Česká televízia začína s House of Cards, má aj Homeland Foto: Netflix

Česká televízia začína s House of Cards, má aj Homeland

13.01.2016 10:04 | Česko | ČTK, mk

Kongresman Frank Underwood a jeho intrigy v Bielom dome. Onedlho na ČT.

 

 

Česká televízia na veľtrhu v Cannes získala práva na tri natočené a štvrtú pripravovanú sériu seriálu z prostredia vrcholovej americkej politiky House of Cards z dielne Netflixu.

 Seriál House of Cards v českom preklade ako Dům z karet začína vysielať Česká televízia 13. januára o 22:20 na ČT2. Seriál bude vysielať každú stredu.

 Seriál je adaptáciou románu Michaela Dobbsa, bývalého anglického konzervatívneho politika a autora bestsellerov.

Prvá séria mala premiéru v Spojených štátoch na streamovacej službe Netflix v roku 2013, druhá v roku 2014, a vo februári tohto minulého roku bola tretia séria. Dom z kariet je príbehom politika Franka Underwood (Kevin Spacey), ktorý sa cez rôzne vzlety a pády svojej politickej i súkromnej ​​kariéry postupne derie na najvyšší post americkej politiky.

Seriál zo zákulisia najvyšších poschodí americkej politiky je jedným z najvýraznejších televíznych počinov posledných rokov. Na konte má množstvo ocenení okrem iného dva Zlaté glóbusy pre hlavných predstaviteľov ambiciózneho manželského páru Kevina Spaceyho a Robin Wrightovú.

 

Česká televízia tiež získala práva na projekty severskej a britskej produkcie, napríklad dánsku politickú drámu Vláda či tretiu sériu kriminálky Most. Z Cannes ČT priváža i novú sériu historického cyklu V kruhu koruny či pokračovanie osudov zakladateľa luxusného obchodného domu Pan Selfridge.

"Pre milovníkov filmov sme nakúpili viac ako sto tridsať titulov. Od klasických, akými sú Absolvent, Vlasy alebo Modrý zamat, až po umelecké tituly ako sú snímky Kaos, Nostalgia alebo filmy Jeana Luca Godarda," povedal riaditeľ programu Milan Fridrich.

Diváci ČT art tiež uvidia dokument pripomínajúci sté výročie narodenia Edith Piaf, šesťdielnu sériu Život Leonarda Da Vinciho a dvojdielny záznam z koncertu Stinga v Berlíne.

 ČT prinesie aj taliansko-nemeckú mafiánsku ságu Gomora, ktorá odkrýva hierarchiu vodcovského klanu neapolskej Camorra.

Z Veľkej Británie je štvordielna minisérie Fleming, ktorá sleduje autora kníh o Jamesovi Bondovi v období, keď sám slúžil u tajnej služby.

ČT v krátkom čase prinesie aj seriál Homeland.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie