České televízie prichádzajú s novými krimi seriálmi a ďalšími novinkami Foto: ČT

České televízie prichádzajú s novými krimi seriálmi a ďalšími novinkami

27.09.2019 15:33 | Česko | ČTK

České televize natáčejí několik detektivních seriálů ročně, buď novinky nebo další řady úspěšných sérií. Stejně jako u ostatních žánrů mají diváci rádi příběhy, které jsou adaptované na české prostředí.

Detektivky a krimi se v televizi drží mezi nejsledovanějšími žánry už několik desítek let. Před padesáti lety, 27. září 1969, byl pod názvem Přísaha uveden první díl televizního seriálu režiséra Jiřího Sequense Hříšní lidé města pražského natočený podle stejnojmenné sbírky povídek Jiřího Marka.

"Seriál, v němž hlavní roli hraje Jaroslav Marvan jako pražský policejní rada Vacátko a jeho tým policejních inspektorů, jsme divákům připomněli letos v létě," sdělila ČTK mluvčí České televize (ČT) Karolína Blinková.

Ročně jsou v ČT ve výrobě průměrně čtyři detektivní seriály či minisérie, například Případy 1. oddělení, Cirkus Bukowsky, Život a doba soudce A.K., Vraždy v kruhu, Labyrint, Rapl a další. Nyní vysílá ČT v premiéře šestidílný kriminální seriál Sever. K nejúspěšnějším detektivním seriálům tuzemské televizní tvorby patří Četnické humoresky, jejichž první řadu sledovalo v roce 2001 průměrně 2,18 milionu diváků, druhou řadu v roce 2003 pak 2,31 milionu diváků. Z novodobé vlastní tvorby ČT jsou velmi úspěšné Případy 1. oddělení. První řadu sledovalo v roce 2014 průměrně 1,59 milionu diváků, druhou řadu v roce 2016 pak 1,82 milionu diváků. "Diváky láká být součástí vyšetřování, pátrat společně s policisty po pachatelích nebo mužům zákona fandit," podotkla k oblibě detektivního žánru Blinková.

Letos se diváci ČT mohou těšit mimo jiné na desetidílný seriál Zločiny Velké Prahy režiséra Jaroslava Brabce s Jiřím Langmajerem, Jaroslavem Pleslem a Denisem Šafaříkem v hlavních rolích nebo na seriál Četníci ze Znojma, který navazuje na dřívější projekt ČT Četníci z Luhačovic. Ze skutečných událostí vychází seriál Místo zločinu Ostrava, který představí dvojici odlišných kriminalistů. Případy budou vyšetřovat Pavla Beretová a Stanislav Majer.

Dalších sedm případů sériových vražd inspirovaných skutečnými událostmi přináší na stanici Prima druhá série Temného Kraje, kde brutální zločiny řeší elitní kriminalista Petr Kraj (Lukáš Vaculík) a jeho pes Egon.

"Temný kraj, který běží každou sobotu večer, je bezesporu naší vlajkovou lodí. První řadu sledovalo průměrně 1,541.000 diváků v cílové skupině starších patnácti let. Také druhá řada patří s průměrně 885.000 diváky mezi nejsledovanější pořady sobotního večera," sdělila obsahová ředitelka Lenka Hornová. "Právě natáčíme druhou řadu úspěšného Poldy, a pak úplnou novinku, kde bude zářit Vojta Kotek a Anička Polívková. Také na jaro máme připravené do výroby zajímavé pořady tohoto žánru," dodala.

Kanál Prima Krimi nadále uvádí oblíbené zahraniční seriály Sběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Castle na zabití, Vraždy v Midsomeru nebo Temný Wales. V říjnu vstoupí na Prima Krimi kanadský detektivní seriál Cardinal: Mrazivý případ podle knih Gilese Blunta. Sedmou sérií bude pokračovat také Sherlock Holmes: Jak prosté a další příběhy nabídne seriál Drsná Harry. Na konci listopadu uvede Prima Krimi německý seriál Případ pro dva s vyšetřovací dvojicí právníka a soukromého detektiva. Devátou řadou se na konci listopadu představí seriál Námořní vyšetřovací služba. Novinkou bude také seriál Stíny spravedlnosti sledující osudy zaměstnanců právnické firmy.

Televize Nova připravila do podzimního programu premiérové díly Policie Modrava. Nova také představí pokračování seriálu Specialisté, v němž tým ve složení Martin Dejdar, Jakub Štáfek a Zuzana Kajnarová doplní Jiří Hána. Zahraniční detektivní tvorbu nabídnou na tematických stanicích skupiny TV Nova. Například na Nova Action pokračuje německý seriál Kobra 11 s dalšími případy pro kriminální oddělení dálniční policie v Kolíně nad Rýnem.

pošli na vybrali.sme.sk


Greta Thunbergová sa stala osobnosťou roka časopisu Time (VIDEO)

Greta Thunbergová sa stala osobnosťou roka časopisu Time (VIDEO)

Osobnosťou roka, ktorú každoročne vyberá časopis Time, sa tento rok stala švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Informoval o tom tento americký týždenník.

Podpredseda OKS podal na Blahu trestné oznámenie za fotku na facebooku

Podpredseda OKS podal na Blahu trestné oznámenie za fotku na facebooku

Podpredseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Juraj Petrovič podal trestné oznámenie na poslanca Smeru Ľuboša Blahu za status s fotkou Roboerta Fica, na ktorej drží Blaha v ruke hviezdu s kosákom a kladivom, ktorú dostal k 40tke od Fica.

PR projekty je už možné prihlasovať do súťaže PROKOP

PR projekty je už možné prihlasovať do súťaže PROKOP

Asociácia Public Relations na Slovensku (APRSR) vyhlásila nový, v poradí už 10 ročník súťaže  najlepších PR projektov na Slovensku – PROKOP 2019.

Vedenie SAV sa striktne dištancuje od statusov Blahu a vyzýva ho na odchod

Vedenie SAV sa striktne dištancuje od statusov Blahu a vyzýva ho na odchod

Primitívne, dehonestujúce a klamlivé statusy poslanca Smeru Ľuboša Blahu na facebooku už nahnevali aj vedenie Slovenskej akadémie vied, kde je Blaha stále zamestnancom. A keďže s ním nemôžu podľa zákona rozviazať pracovný pomer, vyzývajú ho nepriamo na odchod, lebo „inštitúciu vážne poškodzuje.“

Američania mimoriadne zasiahli voči Kočnerovi a zmrazili mu všetky financie

Američania mimoriadne zasiahli voči Kočnerovi a zmrazili mu všetky financie

Ministerstvo financií Spojených štátov amerických dalo Mariana Kočnera a šesť jeho firiem na Magnitského sankčný zoznam. Znamená to, že v Amerike a zrejme ani v Európe už nebude môcť obchodovať. Ak tam má peniaze, o všetky príde.

Medzinárodný tlačový inštitút odsúdil primitívne útoky Blahu na Moniku Tódovú a Zuzanu Kovačič Hanzelovú

Medzinárodný tlačový inštitút odsúdil primitívne útoky Blahu na Moniku Tódovú a Zuzanu Kovačič Hanzelovú

Medzinárodný tlačový inštitút (IPI) dnes odsúdil sériu online útokov poslanca Smeru Ľuboša Blahu na novinárky Moniku Tódovú a Zuzanu Kovačič Hanzelovú, ktoré zverejňuje na svojom facebooku.

Putin. Kto je ten muž a čo vlastne chce?!

Putin. Kto je ten muž a čo vlastne chce?!

Napriek tomu, že o Putinovom Rusku sa napísali milióny slov, Západ stále nedokáže pochopiť jedného z najmocnejších politikov sveta s vplyvom po celom svete a s mocenskou sieťou, ktorá zasahuje do našich každodenných životov.

Šéf spravodajstva Markízy: Zverejnenie videa smrteľného pádu muža z paneláku považuje za verejný záujem

Šéf spravodajstva Markízy: Zverejnenie videa smrteľného pádu muža z paneláku považuje za verejný záujem

Na Radu pre vysielanie a retransmisiu prišlo zatiaľ 20 sťažností na zverejnenie videa, zobrazujúceho zúfalý pád muža z deviateho poschodia.

Zomrel herec René Auberjonois zo seriálu MASH (VIDEO)

Zomrel herec René Auberjonois zo seriálu MASH (VIDEO)

Vo veku 79 rokov v nedeľu zomrel americký herec René Auberjonois, ktorý sa preslávil najmä rolou Otca Mulcahyho vo filme MASH. Auberjonois skonal vo svojom dome v Los Angeles na rakovinu pľúc, povedal agentúre AP jeho syn Rémy-Luc Auberjonois.

Duel Kisku a Pellegriniho priniesol Markíze rekord roka (VIDEO)

Duel Kisku a Pellegriniho priniesol Markíze rekord roka (VIDEO)

Nedeľná diskusná relácia s bývalým prezidentom a premiérom priniesla Markíze rekordné čísla.

 

Najčítanejšie