V StarDance zvíťazil herec Jiří Dvořák

15.12.2018 23:21 | Stručne | ČTK

V letošním devátém ročníku soutěže StarDance se stal králem tanečního parketu herec Jiří Dvořák, který vítězství vybojoval s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

 

V dnešním finále zábavné show České televize za sebou nechal hereckou kolegyni Pavlu Tomicovou s partnerem Markem Dědíkem a moderního pětibojaře Davida Svobodu, jenž tančil s vítězkou minulé řady Veronikou Lálovou.

"Nemám připravenou žádnou řeč, protože jsem byl stoprocentně přesvědčenej, že to vyhraje Pavla," reagoval na vyhlášení výsledků Dvořák. Poděkoval mimo jiné dceři, která ho prý přesvědčila, aby přijal nabídku na účast v pořadu. Své partnerce Návorkové, která se letos k profesionálním tanečníkům ve StarDance přidala vůbec poprvé, složil poklonu za "neuvěřitelnou energii a pokoru". Dojatá Návorková vítězství oplakala.

Dvořák v soutěži zvítězil způsobem start - cíl: od počátku bylo zjevné, že má mimořádný pohybový talent i cit pro rytmus, porota ho pokaždé chválila a získával od ní nejvyšší známky. Soudě podle reakcí na sociálních sítích, jeho fanynky se vždy těšily i na charakteristické mrknutí do kamery, jímž zakončoval svá vystoupení.

Představitel čerta Uriáše z vánoční pohádky Anděl páně dnes s partnerkou předvedl nejprve jive, v němž se jako nesmělý gentleman snažil zaujmout krásnou plavovlásku. Následoval veselý quickstep a tango na motivy filmové rodiny Addamsovy, které končilo pohlavkem i polibkem. V závěrečném freestylu se Dvořák rozhodl pro zasněný scénický tanec.

Druhá v pořadí skončila Tomicová, na níž fanoušci obdivovali nezdolný elán, s jakým se ve svých šestapadesáti letech zhostila nelehkých tanečních úkolů. Při dnešním večeru herečka vsadila na efektní paso doble s ohnivými rekvizitami, romantický valčík a energický jive na skladbu Dívka k rytmu zrozená. Volný styl pojala jako humornou scénku o sobě samé, které se zdá o tanci a zaspí kvůli tomu finále StarDance. Do závěru vystoupení zapojila i svého manžela, herce Ondřeje Malého, jenž jí chodil držet palce na každé soutěžní kolo.

Zlatý olympionik Svoboda předvedl jive s prvky akrobatického rokenrolu na hudbu Elvise Presleyho, slowfox o ztraceném turistovi v New Yorku a "srbský" quickstep. Ve freestylu ztvárnil téma Zorra mstitele a využil při něm i své šermířské dovednosti.

Počet herců, kteří taneční klání celebrit ovládli, se díky Dvořákovi vyšplhal na sedm. Dvakrát se z triumfu radovali sportovci. Dvořákovi věřili před finále sázkaři i bookmakeři. Ti ovšem před začátkem soutěže favorizovali zpěvačku Moniku Bagárovou, která pak vypadla jako první ze všech.

Na parketu v hale na pražském Výstavišti se dnes se svými profesionálními tanečními protějšky předvedli krátkými ukázkami tanců i všichni letošní účastníci StarDance, kteří skončili před branami finále: herečka Veronika Arichteva, moderátorka Daniela Písařovicová, moderátor Dalibor Gondík, bavič Richard Genzer, zpěvák Adam Mišík, herečka Daniela Šinkorová a zpěvačka Bagárová.

Sledovanost jednotlivých kol letošní řady podle údajů České televize postupně narůstala. Před finále činila v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit poprvé objevilo v Británii, kde ho BBC uvedla v roce 2004. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i ČT. Výkony párů vždy boduje porota, tanečníkům zároveň posílají SMS hlasy diváci. Předchozí českou řadu vyhrál herec Zdeněk Piškula. Do finále se tehdy probojoval také sjezdař Ondřej Bank a herečka Jana Plodková.V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N, ktorý sa inšpiroval slovenským Denníkom N, vlani vykázal stratu 30 miliónov korún a tento rok za prvý polrok strata predstavovala osem miliónov českých korún.

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Zamestnanci ruskej ambasády podnikali na Slovensku špionáž pod diplomatickým krytím, upozornil Denník N.

V Hongkongu bol zatknutý prodemokratický mediálny magnát

V Hongkongu bol dnes na základe nového bezpečnostného zákona zatknutý mediálny magnát Jimmy Lai.

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Vodnoslalomár Matej Beňuš a zjazdoví lyžiari Adam a Andreas Žampovci sa stretli v súboji, ktorý preveril ich šikovnosť, rýchlosť aj schopnosti na bicykli. Ich zápolenie je súčasťou kampane spoločnosti BILLA, v ktorej predajniach prebieha počas tohto leta spotrebiteľská súťaž „Uži si leto na bajku“ o 240 športových bicyklov.

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o tragickom požiari v Bohumíne.

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Napriek tomu, že statusy s fotkou Vila Rozborila či Petra Pellegriniho sľubujúce milióny, poukážky či auto... vyzerajú už na prvý pohľad veľmi nedôveryhodne, na facebooku na ne stovky ľudí naleteli a podvod vo veľkom ďalej šíria.

Najčítanejšie