Internet na dedine? Vďaka TO.doma od SWANu to už nemusí byť peklo! Ilustr.foto: Swan

Internet na dedine? Vďaka TO.doma od SWANu to už nemusí byť peklo!

12.10.2018 16:27 | Internet | PR

Obsahu na internete je stále viac a raritou nie sú ani napríklad videá na YouTube či seriály na Netflixe v 4K rozlíšení. S väčším objemom dát ide ruka v ruke aj zvyšujúca sa rýchlosť pripojenia. V mestách a bytovkách pokrytých optickými káblami to naozaj nie je žiadny problém.

 

Optický internet od SWANu začína na mimoriadne priaznivej cene 9,99 eur mesačne (pri 24-mesačnej viazanosti). Vášniví hráči, seriálový maniaci alebo sťahovači množstva dát si ho môžu vybrať s rýchlosťou až 100 Mbit/s.

Na dedine však optika často chýba. Platí to pre ulice s niekoľkými rodinnými domami, no často majú rovnaký problém aj novovybudované štvrte s veľkými bytovými jednotkami. Náklady na kladenie optických káblov sú vysoké a jeden či dvaja záujemcovia ich len ťažko zaplatia.

Nespoliehajte sa na riešenia z minulého storočia

Ak máte na ulici pevné telefónne pripojenie, možno bude dostupný aj DSL internet. Jeho teoretické maximá sú však relatívne nízke a pre náročnejšieho používateľa pôjde o voľbu, ktorá mu spôsobí skôr vrásky na čele a ponúkne pohľady na nekonečné minúty načítania YouTube videí.

Môže však byť ešte horšie! Až doteraz mnohým Slovákom nezostávalo nič iné, len zveriť pripojenie svojej domácnosti na internet neznámym poskytovateľom a ich portfóliu lokálnych Wi-Fi sietí.

Takýto spôsob však ponúka niekoľko nevýhod. Ani Wi-Fi siete neponúkajú závratné rýchlosti, no reálna rýchlosť sťahovania cez ne môže klesnúť, ak a jeden prístupový bod využíva viac zákazníkov naraz. Internet teda nemusí bežať rovnako svižne ráno aj večer, v takzvanej plnej prevádzke. Otázkou zostáva tiež spoľahlivosť pripojenia a v neposlednom bode bezpečnosť. Nezabúdajte, že cez internet vo svojej obývačke budete pristupovať k internetbankingu a pracovným e-mailom.

Riešením je TO.doma už od 9,99 eur mesačne

Skúste dať prednosť riešeniu od overeného poskytovateľa. LTE internet TO.doma teraz môžete mať až na dva mesiace zadarmo. Táto ponuka platí pri nákupe cez e-shop a pri 24 mesačnej vzdialenosti.

Balíčky TO.doma sú nastavené tak, aby vyhovovali úplne každému. Základný TO.doma S stojí len 9,99 eur mesačne, vyššie zas prinášajú rýchlosti, ktoré dokážu konkurovať optike v mestách.

Porovnanie optického internetu s LTE internetom TO.doma

LTE technológiu určite poznáte zo svojich mobilov, TO.doma však pracuje na inej frekvencii než 4G internet vo vašom smartfóne. Využíva sa licencované frekvenčné pásmo, ktoré patrí výhradne SWANu. Len tak môže byť zaručená odolnosť voči rušeniu a neustála kvalita poskytovanej služby.

Inštaláciu malej antény na strechu vášho domu však zvládne náš technik v priebehu niekoľkých minút a zriadovací poplatok sme preto stlačili na symbolické 1 euro. Klasický Wi-Fi router pre pripojenie akéhokoľvek notebooku, tabletu alebo mobilu v obývačke dostanete v cene.  

TO.doma je momentálne dostupné pre viac než 350 miest a obcí na celom Slovensku. Neváhajte a prostredníctvom tohto odkazu si overte, či je LTE internet od SWANu k dispozícii aj u vás.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie