Česká televízia pripravuje seriál: Láska v čase korony

Česká televízia pripravuje seriál: Láska v čase korony

06.04.2020 09:40 | Česko | ČTK

Česká televízia (ČT) aj napriek rušeniu filmových produkcií kvôli opatreniam proti šíreniu koronavírusu pripravuje seriál, ktorého tvorcovia sa rozhodli so súčasnou situáciou bojovať humorom.

 

Projekt s názvom Láska v čase korony je dielom autorov rodinného seriálu Poldové a nemluvně ​​a natáčanie v improvizovaných podmienkach začne 14. apríla v pražských Vokoviciach, vo vysielaní ČT sa seriál objaví od 27. apríla. Producentom je Tomáš Baldýnský. ČTK o tom za ČT informoval Daniel Maršalík.

Natáčanie pod vedením režisérov Jana Bartka a Jakuba Machalu sa musí uskutočniť tak, aby nikto zo štábu nebol ohrozený. Na pľaci budú prítomní len herci a robotické kamery, počet členov štábu bude minimálny. Scenár i organizácia natáčania vzniká počas telekonferencií. Herci nebudú mať rúška, preto ich stvárnia reálni životní partneri, ktorí spolu zdieľajú aj v civilnom živote domácnosť, alebo herci, medzi ktorými bude pri natáčaní bariéra, napríklad dvere.

"Chodím denne do divadla šiť rúška a vôbec by mi nenapadlo, že by som mohla v tejto situácii točiť. Stvárnim ženu, ktorá nie je spokojná v manželstve a do cesty jej prišiel nový muž. A práve karanténa jej bráni sa s ním stretávať. Som veľmi zvedavá na samotné natáčanie, ktoré nebude štandardné, "uviedla Zita Morávková.

Jej seriálový aj životný partner Petr Vršek označil nápad reflektovať vzniknutú situáciu formou sitkomu za veľmi zaujímavú. "Karanténa ponúka veľa originálnych momentov. A ak sa dokážeme zasmiať aj v tejto ťažkej dobe, naučíme sa jej aj lepšie čeliť. Z ponuky točiť som mal veľkú radosť a to som vlastne ešte nečítal scenár. Viem, že hrám manžela, ktorý rieši neveru svojej ženy. V čase, keď mi de facto zo dňa na deň skončila práce v divadle Ypsilon aj v Dejvickom divadle, to je niečo, čo by mohlo zachrániť aj moje duševné zdravie, "uviedol Vršek.

Plánovaných šesť epizód rozohráva na pozadí pandémie príbehy obyvateľov jedného menšieho českého paneláku. Hlavnými hrdinami sú teenager Franta, ktorého rodičia sa nestihli vrátiť zo zahraničia, senior Libor, ktorý je po rokoch odkázaný sám na seba, keď jeho žena uviazne mimo mesta, a mladý manželský pár Petr a Anna, pre ktorých zákaz vychádzania a karanténa budú rozhodujúcou skúškou ich vzťahu. Aké budú ich osudy, zatiaľ nevedia ani scenáristi, existuje totiž len scenár k prvému dielu.

Tvorcovia kvôli inšpirácii vyzývajú divákov, aby sa s nimi na webovej stránke programu podelili o svoje zážitky zo spoločnej izolácii. "Máme zatiaľ iba jeden scenár a budeme potrebovať pomôcť," povedal producent Baldýnský.

Autori seriálu chcú súčasnú situáciu odľahčiť, ale zároveň zachytiť to, akou silou epidémia zasiahla spoločnosť. "Ide o veľkú kreatívnu výzvu. Bude minimum času na všetko: jeden diel bude napísaný, natočený a vysielaný za jeden týždeň. Mám pocit, že je správne zachytiť aktuálnu situáciu práve teraz a tak, ako sa na ňu pozeráme súčasnými očami. A ideálne s potrebným humorom, pretože vírusová epidémia bude mať tiež veľký vplyv na psychiku nás všetkých, "dodal režisér Bartek.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie