Majte svoju domácnosť pod kontrolou. Cez mobil a domáci internet Foto: Swan

Majte svoju domácnosť pod kontrolou. Cez mobil a domáci internet

06.11.2018 09:05 | Internet | PR

Dom či byt by mal byť miestom, kde sa budete vždy cítiť v bezpečí. Po odchode do práce ale o pocit kontroly nechcete prísť. Navyše možno poznáte ten pocit, keď sa vám počas dňa vynoria podobné otázky: “Zamkol som dobre?” alebo “Zhasla som svetlá?”

 

Našťastie, dnes už existujú možnosti, ako si stav vašej domácnosti overiť kedykoľvek. Postačí vám na to mobil a Wi-Fi router v obývačke s pripojením k rýchlemu a bezpečnému internetu.

Pohľad do obývačky kedykoľvek a odkiaľkoľvek

Živé dianie u vás doma si môžete na displeji svojho mobilu kedykoľvek zobraziť vďaka niektorej z IP kamier pripojených na internet. V práci, na dovolenke alebo kdekoľvek inde potom otvoríte správnu aplikáciu, počkáte pár sekúnd a pozorne sledujete obraz z obývačky.

Niektoré kamery dokážu reagovať na pohyb alebo hlasné zvuky a v prípade potreby vám pošlú notifikáciu o tom, že sa deje niečo podozrivé.

Domáce iP kamery zoženiete už za 50 až 100 eur. Základ napríklad v podobe Xiaomi Mi Home Security Camera 360° prinesie aplikáciu pre mobil, diaľkové otáčanie objektívu, detekciu pohybu a nahrávanie na microSD kartu.

Drahšia D-Link DCS-8300LH ponúkne jednoduchšie rozhranie a posledných 24 hodín záznamu uložených v cloude. Videozáznam prípadných narušiteľov tak budete môcť poskytnúť polícii aj v prípade, že kameru odhalia a vezmú so sebou pamäťovú kartu s nahrávkou. Za viac priestoru online si samozrejme môžete priplatiť.

Nazabudli ste vypnúť žehličku?

Možno vám ale postačí výrazne menej, prípadne máte po zhliadnutí kultovej Vesmírnej odysey strach z akýchkoľvek múdrych očí. V tom prípade pouvažujte aspoň o inteligentnej cez mobil ovládanej zásuvke.

Na diaľku sa tak budete môcť uistiť, že sú vypnuté všetky spotrebiče, ktoré by po vašom odchode z domu v žiadnom prípade bežať nemali.

Pre zásuvku by ste ale našli aj úplne opačné využitie. Ak do nej zapojíte lampu, ľahko ju kedykoľvek zapnete a potencionálnym zlodejom pošlete odkaz, že za vašimi oknami to stále žije.

Inteligentná zásuvka TP-LINK HS100 za necelých 35 eur sa pripojí na Wi-Fi, no podporuje aj klasický časový spínač.

Inteligentná zásuvka  Foto: Swan

Chcete poriadnu high-tech domácnosť z budúcnosti?

Podobní diaľkovo ovládaní pomocníci môžu byť len prvým krokom. Ak sa do budovania inteligentnej domácnosti chcete pustiť naplno, môžete využiť napríklad platformu HomeKit od Apple.

Jednoducho si nájdite zariadenia a produkty, ktoré HomeKit podporujú. Môžu byť od rozličných výrobcov. Doma ich potom navzájom spárujete a ovládate buď cez mobil alebo automatické schémy.

Len si to predstavte: prídete domov, senzor pohybu rozpozná otvorenie dverí, rozsvieti tlmené svetlá na chodbe, spustí váš obľúbený relaxačný playlist cez výkonný inteligentný reproduktor a termostat nastaví ideálnych 22°C, aby bolo všetko pripravené na ničím nerušený večer.

Inteligentná domácnosť HomeKit  Foto: Swan

Celú vašu domácnosť ľahko pripojíte so superrýchlym internetom od SWAN-u už od 9,99 eur mesačne. V miestach, kde nie je dostupné pokrytie optickým káblom, môžete využiť LTE internet TO.doma. Ten aktuálne môžete získať až na 2 mesiace ZADARMO.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie