Najčítanejším denníkom zostáva Blesk s miliónom čitateľov Foto: Omédiách.com

Najčítanejším denníkom zostáva Blesk s miliónom čitateľov

05.05.2016 07:44 | Česko |

Nejčtenějším deníkem zůstal v posledních dvou čtvrtletích Blesk s více než jedním milionem čtenářů. Druhá je Mladá fronta Dnes se čteností 631.000 lidí a na třetím místě je deník Sport, který se 286.000 čtenáři na vydání předstihl Právo (284.000).

 

 

Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Unie vydavatelů.

Více než polovina celostátních deníků zaznamenala menší pokles čtenosti v rozmezí od necelého jednoho procenta u Mladé fronty Dnes do sedmi procent v případě Hospodářských novin. Naopak Blesk rostl o 0,2 procenta a Sport a Lidové noviny podobně o tři procenta.

Nárůst počtu čtenářů na vydání zaznamenaly také tři regionální deníkové sítě, z nichž nejvíce nových čtenářů zaujal Deník Vysočina s pětinovým nárůstem, dále pak Deník jižní Morava s růstem o osm procent a Deník severní Čechy, který si připsal dvě procenta nových čtenářů.

Nejčtenější přílohou deníků byl Blesk magazín s 1,26 milionu čtenářů, kterému se po delší době podařilo přeskočit druhý TV magazín s 1,23 milionu čtenářů. Třetí nejčtenější přílohou byl Magazín Dnes + TV se 716.000 čtenáři na vydání. U devíti sledovaných příloh čtenost oproti minulému období lehce poklesla, u sedmi naopak vzrostla. Největší nárůst je patrný u sobotního magazínu Moje rodina - Fajn život vydavatelství Vltava Labe Press, který si polepšil o 14 procent a magazínu Pátek Lidové noviny s osmiprocentním nárůstem počtu čtenářů.

Mezi časopisy vedl týdeník Rytmus života vydavatelství Bauer Media s 598.000 čtenáři na vydání následovaný týdeníkem Nedělní Blesk vydavatelství Czech News Center s 551.000 čtenářů na vydání. U Rytmu života stoupla čtenost o 27.000 čtenářů, u Nedělního Blesku naopak poklesla o sedm procent.

Sledujte nás na podstránke, ktorá prináša správy hlavne z diania v médiách v ČR:

Celkový zásah tisku v delším období je 90 procent populace. Nejméně jeden deník si v posledních čtrnácti dnech přečetlo 65 procent populace, tedy přibližně 5,7 milionu osob ve věku 12 až 79 let. Deníky a jejich přílohy oslovily celkem 72 procent lidí. Čtenářem alespoň jednoho časopiseckého titulu vydávaného na českém trhu je 83 procent občanů ve stejné věkové kategorii, tedy cca 7,3 milionu osob.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie