Majte svoju domácnosť pod kontrolou. Cez mobil a domáci internet Foto: Swan

Majte svoju domácnosť pod kontrolou. Cez mobil a domáci internet

06.11.2018 09:05 | Internet | PR

Dom či byt by mal byť miestom, kde sa budete vždy cítiť v bezpečí. Po odchode do práce ale o pocit kontroly nechcete prísť. Navyše možno poznáte ten pocit, keď sa vám počas dňa vynoria podobné otázky: “Zamkol som dobre?” alebo “Zhasla som svetlá?”

 

Našťastie, dnes už existujú možnosti, ako si stav vašej domácnosti overiť kedykoľvek. Postačí vám na to mobil a Wi-Fi router v obývačke s pripojením k rýchlemu a bezpečnému internetu.

Pohľad do obývačky kedykoľvek a odkiaľkoľvek

Živé dianie u vás doma si môžete na displeji svojho mobilu kedykoľvek zobraziť vďaka niektorej z IP kamier pripojených na internet. V práci, na dovolenke alebo kdekoľvek inde potom otvoríte správnu aplikáciu, počkáte pár sekúnd a pozorne sledujete obraz z obývačky.

Niektoré kamery dokážu reagovať na pohyb alebo hlasné zvuky a v prípade potreby vám pošlú notifikáciu o tom, že sa deje niečo podozrivé.

Domáce iP kamery zoženiete už za 50 až 100 eur. Základ napríklad v podobe Xiaomi Mi Home Security Camera 360° prinesie aplikáciu pre mobil, diaľkové otáčanie objektívu, detekciu pohybu a nahrávanie na microSD kartu.

Drahšia D-Link DCS-8300LH ponúkne jednoduchšie rozhranie a posledných 24 hodín záznamu uložených v cloude. Videozáznam prípadných narušiteľov tak budete môcť poskytnúť polícii aj v prípade, že kameru odhalia a vezmú so sebou pamäťovú kartu s nahrávkou. Za viac priestoru online si samozrejme môžete priplatiť.

Nazabudli ste vypnúť žehličku?

Možno vám ale postačí výrazne menej, prípadne máte po zhliadnutí kultovej Vesmírnej odysey strach z akýchkoľvek múdrych očí. V tom prípade pouvažujte aspoň o inteligentnej cez mobil ovládanej zásuvke.

Na diaľku sa tak budete môcť uistiť, že sú vypnuté všetky spotrebiče, ktoré by po vašom odchode z domu v žiadnom prípade bežať nemali.

Pre zásuvku by ste ale našli aj úplne opačné využitie. Ak do nej zapojíte lampu, ľahko ju kedykoľvek zapnete a potencionálnym zlodejom pošlete odkaz, že za vašimi oknami to stále žije.

Inteligentná zásuvka TP-LINK HS100 za necelých 35 eur sa pripojí na Wi-Fi, no podporuje aj klasický časový spínač.

Inteligentná zásuvka  Foto: Swan

Chcete poriadnu high-tech domácnosť z budúcnosti?

Podobní diaľkovo ovládaní pomocníci môžu byť len prvým krokom. Ak sa do budovania inteligentnej domácnosti chcete pustiť naplno, môžete využiť napríklad platformu HomeKit od Apple.

Jednoducho si nájdite zariadenia a produkty, ktoré HomeKit podporujú. Môžu byť od rozličných výrobcov. Doma ich potom navzájom spárujete a ovládate buď cez mobil alebo automatické schémy.

Len si to predstavte: prídete domov, senzor pohybu rozpozná otvorenie dverí, rozsvieti tlmené svetlá na chodbe, spustí váš obľúbený relaxačný playlist cez výkonný inteligentný reproduktor a termostat nastaví ideálnych 22°C, aby bolo všetko pripravené na ničím nerušený večer.

Inteligentná domácnosť HomeKit  Foto: Swan

Celú vašu domácnosť ľahko pripojíte so superrýchlym internetom od SWAN-u už od 9,99 eur mesačne. V miestach, kde nie je dostupné pokrytie optickým káblom, môžete využiť LTE internet TO.doma. Ten aktuálne môžete získať až na 2 mesiace ZADARMO.

pošli na vybrali.sme.sk


Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

1. Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

Vedení společnosti Seznam.cz odmítlo obvinění MF Dnes, že majitel Seznamu Ivo Lukačovič zneužívá svá média pro vlastní byznysové zájmy.

Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

2. Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

Oceňujem redaktorku, že síce neskoro, ale že sa ozvala a ešte takto verejne a popísala, ako k rozhovoru došlo.

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

3. Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti poskytovania servisu monitorovacích služieb – spoločnosť Monitora, ktorá poskytuje komplexný real-time monitoring médií a pokročilé riešenie pre analýzu a meranie médií so skúsenosťami z ČR.

Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

4. Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

Svetová federácia zadávateľov reklamy (WFA) zverejnila nominácie na cenu pre Globálneho marketéra roka 2018.

Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

5. Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že nikdy neodstoupí. V emotivním projevu před odletem do Bruselu takto reagoval na dotazy novinářů ke kauze, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s jeho synem, jenž údajně trpí schizofrenií.

Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

6. Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

Mediálna skupina Mafra, ktorá spadá pod koncern Agrofert zvereneckého fondu Andreja Babiša, výrazne rozšíri svoje mediálne portfólio.

Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

7. Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

Odborná porota zverejnila mená nominovaných marketingových profesionálov na cenu Marketér roka.

4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

8. 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne, sprístupnil pokrytie po celej krajine a päťkrát získal certifikát Best in Test.

Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

9. Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

Americký prezident Donald Trump považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov v najvyššej štátnej funkcii zníženie obľuby médií medzi Američanmi.

Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

10. Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok v Drážďanoch nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe.

Najčítanejšie