku byl scénář koncipovaný tak, aby každý film obstál sám o sobě, ale zároveň mezi nimi byla taková pojítka. Takže se jedná o epickou kroniku a od televizní seriálové podoby si slibujeme, že to budou diváci vnímat jako jeden filmový román," řekl ČTK Jarchovský.

Diváci ČT uvidí také nové díly úspěšných seriálů. Na obrazovce se znovu objeví tým vyšetřovatelů mysteriózní kriminálky Labyrint Jiřího Stracha i rodina Valentů ve třetí řadě První republiky.

ČT nabídne také kolekci oceňovaných zahraničních seriálů. Desetidílného Mladého papeže natočil oscarový režisér Paolo Sorrentino, nové třídílné adaptace románu Lva Nikolajeviče Tolstého Vojna a mír se ujala britská BBC a život kubánského diktátora zmapuje dvoudílný Fidel v režii Davida Attwooda. Vrátí se i Saga Norénová ve čtvrté řadě temného skandinávského Mostu, Francis Underwood v páté sérii Domu z karet či norský spisovatel Jo Nesbo s druhou řadou thrilleru Okupace.

ČT uvede také premiéry českých filmů, mezi které patří humorný příběh Kvarteto režiséra Miroslava Krobota, snímek Agnieszky Hollandové Přes kosti mrtvých, poslední film Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad a česko-slovenské drama Eva Nová s Emílií Vášáryovou v hlavní roli.

ČT měla v prvním pololetí největší podíl na sledovanosti televizí. Její kanály sledovalo v průměru 30,9 procenta diváků starších 15 let, což je o procentní bod meziročně více. Vyplývá to z údajů ATO. Skupina Nova dosáhla podílu 29,2 procenta, kanály Primy získaly dohromady 22,2 procenta, TV Barrandov má podíl na sledovanosti sedm procent.V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N, ktorý sa inšpiroval slovenským Denníkom N, vlani vykázal stratu 30 miliónov korún a tento rok za prvý polrok strata predstavovala osem miliónov českých korún.

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Zamestnanci ruskej ambasády podnikali na Slovensku špionáž pod diplomatickým krytím, upozornil Denník N.

V Hongkongu bol zatknutý prodemokratický mediálny magnát

V Hongkongu bol dnes na základe nového bezpečnostného zákona zatknutý mediálny magnát Jimmy Lai.

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Vodnoslalomár Matej Beňuš a zjazdoví lyžiari Adam a Andreas Žampovci sa stretli v súboji, ktorý preveril ich šikovnosť, rýchlosť aj schopnosti na bicykli. Ich zápolenie je súčasťou kampane spoločnosti BILLA, v ktorej predajniach prebieha počas tohto leta spotrebiteľská súťaž „Uži si leto na bajku“ o 240 športových bicyklov.

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o tragickom požiari v Bohumíne.

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Napriek tomu, že statusy s fotkou Vila Rozborila či Petra Pellegriniho sľubujúce milióny, poukážky či auto... vyzerajú už na prvý pohľad veľmi nedôveryhodne, na facebooku na ne stovky ľudí naleteli a podvod vo veľkom ďalej šíria.

Najčítanejšie