V StarDance zvíťazil herec Jiří Dvořák

15.12.2018 23:21 | Stručne | ČTK

V letošním devátém ročníku soutěže StarDance se stal králem tanečního parketu herec Jiří Dvořák, který vítězství vybojoval s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

 

V dnešním finále zábavné show České televize za sebou nechal hereckou kolegyni Pavlu Tomicovou s partnerem Markem Dědíkem a moderního pětibojaře Davida Svobodu, jenž tančil s vítězkou minulé řady Veronikou Lálovou.

"Nemám připravenou žádnou řeč, protože jsem byl stoprocentně přesvědčenej, že to vyhraje Pavla," reagoval na vyhlášení výsledků Dvořák. Poděkoval mimo jiné dceři, která ho prý přesvědčila, aby přijal nabídku na účast v pořadu. Své partnerce Návorkové, která se letos k profesionálním tanečníkům ve StarDance přidala vůbec poprvé, složil poklonu za "neuvěřitelnou energii a pokoru". Dojatá Návorková vítězství oplakala.

Dvořák v soutěži zvítězil způsobem start - cíl: od počátku bylo zjevné, že má mimořádný pohybový talent i cit pro rytmus, porota ho pokaždé chválila a získával od ní nejvyšší známky. Soudě podle reakcí na sociálních sítích, jeho fanynky se vždy těšily i na charakteristické mrknutí do kamery, jímž zakončoval svá vystoupení.

Představitel čerta Uriáše z vánoční pohádky Anděl páně dnes s partnerkou předvedl nejprve jive, v němž se jako nesmělý gentleman snažil zaujmout krásnou plavovlásku. Následoval veselý quickstep a tango na motivy filmové rodiny Addamsovy, které končilo pohlavkem i polibkem. V závěrečném freestylu se Dvořák rozhodl pro zasněný scénický tanec.

Druhá v pořadí skončila Tomicová, na níž fanoušci obdivovali nezdolný elán, s jakým se ve svých šestapadesáti letech zhostila nelehkých tanečních úkolů. Při dnešním večeru herečka vsadila na efektní paso doble s ohnivými rekvizitami, romantický valčík a energický jive na skladbu Dívka k rytmu zrozená. Volný styl pojala jako humornou scénku o sobě samé, které se zdá o tanci a zaspí kvůli tomu finále StarDance. Do závěru vystoupení zapojila i svého manžela, herce Ondřeje Malého, jenž jí chodil držet palce na každé soutěžní kolo.

Zlatý olympionik Svoboda předvedl jive s prvky akrobatického rokenrolu na hudbu Elvise Presleyho, slowfox o ztraceném turistovi v New Yorku a "srbský" quickstep. Ve freestylu ztvárnil téma Zorra mstitele a využil při něm i své šermířské dovednosti.

Počet herců, kteří taneční klání celebrit ovládli, se díky Dvořákovi vyšplhal na sedm. Dvakrát se z triumfu radovali sportovci. Dvořákovi věřili před finále sázkaři i bookmakeři. Ti ovšem před začátkem soutěže favorizovali zpěvačku Moniku Bagárovou, která pak vypadla jako první ze všech.

Na parketu v hale na pražském Výstavišti se dnes se svými profesionálními tanečními protějšky předvedli krátkými ukázkami tanců i všichni letošní účastníci StarDance, kteří skončili před branami finále: herečka Veronika Arichteva, moderátorka Daniela Písařovicová, moderátor Dalibor Gondík, bavič Richard Genzer, zpěvák Adam Mišík, herečka Daniela Šinkorová a zpěvačka Bagárová.

Sledovanost jednotlivých kol letošní řady podle údajů České televize postupně narůstala. Před finále činila v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit poprvé objevilo v Británii, kde ho BBC uvedla v roce 2004. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i ČT. Výkony párů vždy boduje porota, tanečníkům zároveň posílají SMS hlasy diváci. Předchozí českou řadu vyhrál herec Zdeněk Piškula. Do finále se tehdy probojoval také sjezdař Ondřej Bank a herečka Jana Plodková.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie