SME bude mať na webe už aj filmy, odštartuje hororom Reprofoto:Zlo, DNA

SME bude mať na webe už aj filmy, odštartuje hororom

04.04.2013 21:43 | Internet | mk

V sobotu spúšťa TV SME novú službu Filmová sobota.

 

 V súčasnosti sú na TV.SME spravodajské vídea, vlastné pôvodné relácie a od tejto soboty pribudnú aj filmy. „Každú sobotu pribudne na webe jeden film, ktorý bude prístupný všetkým užívateľom zapojeným v sieti Piano. Ako prvý bude uverejnený slovenský film ZLO, je to slovenský horor od režiséra Petra Bebjaka," povedala pre Omédiách.com Jana Donovalová z Petit Pressu.

„Pripravené máme aj ďalšie filmy zo spoločnosti DNA Production, keďže tento partner bol medzi prvými, s ktorými sme nadviazali spoluprácu," dodala.

"Motiváciou projektu je dať druhú šancu slovenským filmom, aby si našli diváka. Slovenská filmová produkcia totiž oroduje v kinách – ak sa tam vôbec dostane – po pár festivaloch a keď má šťastie, odvysiela ju STV2 po 22.00 hodine a hotovo. Čo je škoda, ktorú chceme aspoň čiastočne napraviť," povedal šéfdramaturg TV SME Samuel Trnka.

Na prelome roka vysielalo TV SME aj vlastný sitkom SME v háji. Po tom, ako sa vydavateľstvo nedohodlo s tvorcami, prešli na web Topky.sk so zmeneným názvom V háji.

S ponukou filmov na spravodajskom webe prišiel minulý rok ako prvý .tyzden.sk, ktorý zriadil na webe novú rubriku filmy.tyzden.sk. Myšlienka vznikla spontánne, keď sieť kín odmietla odvysielať film Zuzany Piussi Od Fica do Fica .týždeň.sk film ponúkol v systéme Piano, pričom z platby šiel podiel aj pre tvorcov. Film Zuzany Piussi odštartoval filmovú tradíciu, spojenú s platbami cez Piano. .týždeň ponúka už pravidelne ďalšie filmy, najnovšie film Jara Vojteka Cigáni idú do volieb.

(Autorka v minulosti pracovala pre Petit Press)

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie