Británia vydá stíhaného majiteľa vydavateľstva Mladá fronta Foto. Omédiách.com

Británia vydá stíhaného majiteľa vydavateľstva Mladá fronta

25.07.2016 12:17 | Česko | ČTK

Británia vydá do Česka podnikateľa Františka Savova stíhaného v súvislosti s krátením daní.

 

 

Informáciu ČTK dnes potvrdila hovorkyňa Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Štěpánka Zenklová. Podľa nej je rozhodnutie pravdepodobne právoplatné, ohľadne ďalšieho postupu vydávacieho štátu odkázala na britskú stranu.
Savov je okrem iného majiteľ vydavateľstva Mladá fronta, do ktorého portfólia patril denník E15, týždenník Euro, časopis Ľudia a Zem, niektoré detská periodiká či odborné časopisy a firemné periodiká. Skupina pôsobí aj na internete a na knižnom trhu. Časť titulov Mladej fronty vrátane denníka E15 nedávno od Savova kúpila spoločnosť CN Invest z mediálnej skupiny ovládanej Danielom Křetínským a Patrikom Tkáčom.

Savov v súčasnosti žije a podniká v Londýne, odmieta však, že by sa vo Veľkej Británii skrýval pred českou justíciou. "Nikdy som sa pred nikým neskrýval ani neskrývam. Ako občan Európskej únie v EÚ slobodne podnikám a slobodne sa pohybujem," povedal pred časom. Tiež uviedol, že v Českej republike nemá zaručené právo na spravodlivý proces.

O tom, že Savov má byť vydaný do ČR, rozhodol neprávoplatne začiatkom minulého júla súd v Londýne. Savov, ktorý svoje obvinenia odmieta, sa proti verdiktu odvolal. Prípad tak riešil súd vyššej inštancie.

V prípade Octavian je obvinených celkovo 11 ľudí, a to z krátenia dane a z prania špinavých peňazí. Podľa kriminalistov sa podieľali na neoprávnenom vylákaní nadmerných odpočtov DPH vo výške zhruba 770 miliónov českých korún. Časť úkonov trestného konania vykonávali policajti v roku 2013 v objekte, kde sídlila aj časť Savovovho vydavateľstva Mladá fronta.

Savov tvrdí, že sa ho polícia snaží zlikvidovať s cieľom zmariť jeho obchodné aktivity. Do prvej polovice minulého roka bol stíhaný na úteku.

 

Sledujte dianie v českých médiách:Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Najčítanejšie