Ficovi sa nepáči článok SME o jeho oblečení Foto: SME

Ficovi sa nepáči článok SME o jeho oblečení

03.04.2013 16:10 | Internet | mk

Premiér Robert Fico ostal pobúrený článkom o jeho oblečení. Cez veľkonočnú nedeľu napísal na blog článok Hokej v plutvách, kde oslovil a nahral aj vyjadrenie hovorcu U.S.Steel Košice. 

 

 

Cez víkend vyšiel vo víkendovej prílohe denníka SME článok Šaty robia Fica. Už bol baníkom, vojakom i hokejistom o tom, ako sa oblieka Fico. Článok bol zostavený z fotografií premiéra v hokejovom drese, v baníckej rovnošate, či v červenom plášti, prilbe a ochranných okuliaroch na tlačovke v U.S. Steel Košice.
Premiéra článok nahneval až natoľko, že ako sám píše, postavil  ho v nedeľu od rezňa a majonézového šalátu a napísal blog, kde zopakoval mnohé výhrady, ktoré má voči denníku SME. Napríklad, že ho považuje za „protivládny, opozičný denník," spomenul aj citát bývalého šéfredaktora SME Milana Šimečku, že novinári v tomto denníku pravdu nehľadajú, oni ju majú.

„Smiešne je, ak sa musí denník formátu SME znižovať na úroveň bulváru a doslova sa „odbavovať" na čomkoľvek, čo súvisí s výkonom funkcie ústavných činiteľov," napísal Fico. A položil si rečnícku otázku: „Čo ma teda postavilo od rezňa a majonézového šalátu? Tvrdenie denníka SME, že zmluvu s U.S. Steel Košice o zotrvaní na Slovensku som podpísal teatrálne, v pracovnom plášti, prilbe, okuliaroch a rukaviciach. ... Netreba mať vysokú školu, aby človek pochopil, čo denník SME týmto jalovým príspevkom sledoval. Že nič iné na úrade vlády nefunguje, len public relations," napísal Fico a priložil k článku aj fotografiu, kde v pláštisú aj novinári a dokonca aj nahrávku vyjadrenia od hovorcu U.S. Steel Košice o predpisoch v odievaní.

Cez sviatky vyšiel v tlačenom SME aj ďalší článok o premiérovi: Fico už rok ignoruje súd s Radičovou, jeho adresu nevie nájsť ani polícia. Na ten článok na svojom blogu už Fico nereagoval.

„Je obdivuhodné, že premiér stíha popri práci aj písať texty na sme.sk. Otázka je, či to robí v špeciálnom novinárskom úbore," reagoval na článok na blogu Fica šéfredaktor SME Matúš Kostolný.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie