Ringier spúšťa v Čechách vlastnú televíziu, možno aj na Slovensku samsung.com

Ringier spúšťa v Čechách vlastnú televíziu, možno aj na Slovensku

17.04.2013 13:23 | Internet | mk

Spoločnosť Ringier Axel Springer v Čechách štartuje vlastnú internetovú televíziu. Chce s ním konkurovať TV Nova Prima. Nie je vylúčené, že slovenská dcéra pôjde v jej šľapajách. Tá chystá zmeny s tivi.sk.

 


Vydavateľstvo Ringier Axel Springer, ktoré stojí za najčítanejším bulvárnym denníkom Nový čas, o pár týždňov spúšťa nový videoportál Blesk.tv s vlastným obsahom. Promo bude mediálny dom stavať na tvárach svojich videoreportérov," píše o plánovanej televízii ihned.cz. Podľa neho by mal blesk.tv denne ponúknuť približne päť nových videí s bulvárnym obsahom.

 

Nová internetová televízia odštartuje 10. mája a chce konkurovať reláciám českých komerčných televízií Nova a Prima. Internetová televízia bude mať vlastnú štúdio aj tím 12 videoreportérov. V pláne má obsah predávať televíziám, už v súčasnosti dodáva obsah pre TV Barrandov.

Ringier Axel Springer Slovakia má vybudovaný informačno-zábavný video portál tivi.sk. Ten je doplnkovým servisom pre online spravodajstvo na cas.sk. „Tivi.sk prináša aj exkluzívne videá našich redaktorov z oblasti šoubiznisu či športu. Od tejto platformy by sme sa v tomto smere chceli odvíjať ďalej. V blízkej budúcnosti napríklad chystáme rebranding tivi.sk," povedala pre Omédiách.com Tatiana Pavleová, zodpovedná v spoločnosti za komunikáciu s médiami.

„Naším kolegom v Čechách k spusteniu internetovej televízie gratulujeme a veríme, že formát bude úspešný," povedala.

Na otázku, či sustí Ringier na Slovensku podobnú internetovú televíziu ako v ČR povedala len toto: „Ak by sme mali k tomuto kroku pristúpiť aj my, budeme o tom včas informovať."

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie