Internet na dedine? Vďaka TO.doma od SWANu to už nemusí byť peklo! Ilustr.foto: Swan

Internet na dedine? Vďaka TO.doma od SWANu to už nemusí byť peklo!

12.10.2018 16:27 | Internet | PR

Obsahu na internete je stále viac a raritou nie sú ani napríklad videá na YouTube či seriály na Netflixe v 4K rozlíšení. S väčším objemom dát ide ruka v ruke aj zvyšujúca sa rýchlosť pripojenia. V mestách a bytovkách pokrytých optickými káblami to naozaj nie je žiadny problém.

 

Optický internet od SWANu začína na mimoriadne priaznivej cene 9,99 eur mesačne (pri 24-mesačnej viazanosti). Vášniví hráči, seriálový maniaci alebo sťahovači množstva dát si ho môžu vybrať s rýchlosťou až 100 Mbit/s.

Na dedine však optika často chýba. Platí to pre ulice s niekoľkými rodinnými domami, no často majú rovnaký problém aj novovybudované štvrte s veľkými bytovými jednotkami. Náklady na kladenie optických káblov sú vysoké a jeden či dvaja záujemcovia ich len ťažko zaplatia.

Nespoliehajte sa na riešenia z minulého storočia

Ak máte na ulici pevné telefónne pripojenie, možno bude dostupný aj DSL internet. Jeho teoretické maximá sú však relatívne nízke a pre náročnejšieho používateľa pôjde o voľbu, ktorá mu spôsobí skôr vrásky na čele a ponúkne pohľady na nekonečné minúty načítania YouTube videí.

Môže však byť ešte horšie! Až doteraz mnohým Slovákom nezostávalo nič iné, len zveriť pripojenie svojej domácnosti na internet neznámym poskytovateľom a ich portfóliu lokálnych Wi-Fi sietí.

Takýto spôsob však ponúka niekoľko nevýhod. Ani Wi-Fi siete neponúkajú závratné rýchlosti, no reálna rýchlosť sťahovania cez ne môže klesnúť, ak a jeden prístupový bod využíva viac zákazníkov naraz. Internet teda nemusí bežať rovnako svižne ráno aj večer, v takzvanej plnej prevádzke. Otázkou zostáva tiež spoľahlivosť pripojenia a v neposlednom bode bezpečnosť. Nezabúdajte, že cez internet vo svojej obývačke budete pristupovať k internetbankingu a pracovným e-mailom.

Riešením je TO.doma už od 9,99 eur mesačne

Skúste dať prednosť riešeniu od overeného poskytovateľa. LTE internet TO.doma teraz môžete mať až na dva mesiace zadarmo. Táto ponuka platí pri nákupe cez e-shop a pri 24 mesačnej vzdialenosti.

Balíčky TO.doma sú nastavené tak, aby vyhovovali úplne každému. Základný TO.doma S stojí len 9,99 eur mesačne, vyššie zas prinášajú rýchlosti, ktoré dokážu konkurovať optike v mestách.

Porovnanie optického internetu s LTE internetom TO.doma

LTE technológiu určite poznáte zo svojich mobilov, TO.doma však pracuje na inej frekvencii než 4G internet vo vašom smartfóne. Využíva sa licencované frekvenčné pásmo, ktoré patrí výhradne SWANu. Len tak môže byť zaručená odolnosť voči rušeniu a neustála kvalita poskytovanej služby.

Inštaláciu malej antény na strechu vášho domu však zvládne náš technik v priebehu niekoľkých minút a zriadovací poplatok sme preto stlačili na symbolické 1 euro. Klasický Wi-Fi router pre pripojenie akéhokoľvek notebooku, tabletu alebo mobilu v obývačke dostanete v cene.  

TO.doma je momentálne dostupné pre viac než 350 miest a obcí na celom Slovensku. Neváhajte a prostredníctvom tohto odkazu si overte, či je LTE internet od SWANu k dispozícii aj u vás.

pošli na vybrali.sme.sk


Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

1. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

2. Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

Poľskej vládnucej strane Právo a spravodlivosť (PiS) pripadne podľa vicepremiéra Jaroslawa Gowino v prípade volebného víťazstva úloha vrátiť médiá pôsobiace v jeho krajine do poľských rúk. Informoval o tom internetový portál Onet.pl. Gowin je presvedčený o tom, že zahraniční majitelia médií budú vždy reprezentovať záujmy tej krajiny, odkiaľ pochádzajú.

Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

3. Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

 

Viac ako tretina útokov na slobodu prejavu novinárov z rokov 2018 a 2019 sa udiala na Balkáne, pričom za polovicou z nich stáli priamo miestne vlády. S odkazom na oznámenie generálneho tajomníka Európskeho zväzu novinárov Ricarda Gutierreza o tom informovala agentúra Reuters. Útokov na novinárov pritom podľa neho stále pribúda.

"Sloboda médií je na ústupe všade v Európe, ale situácia v tomto regióne (na Balkáne) je horšia, než kdekoľvek inde," uviedol Gutierrez v stredu na záver dvojdňovej konferencie organizovanej Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Sarajeve. Mnoho novinárov z Albánska, Turecka, Bosny, Macedónska či Srbska na nej hovorili o strastiach pri výkone ich povolania.

Viac ako tretina zo 79 útokov na slobodu prejavu novinárov zaznamenaných v Európe sa udiala práve na Balkáne. Podľa Gutierezzu pritom ohrozenie novinárskej práce začína u politikov, ktorí hovoria o žurnalistoch spôsobom podnecujúcim násilnosti.

Časť viny podľa neho leží tiež na miestnych súdoch, ktoré prešetrujú sťažnosti podané novinármi príliš pomaly, alebo sa nimi vôbec nezaoberajú. Mnoho útokov na žurnalistov pritom súvisí s ich prácou pri odkrývaní korupčných afér.

Štefica Galićová, editorka bosnianskeho nezávislého spravodajského portálu tacno.net, na konferencii uviedla, že bola kvôli svojej práci niekoľkokrát fyzicky napadnutá, súdy však všetky jej žaloby proti útočníkom zamietli. "Nehľadiac na to, ako veľmi bojujem, všetky bitky prehrávam," povedala Galićová. "Budem naďalej pracovať, nikoho sa nebojím," dodala.

Námestník britského ministra zahraničia Tariq Ahmad na konferencii sľúbil, že Spojené kráľovstvo poskytne na podporu nezávislých médií na západnom Balkáne desať miliónov libier. Ochrana miestnych novinárov je podľa jeho slov pre Britániu prioritou.

Ukrajinského novinára ubili na smrť, útočníkov sa nedarí vypátrať

4. Ukrajinského novinára ubili na smrť, útočníkov sa nedarí vypátrať

Ukrajinský novinár a protikorupčný aktivista Vadym Komarov, ktorého neznámi páchatelia minulý mesiac zbili v centre mesta Čerkasy, dnes zraneniam podľahol. Oznámila to polícia, ktorá vyšetruje, či útok na žurnalistu súvisel s jeho profesiou.

Polícia preveruje nenávistné komentáre k práci redaktorky ČRo

5. Polícia preveruje nenávistné komentáre k práci redaktorky ČRo

Česká polícia preveruje komentáre niektorých ľudí na facebooku, ktorý reagovali na vyjadrenie predsedu SPD Tomia Okamuru o redaktorke Českého rozhlasu (ČRo), ktorá mu položila v stredu v Snemovni otázky súvisiace s prípadom znásilnenia na Litoměřicku.

SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverzné názory

6. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverzné názory

 

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

7. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

8. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

9. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

10. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Najčítanejšie