Zlatý glóbus za najlepší film získal Bohemian Rhapsody, cenu si odniesla aj Lady Gaga (VIDEO) Foto: Roma/Netflix

Zlatý glóbus za najlepší film získal Bohemian Rhapsody, cenu si odniesla aj Lady Gaga (VIDEO)

07.01.2019 11:35 | Filmy | ČTK

Zlatý glóbus v kategórii najlepší film (dráma) vyhral film Bohemian Rhapsody. Rami Malek, ktorý stvárnil hlavnú postavu filmu o spevákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym, si odniesol zlatú sošku pre najlepšieho herca.

 

Ocenenie pre najlepšiu herečku v dráme dostala Glenn Close za rolu vo švédsko-britskej dráme Žena, v ktorom hrala manželku spisovateľa oceneného Nobelovou cenou za literatúru. Americká herečka získala Zlatý Glóbus už tretíkrát, ale Oscara napriek šiestim nomináciám ešte nikdy nevyhrala, poznamenala agentúra AP.

Cenu za najlepšiu komédiu získal film Green Book (Ako prejsť bezpečne Juhom), založený na skutočnom príbehu špičkového černošského klaviristu Donalda "Dona" Shirleyho. Ten sa pod ochranou talianskeho vodiča, bývalého vyhadzovača, odváži vyraziť na koncertné turné z Manhattanu až do južanských štátov, kde stále platí rasová segregácia. Mahershala Ali, ktorý v snímke zahral Dona Shirleyho, získal cenu pre herca vo vedľajšej úlohe. Film bol tiež ocenený za najlepší scenár.

Mexický režisér Alfonza CuarónA, ktorého dráma Roma po hlavnej cene na festivale v Benátkach získala aj Zlatý glóbus za najlepší neanglicky hovorený film, bol ocenený ako najlepší režisér. "Ďakujem mojej rodine, ďakujem Mexiku," vyhlásil režisér, ktorý v roku 2014 získal Oscara za film Gravitácia so Sandrou Bullock.

Čiernobiela dráma Roma bolo pomenovaná po štvrti v mexickom hlavnom meste, kde Cuarón vyrastal. Hlavnými protagonistkami filmu sú Cuarónova matka a dve slúžky, ktoré ho pomohli vychovať.

"Ďakujem Satanovi za to, že ma inšpiroval pre túto rolu," vyhlásil britský herec Christian Bale po tom, čo získal cenu pre najlepšiu mužskú komediálnu postavu za úlohu niekdajšej "dvojky" v Bielom dome Dicka Cheneyho v snímke Vice (Viceprezident).

Zlatý Glóbus pre najlepšiu komičku dostala Olivia Colmanová za úlohu Anny, poslednej stuartovskej kráľovnej, vo filme Favoritka.

Lady Gaga uspela ako spoluautorka piesne z romantickej drámy Zrodila sa hviezda. Cenu pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe získala Regina Kingová za výkon v snímke If Beale Street Could Talk (Keby Bealeova ulica mohla hovoriť).

Cenu za najlepší animovaný film získal Spider-Man: Paralelné svety.

Ceremóniu moderovali Andy Samberg a Sandra Ohová, ktorí utrúsili, že túto príležitosť dostali ako "jediní dvaja ľudia v Hollywoode, ktorí sa ešte nedostali do problémov za to, že povedali niečo urážlivé". Pri dnešnej ceremónii dostala zlatú sošku aj sama moderátorka, a to za rolu v televíznom seriáli Na muške.

Ako prvý bol pri udeľovaní cien Zlatý glóbus - najprv v televíznych kategóriách - ocenený Michael Douglas (74) ako najlepší komediálny herec za rolu v televíznom seriáli The Kominsky Method. Pre herca to bola tretia soška z deviatich nominácií. Svoju prvú sošku - pre najlepšieho herca v televíznej dráme - získal škótsky herec Richard Madden za rolu v britskom seriáli Bodyguard.

Prehľad držiteľov cien Zlatý glóbus za rok 2018

Film - dráma:
Bohemian Rhapsody (réžia Bryan Singer)

Filmový herec - dráma:
Rami Malek - Bohemian Rhapsody

Filmová herečka - dráma:
Glenn Close - Žena

Film - komédia alebo muzikál:
Green Book (Ako prejsť bezpečne Juhom; réžia Peter Farrelly)

Filmový herec - komédia alebo muzikál:
Christian Bale - Vice (Viceprezident)

Filmová herečka - komédia alebo muzikál:
Olivia Colmanová - Favoritka

Animovaný film:
Spider-Man: Paralelné svety (réžia Bob Persichetti a Peter Ramsey)

Neanglicky hovorený film:
Roma - Mexiko, Alfonso Cuarón

Filmová réžia:
Alfonso Cuarón - Roma

Filmový scenár:
Nick Vallelonga, Brian Currie a Peter Farrelly - Green Book (Ako prejsť bezpečne Juhom)

Filmový herec vo vedľajšej úlohe:
Mahershala Ali - Green Book (Ako prejsť bezpečne Juhom)

Filmová herečka vo vedľajšej úlohe:
Regina Kingová - If Beale Street Could Talk (Keby Bealeova ulica mohla hovoriť)

pošli na vybrali.sme.sk


V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

1. V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

V centre Berlína sa pobili desiatky fanúšikov dvoch súperiacich YouTuberov, ktorí sa na internete zahŕňali nadávkami. Polícia musela nasadiť obušky a slzný plyn, pri zákroku zaistila tiež dva nože.

Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

2. Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

SMS správa medzi Marianom Kočnerom a Jaroslavom Haščákom o odj…ní nejakého „čuráka“ nebola jediná komunikácia medzi obvineným z vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta. Haščák mal s Kočnerom podľa vyšetrovateľa, ktorý skúmal ich vzájomnú komunikáciu, „veľmi blízky a priateľský vzťah.“

Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

3. Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom nadačných aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto.

Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

4. Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

Denník N zverejnil prvé podrobnosti z uznesenia o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi, ktoré ukazujú ako vyzeral mechanizmus vydierania vplyvných ľudí, pri ktorom mu okrem bývalej milenky Aleny Zsuzsovej vypomáhali aj ďalší.

Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

5. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

7. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

8. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

9. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

10. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Najčítanejšie