Zástupca šéfredaktora Trendu bude šéfovať Parlamentným listom Reprofoto RTVS

Zástupca šéfredaktora Trendu bude šéfovať Parlamentným listom

25.05.2017 16:54 | Hoaxy | mk

Bývalý šéfredaktor Profitu a dlhoročný redaktor a zástupca šéfredaktora Trendu sa rozhodol z ekonomického týždenníka odísť.

 

 

Podľa informácií Omédiách.com Igor Matloň odchádza z Trendu do Parlamentných listov, kde bude šéfredaktor.

"Áno, je to tak," potvrdil informáciu pre Omédiách.com Matloň. Ako dôvod uviedol, že v Trende je už posledných 12 rokov, a prišiel čas na zmenu. Na webe Parlamentnelisty.sk začína od 1. júna.

Foto: TrendIgor Matloň pôsobil vo viacerých redakciách. Veľkú časť svojho profesionálneho života pôsobil vo vydavateľstve Trend Holding (dnes vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré patrí Pente) ako redaktor, zástupca šéfredaktora Trendu alebo ako šéfredaktor Profitu, ktorý tiež v minulosti patril pod Trend Holding*.

Odporúčame aj: Z Plus 7 dní odchádza šéfka oddelenia politiky - má inú predstavu o autorskej slobode

Web Parlamentnelisty.sk vznikol v roku 2015 ako sesterský web českého projektu parlamentnílisty.cz. Riaditeľkou vydavateľstva je Oľga Dúbravská, bývalá hovorkyňa televízie Markíza. Projekt konspiratori.sk zaradil web Parlamentnelisty.sk medzi konšpiračné weby, kde sú napríklad hlavnespravy.sk či zemavek.sk. Konspiratori.sk upozornili na to, že web Parlamentnelisty.sk šíri hoaxy, a publikuje pochybné správy. Vydavateľstvo sa ohradilo. Považuje zaradenie medzi konšpiračné weby za neprijateľné a obrátilo sa preto na súd.

Vo vydavateľstve Trendu pracoval v minulosti ako redaktor aj Marián Benka zakladateľ a redaktor webu Zemavek.sk, ktorý Konšpirátori.sk zaradili tiež na zoznam konšpiračných webov.

*autorka článku v minulosti pracovala pre vydavateľstvo Trend Holding

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie