Dva konkurenčné časopisy - Marketing Sales Media a Marketing & Media - sa spojili Foto: MaM

Dva konkurenčné časopisy - Marketing Sales Media a Marketing & Media - sa spojili

03.12.2018 14:15 | Česko | ČTK

Dva dříve konkurenční časopisy o médiích a marketingové komunikaci, týdeníky Marketing & Media a Marketing Sales Media, se od prosince spojily.

 

V prvním prosincovém vydání vyšly jako jeden časopis pod názvem Marketing & Media. Vydavatel, kterým je společnost Forum Media ze skupiny BR Holding, se rozhodl oba tituly spojit, protože míří na podobnou skupinu čtenářů a inzerentů a věnují se prakticky stejným tématům. Vydavatelství to oznámilo v tiskové zprávě.

Značka Marketing Sales Media (MSM) ale zůstane v časopise zachována. Od nového čísla označuje speciální část časopisu věnovanou tématům z oblasti obchodu. Týdeník zároveň vyšel v novém zmenšeném formátu. Cena zůstala na 74 korunách.

"Po koupi časopisu Marketing & Media a konference Forum Media začátkem letošního roku jsme se rozhodli vytvořit okolo časopisu jakýsi ekosystém pro všechny, které spojuje téma komerčních komunikací. Obměnili jsme redakci, přivítali nového šéfredaktora," uvedl jednatel Forum Media Roman Šmíd. "Když jsme před několika týdny převzali také časopis Marketing Sales Media, věděli jsme, že tato značka se svým profilem i historií do tohoto ekosystému dobře zapadne. Zároveň jsme ale důkladně zvažovali, jak vůči sobě vymezit dva velmi podobné tištěné tituly. Závěr, k němuž jsme dospěli po mnoha diskusích s lidmi z oboru, našimi partnery, i po provedení rychlého průzkumu mezi čtenáři obou týdeníků, byl jednoznačný. Dva časopisy na stejné téma jsou pro náš nevelký trh zbytečně moc," doplnil.

Do nové podoby Marketing & Media převzala redakce část obsahu i některé autory z týdeníku MSM. Komentářové rubriky tak obohatí sloupky zakladatele obou časopisů Daniela Köppla či nestora oborové novinařiny Bohuslava Bohuňka. Pro spojený časopis bude dál psát Vilém Rubeš a mnozí další autoři původně píšící pro MSM. Také nový, zmenšený formát časopisu byl inspirován dosavadní podobou MSM, stejně jako některé převzaté rubriky.

pošli na vybrali.sme.sk


Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

2. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

3. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

4. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

5. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

6. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

7. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

8. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

9. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

10. O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

Aktuálny ročník O2 Dobrej veci v boji o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha už pozná svojich víťazov. Akadémie, ktorých cieľom je budovať kladný vzťah detí k športu a motivovať ich k nemu cez všeobecnú pohybovú prípravu, získalo pre nadchádzajúci školský rok až 40 základných škôl po celom Slovensku.

Najčítanejšie