Česi majú vo svete úspechy s animovaným večerníčkom o medveďoch Zdroj: Bionaut

Česi majú vo svete úspechy s animovaným večerníčkom o medveďoch

17.10.2016 09:12 | Česko | ČTK

 

 

Jako jediní zástupci České republiky pojedou tvůrci z produkce Bionaut Animation v čele s producenty Bárou Příkaskou a Vratislavem Šlajerem 20. října do Amsterdamu na festival Cinekid a v listopadu do německého Halle na setkání evropských talentů Cartoon Springboard. Do Nizozemska byli autoři animovaného večerníčku Mlsné medvědí příběhy vybráni s 29 filmovými projekty z celého světa, oznámila dnes ČTK mluvčí Martina Chvojka Reková.

"Chystaný večerníček o dvou mlsných medvědech režisérek Alexandry Hetmerové a Kateřiny Karhánkové vzniká na motivy knížky Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka za finanční podpory programu Media Creative Europe ve spolupráci s Českou televizí. Pilotní epizodu podpořil Státní fond kinematografie," uvedla.

Festival Cinekid zaměřený na filmovou a televizní tvorbu pro dětské publikum se koná v Nizozemsku potřicáté. Právě sekce Junior Co-Production Market, které se čeští zástupci zúčastní, dává možnost tvůrcům z celého světa představit projekt už ve fázi vývoje.

"Tato forma prezentace je dnes jednou z efektivních možností, jak filmy nebo seriály nabídnout k mezinárodním koprodukcím, televizním předprodejům a dalším možnostem spolupráce s filmovými profesionály z celého světa. Čeští tvůrci byli s večerníčkem vybráni do sekce televizní tvorby s dalšími sedmi projekty například z Francie, Irska, Kanady nebo Lucemburska," dodala Reková.

Večerníček Mlsné medvědí příběhy vypráví dobrodružství dvou medvědů, kteří rádi mlsají, a jsou proto ochotni podstoupit nemalé riziko. Příběhy jsou určeny dětem od čtyř do osmi let, cílem je pobavit je, vést je k pozitivnímu myšlení a k hodnotě přátelství. Výtvarníkem je absolvent pražské VŠUP Filip Pošivač. Hudbu složí Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi.

"Naší ambicí je vytvořit vtipný, moderní a mezinárodně srozumitelný večerníček, který v dětech vzbudí zájem dozvědět se něco nového o životě a kultuře u nás i v jiných zemích. Chceme upozornit na důležitost vzdělání, znalost cizích jazyků a správné zacházení se zdroji informací," komentovala to producentka Bára Příkaská.

Producenti z Bionautu na festivalu Cinekid uspěli se dvěma projekty. Byli vybráni i s projektem Rosa&Dara a jejich velká dobrodružství do sekce určené projektům kombinujícím film, televizi, internet a hry. "Cinekid je šancí získat finance prostřednictvím různých platforem," uvedl producent Vratislav Šlajer.

Odrazovým můstkem pro mladé evropské talenty v oblasti animace je listopadové setkání v Halle. Cartoon Springboard je součástí unikátního Cartoon Fora založeného v roce 1990, jehož se vloni v Toulouse účastnilo na tisíc profesionálů z 38 zemí. Více je na www.bionaut.cz.

pošli na vybrali.sme.sk


Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá  (VIDEO)

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

V utorok neskoro večer predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal predsedu parlamentu Andreja Danka, po tom, ako médiá zverejnili telefonáty predsedu parlamentu s Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Zároveň zaútočil na médiá.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k okrúhlemu výročiu Milana Lasicu (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k okrúhlemu výročiu Milana Lasicu (VIDEO)

Humorista, dramatik, prozaik, herec Milan Lasica o pár dní oslávi okrúhle výročie. Pri tejto príležitosti pripravila RTVS špeciálne vysielanie.

Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Predseda parlamentu Andrej Danko dlhodobo komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je jedna z obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, žiadal od nej fotografie a chcel sa s ňou stretnúť.

V roku 2019 narástlo O2 o takmer 121 tis. zákazníkov

V roku 2019 narástlo O2 o takmer 121 tis. zákazníkov

O2 malo koncom minulého roka už takmer 2,15 mil. zákazníkov, čo je o 6% viac ako pred rokom. Výnosy operátora medziročne vzrástli o takmer 2% na 295 mil. eur. Jednou z najrastovejších zložiek sú dátové výnosy, ktoré sa medziročne zvýšili o takmer 27%. Zisk O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o 16% na 121 mil. eur.

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

„Nejaký prokurátor sa s nejakým fízlom a s nejakým sudcom dohodnú, že jej byt proste počká. Teba noviny už raz osrali, a veľmi rýchlo. S tebou nebude žiadna extra námaha, stačí z teba urobiť kokota. A to si na dobrej ceste.“

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Britská vysielacia spoločnosť BBC pripravuje v spolupráci s americkou herečkou Angelinou Jolie reláciu, ktorý má pomôcť dospievajúcim deťom s orientáciou vo svetovom dianí a s rozlišovaním dôveryhodných informácií od manipulácií.

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Český filmový a televizní svaz FITES udělil Hlavní cenu Trilobit 2020 hercům Jiřímu Schmitzerovi a Ladislavu Mrkvičkovi za jejich role ve filmu Staříci.

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Televízia Markíza v nedeľu o 13:00 odvysiela v relácii Na telo rozhovor s prezidentkou Zuzanu Čaputovou.

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA) a organizátor RULEZZ konferencií – TheMarketers.biz tento týždeň spustili 4. ročník súťaže v digitálnom marketingu na Slovensku - Digital PIE 2020. Aj v tomto roku je partnerom združenie pre internetovú reklamu IAB Slovakia, ktoré odovzdá špeciálne ocenenie DIGITAL MEDIA SOLUTION.

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Vatikánsky dámsky časopis pripísal dramatický pokles počtu rádových sestier na svete veľmi náročným pracovným podmienkam, sexuálnemu zneužívaniu a zneužívaniu moci zo strany ich nadriadených a duchovných.

Najčítanejšie