Panta Rhei propaguje Rostasa. Mnohí kníhkupectvo kvôli tomu bojkotujú Foto: Zem a vek

Panta Rhei propaguje Rostasa. Mnohí kníhkupectvo kvôli tomu bojkotujú

06.12.2014 21:50 | Hoaxy | mk

Podľa pobúrených reakcií čitateľov sa prednáška Rostasa v Panta Rhei ukazuje ako nie veľmi šťastný marketingový ťah.

 

 

Vydavateľ časopisu Zem a vek Tibor Eliot Rostas, ktorý rád bojuje proti „korporáciám, čo ovládajú ľudí a zamedzujú im prístup k skutočnej pravde," bude mať prednášku v kníhkupectve Panta Rhei, ktorú spoluvlastnia aj manažéri J&T.

Panta Rhei na Facebooku prednášku propaguje vetou, že je to „prednáška, na ktorej nesmiete chýbať" a videom, kde Rostas hovorí aj to, že „jediné, čo nám umožní spoznať podstatu vecí, je schopnosť zbaviť sa všetkého, čo o nich vieme."

Pod pozvánkou prevládajú nahnevané reakcie čitateľov, ktorí kníhkupectvu odkazujú, že s Panta Rhei skončili. Medzi nimi sú aj pobúrené či ironické reakcie známych ľudí.

„Tak vianočné darčeky z Panta Rhei tento rok nebudú... Nebudem podporovať kníhkupectvo, ktoré propaguje takýchto autorov...," napísal Juraj Rizman z Greenpeace. Rostasa v kníhkupectve kritizuje aj bloger Samo Marec či hovorca RTVS Juraj Kadáš. Karikaturista Shooty sa pýta: "Kotleba bude kedy?"

„S týmto podujatím ja nemám nič spoločné," píše Dado Nagy, ktorý má práve v Panta Rhei pravidelné diskusie pod názvom Literárna revue.

Odporúčame aj: Podstránka sme.sk ospevovala Rostasa

Kníhkupectvo má už dlhšie k Rostasovi blízko. Priamo pri pokladniach jeho obchodov majú vyložený časopis Zem a vek, ktorý vydáva Rostasova firma.

Rostasa kritizujú za antisemitizmus, aj za propagáciu konšpirácií. Portál jetotak.sk napríklad napísal, že Rostas informácie netriedi. "Je jedno, či to robí zámerne, alebo je to reakcia človeka, ktorý vidí prvýkrát v živote výsledky vyhľadávania Google. Svojim poslucháčom, na Facebooku, väčšinou mladíkom v maskáčoch s falošnými menami pripomínajúcimi názvy pív a portrétmi asketického Tisa, vysvetľuje, že to, čo im vraví o boľševickej revolúcii, o očkovaní a svetovom sprisahaní, je jediná pravda. Nikto z nich si nepoloží otázku, ako práve Rostas unikol židovsko-iluminátskemu sprisahaniu a môže vysielať v Rádiu, ktoré patrilo do Poorovej sféry vplyvu."

Tibor Rostas má vlastné vydavateľstvo. Už menej známe o ňom je, že v minulosti pracoval na oddelení publicistiky Markízy, ale aj v reklame, bol kreatívnym riaditeľom. V roku 2011 pripravoval kampaň pre Ligu proti rakovine.

pošli na vybrali.sme.sk


SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

1. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

2. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

3. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

4. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

5. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

6. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

7. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

8. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

9. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

10. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

Najčítanejšie