Ficovi sa nepáči článok SME o jeho oblečení Foto: SME

Ficovi sa nepáči článok SME o jeho oblečení

03.04.2013 16:10 | Internet | mk

Premiér Robert Fico ostal pobúrený článkom o jeho oblečení. Cez veľkonočnú nedeľu napísal na blog článok Hokej v plutvách, kde oslovil a nahral aj vyjadrenie hovorcu U.S.Steel Košice. 

 

 

Cez víkend vyšiel vo víkendovej prílohe denníka SME článok Šaty robia Fica. Už bol baníkom, vojakom i hokejistom o tom, ako sa oblieka Fico. Článok bol zostavený z fotografií premiéra v hokejovom drese, v baníckej rovnošate, či v červenom plášti, prilbe a ochranných okuliaroch na tlačovke v U.S. Steel Košice.
Premiéra článok nahneval až natoľko, že ako sám píše, postavil  ho v nedeľu od rezňa a majonézového šalátu a napísal blog, kde zopakoval mnohé výhrady, ktoré má voči denníku SME. Napríklad, že ho považuje za „protivládny, opozičný denník," spomenul aj citát bývalého šéfredaktora SME Milana Šimečku, že novinári v tomto denníku pravdu nehľadajú, oni ju majú.

„Smiešne je, ak sa musí denník formátu SME znižovať na úroveň bulváru a doslova sa „odbavovať" na čomkoľvek, čo súvisí s výkonom funkcie ústavných činiteľov," napísal Fico. A položil si rečnícku otázku: „Čo ma teda postavilo od rezňa a majonézového šalátu? Tvrdenie denníka SME, že zmluvu s U.S. Steel Košice o zotrvaní na Slovensku som podpísal teatrálne, v pracovnom plášti, prilbe, okuliaroch a rukaviciach. ... Netreba mať vysokú školu, aby človek pochopil, čo denník SME týmto jalovým príspevkom sledoval. Že nič iné na úrade vlády nefunguje, len public relations," napísal Fico a priložil k článku aj fotografiu, kde v pláštisú aj novinári a dokonca aj nahrávku vyjadrenia od hovorcu U.S. Steel Košice o predpisoch v odievaní.

Cez sviatky vyšiel v tlačenom SME aj ďalší článok o premiérovi: Fico už rok ignoruje súd s Radičovou, jeho adresu nevie nájsť ani polícia. Na ten článok na svojom blogu už Fico nereagoval.

„Je obdivuhodné, že premiér stíha popri práci aj písať texty na sme.sk. Otázka je, či to robí v špeciálnom novinárskom úbore," reagoval na článok na blogu Fica šéfredaktor SME Matúš Kostolný.

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie