V StarDance zvíťazil herec Jiří Dvořák

15.12.2018 23:21 | Stručne | ČTK

V letošním devátém ročníku soutěže StarDance se stal králem tanečního parketu herec Jiří Dvořák, který vítězství vybojoval s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

 

V dnešním finále zábavné show České televize za sebou nechal hereckou kolegyni Pavlu Tomicovou s partnerem Markem Dědíkem a moderního pětibojaře Davida Svobodu, jenž tančil s vítězkou minulé řady Veronikou Lálovou.

"Nemám připravenou žádnou řeč, protože jsem byl stoprocentně přesvědčenej, že to vyhraje Pavla," reagoval na vyhlášení výsledků Dvořák. Poděkoval mimo jiné dceři, která ho prý přesvědčila, aby přijal nabídku na účast v pořadu. Své partnerce Návorkové, která se letos k profesionálním tanečníkům ve StarDance přidala vůbec poprvé, složil poklonu za "neuvěřitelnou energii a pokoru". Dojatá Návorková vítězství oplakala.

Dvořák v soutěži zvítězil způsobem start - cíl: od počátku bylo zjevné, že má mimořádný pohybový talent i cit pro rytmus, porota ho pokaždé chválila a získával od ní nejvyšší známky. Soudě podle reakcí na sociálních sítích, jeho fanynky se vždy těšily i na charakteristické mrknutí do kamery, jímž zakončoval svá vystoupení.

Představitel čerta Uriáše z vánoční pohádky Anděl páně dnes s partnerkou předvedl nejprve jive, v němž se jako nesmělý gentleman snažil zaujmout krásnou plavovlásku. Následoval veselý quickstep a tango na motivy filmové rodiny Addamsovy, které končilo pohlavkem i polibkem. V závěrečném freestylu se Dvořák rozhodl pro zasněný scénický tanec.

Druhá v pořadí skončila Tomicová, na níž fanoušci obdivovali nezdolný elán, s jakým se ve svých šestapadesáti letech zhostila nelehkých tanečních úkolů. Při dnešním večeru herečka vsadila na efektní paso doble s ohnivými rekvizitami, romantický valčík a energický jive na skladbu Dívka k rytmu zrozená. Volný styl pojala jako humornou scénku o sobě samé, které se zdá o tanci a zaspí kvůli tomu finále StarDance. Do závěru vystoupení zapojila i svého manžela, herce Ondřeje Malého, jenž jí chodil držet palce na každé soutěžní kolo.

Zlatý olympionik Svoboda předvedl jive s prvky akrobatického rokenrolu na hudbu Elvise Presleyho, slowfox o ztraceném turistovi v New Yorku a "srbský" quickstep. Ve freestylu ztvárnil téma Zorra mstitele a využil při něm i své šermířské dovednosti.

Počet herců, kteří taneční klání celebrit ovládli, se díky Dvořákovi vyšplhal na sedm. Dvakrát se z triumfu radovali sportovci. Dvořákovi věřili před finále sázkaři i bookmakeři. Ti ovšem před začátkem soutěže favorizovali zpěvačku Moniku Bagárovou, která pak vypadla jako první ze všech.

Na parketu v hale na pražském Výstavišti se dnes se svými profesionálními tanečními protějšky předvedli krátkými ukázkami tanců i všichni letošní účastníci StarDance, kteří skončili před branami finále: herečka Veronika Arichteva, moderátorka Daniela Písařovicová, moderátor Dalibor Gondík, bavič Richard Genzer, zpěvák Adam Mišík, herečka Daniela Šinkorová a zpěvačka Bagárová.

Sledovanost jednotlivých kol letošní řady podle údajů České televize postupně narůstala. Před finále činila v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit poprvé objevilo v Británii, kde ho BBC uvedla v roce 2004. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i ČT. Výkony párů vždy boduje porota, tanečníkům zároveň posílají SMS hlasy diváci. Předchozí českou řadu vyhrál herec Zdeněk Piškula. Do finále se tehdy probojoval také sjezdař Ondřej Bank a herečka Jana Plodková.

pošli na vybrali.sme.sk


Už je známe, kedy súd posúdi obžalobu vo veci vraždy Kuciaka

Už je známe, kedy súd posúdi obžalobu vo veci vraždy Kuciaka

Špecializovaný trestný súd vypísal na 19. decembra termín na predbežné prejednanie obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Vyplýva to z dnešného oznámenia hovorkyne súdu Kataríny Kudjákovej.

TV Lux potrestali za omšu, v ktorej arcibiskup hovoril, že voliť Čaputovú je ťažký hriechom

TV Lux potrestali za omšu, v ktorej arcibiskup hovoril, že voliť Čaputovú je ťažký hriechom

Rada pre vysielanie a retransmisiu dnes televízii Lux dala sankciu – upozornenie na porušenie zákona za slová arcibiskupa, kvôli ktorým televízia podľa rady porušila ustanovenia zákona o volebnej kampani.

Do online aukcie idú kostýmy a rekvizity z Priateľov

Do online aukcie idú kostýmy a rekvizity z Priateľov

Do aukcie ide prvýkrát viac ako 100 rekvizít, kostýmov a ďalších predmetov z obľúbeného amerického seriálu Priatelia, ktorý sa na obrazovkách prvýkrát objavil pred 25 rokmi.

Cez WhatsApp a Facebook sa šíria falošné poukazy na akcie

Cez WhatsApp a Facebook sa šíria falošné poukazy na akcie

Cez komunikačnú aplikáciu WhatsApp alebo sociálnu sieť Facebook sa k českým používateľom začali šíriť podvodné správy s poukazmi na akcie Tesca, Penny alebo Lidla.

Bezpečnostný analytik: Nezaheslovaný telefón je brána k vašim peniazom

Bezpečnostný analytik: Nezaheslovaný telefón je brána k vašim peniazom

„Hoci aplikácie mobilného bankovníctva sú zabezpečené, pri mobile bez bezpečnostných kódov sa vystavujete riziku, že sa potenciálny útočník dostane k ďalším informáciám, ktoré môže zneužiť,“ vysvetľuje v rozhovore PAVOL DRAXLER, odborník na kybernetickú bezpečnosť z Binary Confidence, člen Asociácie kybernetickej bezpečnosti.
Bezpečnosť v online priestore je stále aktuálnou témou. V uplynulých týždňoch v bankovom prostredí rezonovala napríklad legislatíva PSD2, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou platieb v internet bankingu, ako aj v mobile bankingu. Keďže práve prostredníctvom smartfónov sa odohráva aj veľa našich ďalších každodenných aktivít, je namieste rozprávať sa o bezpečnosti súvisiacej práve s mobilnými telefónmi. Aké všetky dáta môže útočník o mne zistiť alebo zneužiť, ak má môj telefón?

RTVS prináša hit z produkcie HBO: seriál Geniálna priateľka (VIDEO)

RTVS prináša hit z produkcie HBO: seriál Geniálna priateľka (VIDEO)

Knižná tetralógia Neapolská sága talianskej spisovateľky Eleny Ferrante, ktorá si pred pár rokmi podmanila svet, prichádza na televízne obrazovky.

Google spúšťa novú službu Google Stadia

Google spúšťa novú službu Google Stadia

Americká internetová spoločnosť Google dnes spúšťa streamovaciu hernú službu Stadia. Umožňuje hranie hier na vzdialených serveroch, takže jej užívatelia nepotrebujú výkonný počítač či hernú konzolu.

Jakubisko zverejnil prvú oficiálnu ukážku z novej Perinbaby (VIDEO)

Jakubisko zverejnil prvú oficiálnu ukážku z novej Perinbaby (VIDEO)

Po vyše dvoch rokoch náročnej práce s rozsiahlou filmovou produkciou režisér Juraj Jakubisko a spoločnosť Bontonfilm zverejnili prvé zábery z nového filmu s názvom Perinbaba a dva svety.

Na Malte zadržali podozrivého zo sprostredkovania vraždy novinárky

Na Malte zadržali podozrivého zo sprostredkovania vraždy novinárky

Maltská polícia zadržala muža, ktorého považuje za sprostredkovateľa vraždy novinárky Daphne Caruanaovej Galiziovej. S odvolaním sa na svoje zdroje o tom dnes informovala agentúra Reuters. Podľa denníka Times of Malta zadržaný ponúkol polícii spoluprácu výmenou za prezidentskú milosť. Novinárka, ktorá písala o korupcii vo vládnych kruhoch, zahynula pri výbuchu bomby vo svojom aute v októbri 2017.

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

Mobilný operátor 4ka pokračuje vo výstavbe vlastnej siete, od začiatku jesene pokryl viacero lokalít, napríklad obce Bystré, Gabčíkovo, Ihľany, Istebné, Lenartovce, Markušovce, Oslany, Rudňany, Svrčinovec či Zborov nad Bystricou. Ich obyvatelia tak môžu využívať už aj modernú LTE sieť operátora.

Najčítanejšie