Majte svoju domácnosť pod kontrolou. Cez mobil a domáci internet Foto: Swan

Majte svoju domácnosť pod kontrolou. Cez mobil a domáci internet

06.11.2018 09:05 | Internet | PR

Dom či byt by mal byť miestom, kde sa budete vždy cítiť v bezpečí. Po odchode do práce ale o pocit kontroly nechcete prísť. Navyše možno poznáte ten pocit, keď sa vám počas dňa vynoria podobné otázky: “Zamkol som dobre?” alebo “Zhasla som svetlá?”

 

Našťastie, dnes už existujú možnosti, ako si stav vašej domácnosti overiť kedykoľvek. Postačí vám na to mobil a Wi-Fi router v obývačke s pripojením k rýchlemu a bezpečnému internetu.

Pohľad do obývačky kedykoľvek a odkiaľkoľvek

Živé dianie u vás doma si môžete na displeji svojho mobilu kedykoľvek zobraziť vďaka niektorej z IP kamier pripojených na internet. V práci, na dovolenke alebo kdekoľvek inde potom otvoríte správnu aplikáciu, počkáte pár sekúnd a pozorne sledujete obraz z obývačky.

Niektoré kamery dokážu reagovať na pohyb alebo hlasné zvuky a v prípade potreby vám pošlú notifikáciu o tom, že sa deje niečo podozrivé.

Domáce iP kamery zoženiete už za 50 až 100 eur. Základ napríklad v podobe Xiaomi Mi Home Security Camera 360° prinesie aplikáciu pre mobil, diaľkové otáčanie objektívu, detekciu pohybu a nahrávanie na microSD kartu.

Drahšia D-Link DCS-8300LH ponúkne jednoduchšie rozhranie a posledných 24 hodín záznamu uložených v cloude. Videozáznam prípadných narušiteľov tak budete môcť poskytnúť polícii aj v prípade, že kameru odhalia a vezmú so sebou pamäťovú kartu s nahrávkou. Za viac priestoru online si samozrejme môžete priplatiť.

Nazabudli ste vypnúť žehličku?

Možno vám ale postačí výrazne menej, prípadne máte po zhliadnutí kultovej Vesmírnej odysey strach z akýchkoľvek múdrych očí. V tom prípade pouvažujte aspoň o inteligentnej cez mobil ovládanej zásuvke.

Na diaľku sa tak budete môcť uistiť, že sú vypnuté všetky spotrebiče, ktoré by po vašom odchode z domu v žiadnom prípade bežať nemali.

Pre zásuvku by ste ale našli aj úplne opačné využitie. Ak do nej zapojíte lampu, ľahko ju kedykoľvek zapnete a potencionálnym zlodejom pošlete odkaz, že za vašimi oknami to stále žije.

Inteligentná zásuvka TP-LINK HS100 za necelých 35 eur sa pripojí na Wi-Fi, no podporuje aj klasický časový spínač.

Inteligentná zásuvka  Foto: Swan

Chcete poriadnu high-tech domácnosť z budúcnosti?

Podobní diaľkovo ovládaní pomocníci môžu byť len prvým krokom. Ak sa do budovania inteligentnej domácnosti chcete pustiť naplno, môžete využiť napríklad platformu HomeKit od Apple.

Jednoducho si nájdite zariadenia a produkty, ktoré HomeKit podporujú. Môžu byť od rozličných výrobcov. Doma ich potom navzájom spárujete a ovládate buď cez mobil alebo automatické schémy.

Len si to predstavte: prídete domov, senzor pohybu rozpozná otvorenie dverí, rozsvieti tlmené svetlá na chodbe, spustí váš obľúbený relaxačný playlist cez výkonný inteligentný reproduktor a termostat nastaví ideálnych 22°C, aby bolo všetko pripravené na ničím nerušený večer.

Inteligentná domácnosť HomeKit  Foto: Swan

Celú vašu domácnosť ľahko pripojíte so superrýchlym internetom od SWAN-u už od 9,99 eur mesačne. V miestach, kde nie je dostupné pokrytie optickým káblom, môžete využiť LTE internet TO.doma. Ten aktuálne môžete získať až na 2 mesiace ZADARMO.

pošli na vybrali.sme.sk


Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

1. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

2. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

3. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

4. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

5. Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

Prípad rodičky, ktorá po pôrode upadla do kómy a následne zomrela, minulý rok otriasol Slovenskom a venovali sa mu viaceré médiá. Markíza na prípad upozornila vo viacerých reportážach – v Televíznych novinách aj v relácii Reflex.

Podľa stávkových kancelárií je jasnou favoritkou volieb Čaputová

6. Podľa stávkových kancelárií je jasnou favoritkou volieb Čaputová

Pred rozhodujúcim druhým kolom volieb prezidenta je podľa stávkových kancelárií jasnou favoritkou na výhru Zuzana Čaputová, ktorá minulý víkend presvedčivo vyhrala prvé kolo hlasovania.

EK udelila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur kvôli internetovej reklame

7. EK udelila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur kvôli internetovej reklame

Americký internetový gigant Google dostal už tretiu pokutu od Európskej komisie za zneužívanie svojho postavenia na trhu.

Slovenská a česká Wikipédia vo štvrtok na protest nebudú dostupné

8. Slovenská a česká Wikipédia vo štvrtok na protest nebudú dostupné

Vo štvrtok 21. marca 2019 nebude slovenská Wikipédia 24 hodín dostupná na protest voči návrhu smernice Európskeho parlamentu a rady o autorskom práve na jednotnom digitálnom trhu.

Skupina Poštovej banky, popri investíciám do modernizácie, zvýšila zisk aj výnosy

9. Skupina Poštovej banky, popri investíciám do modernizácie, zvýšila zisk aj výnosy

Skupina Poštovej banky zvýšila v roku 2018 celkový konsolidovaný čistý zisk o 6,4 milióna eur na 54,3 milióna eur. Vyplýva to z dnes zverejnenej konsolidovanej účtovnej závierky skupiny.

Neseďte doma - vyberte sa von, na Beerbuildng!

10. Neseďte doma - vyberte sa von, na Beerbuildng!

Slovenskí pivovarníci opäť pozývajú mladých dospelých na BEERBUILDING - kvízy o pive s pivnými sládkami. Cieľom aktivity, ktorá potrvá do polovičky apríla, je vytiahnuť mladých ľudí z online sveta do offline sveta a ukázať im čaro osobných stretnutí s priateľmi; ponúknuť zážitok a presvedčiť ich, že stretnutia na živo, aj pri pohári čerstvo načapovaného piva, sú neopakovateľné.

Najčítanejšie