Oľga Dúbravská bude šéfkou nového vydavateľstva Foto: Mária Candráková

Oľga Dúbravská bude šéfkou nového vydavateľstva

04.08.2015 19:35 | Internet | mk

Bývalá redaktorka a neskôr hovorkyňa televízie Markíza odchádza z RTVS.

 


Oľga Dúbravská prišla do RTVS spolu s Václavom Mikom. V RTVS bola donedávna projektovom manažérkou pre európske projekty. V RTVS končí. Od 1. augusta je šéfkou nového vydavateľstva, ktoré na Slovensku pripravuje nový web parlamentnelisty.sk. Ten má byť sesterským webom českého webu parlamentnilisty.cz. „České Parlamentní listy sa stali za pomerne krátky čas vplyvným, rešpektovaným a vyhľadávaným médiom a tieto výsledky by sme chceli dosiahnuť aj na Slovensku," povedala pre Omédiách.com Dúbravská.

 

Web bude zastrešovať nová spoločnosť Parlamentné listy, ktorá si už zaregistrovala doménu parlamentnelisty.sk. Vlastníkom spoločnosti je české vydavateľstvo OUR Media, konateľmi sú Jan Holoubek a Vladimír Poludvorný.

OUR MEDIA a.s. stojí za webom parlamentnilisty.cz a vydáva aj mesačník Parlamentní listy. Do obchodného portfólia vydavateľstva patria servery EUportal.cz, EUserver.cz, Eportál.cz, EUrabia.cz a Freeglobe.cz, Protiproud.cz. Podľa českých médií podiel vo vydavateľstve má aj senátor a podnikateľ v hazarde Ivo Valenta.

České parlamentnilisty.cz

Názov parlamentnilisty.cz ale aj výzor spojený so štátnymi znakmi v minulosti mnohých čitateľov miatol, mali pocit, že ide oficiálne vydávané noviny.

Dnes Parlamentnilisty.cz patria medzi čítanejšie weby v Česku, no zároveň sú vnímané kontroverzne. "Parlamentní listy, hoci to majú priamo v názve, nemajú s českým parlamentom nič spoločné. Tento web vo veľkom preberá články z iných médií, ale predovšetkým dáva veľký priestor protizápadne orientovaným politikom. Preberá aj obsah z rôznych propagandistických serverov, ktoré sú buď priamo, alebo nepriamo závislé od Kremľa - ako je napríklad server Aeronet.cz," píše český web Echo24.cz.

Listy ťažili z protiukrajinskej vlny a teraz z protimigračnej. "Dávame priestor kompletnej politickej scéne. To znamená, keď to preženiem, keď to napíše komunista, ultrapravičiar alebo ód éesák*, tak ten priestor má. Tretia vec je vysoká miera slobody v diskusiách, a to že čitatelia kladú politikovi otázky priamo," povedal v rozhovore pre Lidové noviny Michal Voráček, jeden z akcionárov projektu. Obchodný model Parlamentných listov je podľa Lidových novín jednoduchý: čo najvyššia čítanosť (a na ňu naviazaná inzercia) s minimálnymi nákladmi; prostriedkom na to sú chytľavé titulky a kontroverzné témy.

*pôvodne sme nesprávne preložili citát Lidových novín "ód éesák" čo je člen českej ODS. Za chybný preklad sa ospravedlňujeme.Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Pesnička populárneho poľského speváka o privilégiách šéfa vládnej strany Jaroslawa Kaczyńského sa dostala až na vrchol hitparády populárnej stanice verejnoprávneho poľského rozhlasu Trojka, ale potom náhle zmizla. Rozhlas obviňujú z cenzúry, hrozia odchody novinárov aj bojkot časti umelcov. Pesnička sa stala hitom, na internete má seďem miliónov zhliadnutí.

Najčítanejšie