Prima chystá Agrometal, Česká televize nové díly Osady a Nova Odznaku Vysočina

Prima chystá Agrometal, Česká televize nové díly Osady a Nova Odznaku Vysočina Foto: Prima

Prima chystá nový komediální seriál Agrometal, na Nově začala vznikat druhá řada seriálu Odznak Vysočina a Česká televize připravuje další díly Osady. Osmidílný Agrometal natáčí režisér Karel Janák. Na režii nových epizod kriminálního seriálu Odznak Vysočina se spolu s Markem Najbrtem podílí Andy Fehu. Natáčení pokračování seriálu Osada začalo opět pod vedením scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara. ČTK o tom informovali mediální zástupci televizí.

Podle údajů mediálního zastupitelství Atmedia, jež vycházejí z oficiálního elektronického měření televizní sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere, jsou seriály na českých televizních obrazovkách nejsledovanějším programovým žánrem, za nimi následují filmy. Z celkového času, který Češi tráví sledováním televize, věnují seriálům a filmům 46 procent.

Seriál Agrometal se bude odehrávat ve fiktivní české vesničce Čertice. Jeho hlavní hrdina Lukyn, kterého ztvárnil Lukáš Příkazký, chce vyhrát soutěž amatérských kapel, ve které vítěz získá motocykl. Problém je, že Lukyn žádnou kapelu nemá a neumí hrát na žádný nástroj. V dalších rolích diváci uvidí Kristýnu Leichtovou, Petra Stacha, Jaroslava Plesla nebo Patricii Pagáčovou. "Já bych si přál, aby si tento seriál diváci užili. Mým úkolem bylo oslovit široké publikum, aby si tam zkrátka každý našel to své," uvedl režisér Janák.

V nových dílech seriálu Odznak Vysočina se diváci opět setkají s pěticí vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Vrátí se i další členové jejího týmu – Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel). Kromě nich se objeví nová postava plukovníka Valtra Kožíška (Pavel Řezníček), přímého nadřízeného kapitánky Skálové. Vedle nových hereckých tváří má seriál ještě jednu změnu v tvůrčím týmu. Režisérský tým rozšíří zkušený Marek Najbrt. Zobrazení policejních metod s tvůrci konzultuje odborná poradkyně a Policistka roku 2018 Renáta Miková.

"S naší konzultantkou jsme u druhé série na scénářích spolupracovali mnohem úžeji. Všechny příběhy totiž vycházejí ze skutečných případů, které většinou vyšetřovala právě Renáta. Mnohem víc jsme také využili její zkušenosti z běžného života policistů. A to nejenom z práce, ale i z domova. I její manžel je totiž kriminalista," sdělil hlavním scenárista Petr Koubek.

Poslední klapka nových deseti dílů seriálu Osada padne v říjnu. "Od první řady uplynuly dva roky, v reálu i v příběhu. Za tu dobu se mnohé stalo. Žádná z postav nevstupuje do druhé sezony tam, kde skončila v sezoně první. Každá prošla výraznou životní změnou a každá diváka něčím překvapí. Ani napodruhé neměníme záměr vytvořit oddechový a zábavný seriál," sdělil dramaturg Josef Viewegh.

Stejně jako v první sérii se i v pokračování mohou diváci těšit na malebné exteriéry u nižborských rybníků i do chatové osady Záhoří, kde se schází známé rodiny Srovnalových, Rubalových, Južanových, Rybákových a pánové Kýhos a Franěk. Zdánlivý klid starousedlíků však naruší nově příchozí Kociánovi, kteří zde získali v dědickém řízení chatu. Do osady, kde se všichni znají a vládne v ní pohoda, tak zavítá rodina, která chatu vlastně nikdy nechtěla.