Panta Rhei propaguje Rostasa. Mnohí kníhkupectvo kvôli tomu bojkotujú Foto: Zem a vek

Panta Rhei propaguje Rostasa. Mnohí kníhkupectvo kvôli tomu bojkotujú

06.12.2014 21:50 | Hoaxy | mk

Podľa pobúrených reakcií čitateľov sa prednáška Rostasa v Panta Rhei ukazuje ako nie veľmi šťastný marketingový ťah.

 

 

Vydavateľ časopisu Zem a vek Tibor Eliot Rostas, ktorý rád bojuje proti „korporáciám, čo ovládajú ľudí a zamedzujú im prístup k skutočnej pravde," bude mať prednášku v kníhkupectve Panta Rhei, ktorú spoluvlastnia aj manažéri J&T.

Panta Rhei na Facebooku prednášku propaguje vetou, že je to „prednáška, na ktorej nesmiete chýbať" a videom, kde Rostas hovorí aj to, že „jediné, čo nám umožní spoznať podstatu vecí, je schopnosť zbaviť sa všetkého, čo o nich vieme."

Pod pozvánkou prevládajú nahnevané reakcie čitateľov, ktorí kníhkupectvu odkazujú, že s Panta Rhei skončili. Medzi nimi sú aj pobúrené či ironické reakcie známych ľudí.

„Tak vianočné darčeky z Panta Rhei tento rok nebudú... Nebudem podporovať kníhkupectvo, ktoré propaguje takýchto autorov...," napísal Juraj Rizman z Greenpeace. Rostasa v kníhkupectve kritizuje aj bloger Samo Marec či hovorca RTVS Juraj Kadáš. Karikaturista Shooty sa pýta: "Kotleba bude kedy?"

„S týmto podujatím ja nemám nič spoločné," píše Dado Nagy, ktorý má práve v Panta Rhei pravidelné diskusie pod názvom Literárna revue.

Odporúčame aj: Podstránka sme.sk ospevovala Rostasa

Kníhkupectvo má už dlhšie k Rostasovi blízko. Priamo pri pokladniach jeho obchodov majú vyložený časopis Zem a vek, ktorý vydáva Rostasova firma.

Rostasa kritizujú za antisemitizmus, aj za propagáciu konšpirácií. Portál jetotak.sk napríklad napísal, že Rostas informácie netriedi. "Je jedno, či to robí zámerne, alebo je to reakcia človeka, ktorý vidí prvýkrát v živote výsledky vyhľadávania Google. Svojim poslucháčom, na Facebooku, väčšinou mladíkom v maskáčoch s falošnými menami pripomínajúcimi názvy pív a portrétmi asketického Tisa, vysvetľuje, že to, čo im vraví o boľševickej revolúcii, o očkovaní a svetovom sprisahaní, je jediná pravda. Nikto z nich si nepoloží otázku, ako práve Rostas unikol židovsko-iluminátskemu sprisahaniu a môže vysielať v Rádiu, ktoré patrilo do Poorovej sféry vplyvu."

Tibor Rostas má vlastné vydavateľstvo. Už menej známe o ňom je, že v minulosti pracoval na oddelení publicistiky Markízy, ale aj v reklame, bol kreatívnym riaditeľom. V roku 2011 pripravoval kampaň pre Ligu proti rakovine.

pošli na vybrali.sme.sk


Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

1. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

2. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

3. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

4. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

5. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

6. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

7. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

8. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

9. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

10. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Najčítanejšie